www. sport .olza.pl
Kontakt: tel. (033) 85-78-720 fax: (033) 85-78-721 e-mail: sport@olza.pl
Szukaj: w ok
strona główna
Olimpiada Samorządowa
badminton
baseball
gimnastyka sportowa
gry karciane
hokej na lodzie
hokej na trawie
inne
jeździectwo
kolarstwo
koszykówka
lekkoatletyka
modelarstwo
narciarstwo alpejskie
narciarstwo klasyczne
piłka nożna
piłka ręczna
pływanie
siatkówka
skiboby
snowboard
sporty motorowe
sporty walki
strzelectwo
szachy
tenis stołowy
tenis ziemny
łucznictwo
łyżwiarstwo figurowe
wszystkie

POLECAMY:







MISTRZOSTWA POLSKI W CURLINGU 25/10/2009


Dzisiaj w Cieszynie zakończyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w curlingu.
W każdej kategorii wiekowej rywalizowały cztery zespoły wyłonione w eliminacjach.
Tytuły mistrzowskie wywalczyły drużyny: MKS Axel Toruń 'Coctail' (seniorki), Sopot CC Wa Ku'ta Blues Brothers (seniorzy), AZS Gliwice 'Dzwoneczki' (juniorki) oraz ŚKC Marlex Team Katowice (juniorzy).

Warto wspomnieć, że zawodnicy oraz przedstawiciele Polskiego Związku Curlingu, byli pod wrażeniem dobrej organizacji. Zawody przygotowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cieszynie przebiegały bez zarzutów, a otwarcie i zamknięcie zawodów finałowych, to niecodzienność w krajowych imprezach curlingowych, bo jak sami zawodnicy przyznali zwykle zakończenie i rozdanie medali odbywa się w szatniach.


Wyniki:


Seniorki


Faza grupowa
Media CC Warszawa - AZS Łódź 'Zamieć' - nie dokończono (zły stan lodu)
MKS Axel Toruń 'Coctail' - ŚKC Katowice - nie dokończono (zły stan lodu)
Media CC Warszawa - ŚKC Katowice - 9:2
MKS Axel Toruń 'Coctail - AZS Łódź 'Zamieć' - 14:4
MKS Axel Toruń 'Coctail' - Media CC Warszawa - 7:4
ŚKC Katowice - AZS Łódź 'Zamieć - 9:8

Klasyfikacja końcowa
1. MKS Axel Toruń 'Coctail' - 2 pkt.
2. Media CC Warszawa - 1 pkt.
3. ŚKC Katowice - 1 pkt.
4. AZS Łódź 'Zamieć' - 0 pkt.


Finał (do 2 zwycięstw w tym mecz grupowy)
MKS Axel Toruń 'Coctail' - Media CC Warszawa - 9:6



Seniorzy


Faza grupowa
Media CC KNB Warszawa - City CC Yeti Warszawa - 8:3
Sopot CC Wa Ku'ta Blues Brothers - RKS Tartel Ruda Śląska - 11:3
Media CC KNB Warszawa - RKS Tartel Ruda Śląska - 8:7
Sopot CC Wa Ku'ta Blues Brothers - City CC Yeti Warszawa - 7:2
Media CC KNB Warszawa - Sopot CC Wa Ku'ta Blues Brothers - 7:5
RKS Tartel Ruda Śląska - City CC Yeti Warszawa - 10:5

Klasyfikacja końcowa
1. Media CC KNB Warszawa - 3 pkt.
2. Sopot CC Wa Ku'ta Blues Brothers - 2 pkt.
3. RKS Tartel Ruda Śląska - 1 pkt.
4. City CC Yeti Warszawa - 0 pkt.


Finał (do 2 zwycięstw w tym mecz grupowy)
Sopot CC Wa Ku'ta Blues Brothers - Media CC KNB Warszawa - 10:2 i 8:3



Juniorki

Faza grupowa
AZS Gliwice 'Dzwoneczki' - AZS Gliwice OH - 10:2
ŚKC MOC Team Katowice - RKS X-Treme Ruda Śląska - 6:5
AZS Gliwice 'Dzwoneczki' - ŚKC MOC Team Katowice - 8:4
RKC X-Treme Ruda Śląska - AZS Gliwice OH - 17:0
AZS Gliwice 'Dzwoneczki' - RKS X-Treme Ruda Śląska - 9:2
ŚKC MOC Team Katowice - AZS Gliwice OH - 9:5

Klasyfikacja końcowa
1. AZS Gliwice 'Dzwoneczki' - 3 pkt.
2. ŚKC MOC Team Katowice - 2 pkt.
3. RKC X-Treme Ruda Śląska - 1 pkt.
4. AZS Gliwice OH - 0 pkt.


Finał (do 2 zwycięstw w tym mecz grupowy)
AZS Gliwice 'Dzwoneczki' - ŚKC MOC Team Katowice - 3:5 i 7:5



Juniorzy


Faza grupowa
AZS Łódź - AZS Gliwice 'Kaczory' - 6:5
ŚKC Marlex Team Katowice - MKS Axel Toruń - 6:3
AZS Gliwice 'Kaczory' - MKS Axel Toruń - 8:6
ŚKC Marlex Katowice - AZS Łódź - 7:5
ŚKC Marlex Katowice - AZS Gliwice 'Kaczory' - 9:3
AZS Łódź - MKS Axel Toruń - 9:6

Klasyfikacja końcowa
1. ŚKC Marlex Katowice - 3 pkt.
2. AZS Łódź - 2 pkt.
3. AZS Gliwice 'Kaczory' - 1 pkt.
4. MKS Axel Toruń - 0 pkt.


Finał (do 2 zwycięstw w tym mecz grupowy)
ŚKC Marlex Katowice - AZS Łódź - 7:6


Składy zespołów:


Seniorki

MKS Axel Toruń 'Coctail': Krystyna Beniger (skip), Katarzyna Selwant, Anna Fijałkowska, Magdalena Dobiszewska, Agnieszka Marzęcka



Media CC Warszawa: Agnieszka Ogrodniczek (skip), Marianna Das, Katarzyna Wilk, Katarzyna Wicik

ŚKC Katowice: Justyna Beck (skip), Joanna Warot, Katarzyna Dołęga, Patrycja Mach, Agata Musik

AZS Łódź 'Zamieć': Adela Walczak (skip), Aleksandra Weremczuk, Zuzanna Rybicka, Justyna Matusiak, Joanna Waryszak


Seniorzy

Sopot CC Wa Ku'ta Blues Brothers: Borys Jasiecki (skip), Tomasz Cierkowski, Szymon Błaszkowski, Bartosz Sitkiewicz

Media CC KNB Warszawa: Arkadiusz Detyniecki (skip), Rymwid Błaszczak, Leszek Molski, Grzegorz Korczyński, Marcin Piłat

RKS Tartel Ruda Śląska: Maciej Cesarz (skip), Adam Sterczewski, Tomasz Kierzkowski, Maciej Cylupa

City CC Yeti Warszawa: Rafał Janowski (skip), Wojciech Ratajczak, Łukasz Otyś, Rafał Czarnecki


Juniorki

AZS Gliwice 'Dzwoneczki': Elżbieta Ran (skip), Dominika Łasak, Magdalena Dumanowska, Joanna Sowińska

ŚKC MOC Team Katowice: Agata Musik (skip), Magda Strączek, Agnieszka Handzlik, Dorota Wiśniewska

RKC X-Treme Ruda Śląska: Magdalena Szołkiewicz (skip), Natalia Gilner, Natalia Turek, Dominika Muskus, Maria Kołodziej

AZS Gliwice OH: Marta Pluta (skip), Marta Malinowska, Ewa Lechowicz, Julia Malinowska, Katarzyna Dorobisz


Juniorzy

ŚKC Marlex Katowice: Tomasz Zioło (skip), Jakub Głowania, Michał Żółtowski, Damian Spek

AZS Łódź: Aleksander Grzelka (skip), Mateusz Jadczyk, Paweł Włodarczyk, Mateusz Syczewski, Marcin Łopatka

AZS Gliwice 'Kaczory': Rafał Sypień (skip), Jakub Chęć, Olaf Sypień, Szymon Tymrakiewicz, Mateusz Machecki

MKS Axel Toruń: Bartosz Dzikowski (skip), Damian Cebula, Maciej Turek, Mateusz Kulik, Jeremi Telak




Autor: Informacja SRiWR "OLZA"


  Design & Copyright © 2005 - 2020 OlzaNet
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  
Aby ułatwić korzystanie z naszej strony internetowej, używamy plików cookies, które zapisywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Cookies OK

Polityka prywatności