www. sport .olza.pl
Kontakt: tel. (033) 85-78-720 fax: (033) 85-78-721 e-mail: sport@olza.pl
Szukaj: w ok
strona główna
Olimpiada Samorządowa
badminton
baseball
gimnastyka sportowa
gry karciane
hokej na lodzie
hokej na trawie
inne
jeździectwo
kolarstwo
koszykówka
lekkoatletyka
modelarstwo
narciarstwo alpejskie
narciarstwo klasyczne
piłka nożna
piłka ręczna
pływanie
siatkówka
skiboby
snowboard
sporty motorowe
sporty walki
strzelectwo
szachy
tenis stołowy
tenis ziemny
łucznictwo
łyżwiarstwo figurowe
wszystkie

POLECAMY:







I OLIMPIADA GMIN PARTNERSKICH W WĘDRYNI 26/06/2011


Wczoraj w Wędryni odbyła się I Olimpiada Gmin Partnerskich, w którym wzięły udział reprezentacje zaolziańskich gmin Wędrynia i Nydek, słowackiej gminy Cierne oraz trzech sołectw gminy Goleszów: Godziszów, Goleszów Dolny oraz Kisielów.
Bezapelacyjne zwycięstwo w imprezie odniósł zespół Kisielowa. Druga lokata przypadła gospodarzom, czyli drużynie z Wędryni, a trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Godziszowa.

Wyniki:

Klasyfikacja końcowa

1 Kisielów 220,0 pkt.
2 Vendryně 175,5 pkt.
3 Godziszów 165,5 pkt.
4 Nýdek 152,0 pkt.
5 Čierne 111,0 pkt.
6 Goleszów Dolny 93,0 pkt.



Tor przeszkód dzieci

1 Kisielów 34,0 pkt.
2 Čierne 32,0 pkt.
3 Godziszów 30,0 pkt.
4 Vendryně 25,0 pkt.
5 Nýdek 24,0 pkt.
6 Goleszów Dolny 10,0 pkt.


Rowerowy tor przeszkód dzieci

1 Kisielów 41,5 pkt.
2 Vendryně 39,0 pkt.
3 Godziszów 30,5 pkt.
4 Čierne 20,5 pkt.
5 Nýdek 12,0 pkt.
6 Goleszów Dolny 4,5 pkt.


Bieg z oponą traktorową

1 Kisielów 23,0 pkt.
2 Vendryně 20,0 pkt.
3 Nýdek 14,0 pkt.
3 Godziszów 13,0 pkt.
5 Goleszów Dolny 8,0 pkt.
6 Čierne 3,0 pkt.


Skok z walizką

1 Kisielów 23,0 pkt.
2 Godziszów 22,0 pkt.
3 Goleszów Dolny 15,0 pkt.
4 Vendryně 11,0 pkt.
5 Nýdek 6,0 pkt.
6 Čierne 4,0 pkt.


Strzelanie z wiatrówki

1 Nýdek 21,0 pkt.
2 Goleszów Dolny 14,5 pkt.
2 Vendryně 14,5 pkt.
4 Kisielów 11,5 pkt.
5 Čierne 10,5 pkt.
6 Godziszów 9,0 pkt.


Rzut gumakiem kobiet

1 Kisielów 26,0 pkt.
2 Godziszów 15,0 pkt.
3 Vendryně 14,0 pkt.
4 Nýdek 12,0 pkt.
5 Čierne 7,0 pkt.
5 Goleszów Dolny 7,0 pkt.


Strzały na bramkę

1 Kisielów 21,0 pkt.
2 Nýdek 15,0 pkt.
3 Godziszów 14,0 pkt.
4 Čierne 13,0 pkt.
5 Goleszów Dolny 12,0 pkt.
6 Vendryně 6,0 pkt.


Przeciąganie liny

1 Vendryně 14,0 pkt.
2 Kisielów 12,0 pkt.
3 Godziszów 10,0 pkt.
4 Nýdek 9,0 pkt.
5 Goleszów Dolny 8,0 pkt.
6 Čierne 7,0 pkt.


Konkurencja dla wójtów / sołtysów

1 Godziszów 14,0 pkt.
2 Nýdek 12,0 pkt.
3 Kisielów 10,0 pkt.
4 Vendryně 9,0 pkt.
5 Goleszów Dolny 8,0 pkt.
6 Čierne 7,0 pkt.


Picie piwa przez słomkę

1 Vendryně 23,0 pkt.
2 Nýdek 19,0 pkt.
3 Kisielów 18,0 pkt.
4 Godziszów 8,0 pkt.
5 Čierne 7,0 pkt.
6 Goleszów Dolny 6,0 pkt.



Ciężko stwierdzić, która z konkurencji była najciekawsza. Niewątpliwie najbardziej niebezpieczną dla obserwatorów okazał się rzut gumakiem kobiet, bowiem jak się okazało 'gumok' latał dosłownie we wszystkich kierunkach, czasem lądując na głowie nieuważnych kibiców.
W tej konkurencji najlepsza okazała się Ewa Bojda z Kisielowa, która posłała ów przedmiot powszechnego użytku na odległość 16 metrów i 80 centymetrów.

Z kolei 'niebezpieczną' dla samych uczestników okazała się konkurencja dla wójtów (sołtysów). 'Niebezpieczną' ponieważ w jej trakcie doszło do jedynej, na szczęście niegroźnej, kontuzji. Konkurencja polegała na przetoczeniu koła rowerowego, przy jednoczesnym trzymaniu kubka z wodą, następnie wybiciu piwa (niealkoholowego), a na koniec oddaniu dwóch strzałów z łuku (tu nieocenionej pomocy udzialiła halowa mistrzyni Europy z 2010 roku, Anna Stanieczek). Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł reprezentant Godziszowa, Kazimierz Wisełka.

W pozostałych konkurencjach zwyciężyli: Adéla Najdeková z Ciernego i Mateusz Balcarek z Kisielowa (tor przeszkód), Małgorzata Lebeda z Wędryni i Adrian Troszok z Kisielowa (rowerowy tor przeszkód) oraz Piotr Żertka z Kisielowa (bieg z oponą), Bernard Banot z Kisielowa (skok w dal z walizką), Luboš Bielan z Nydka (strzelanie z wiatrówki), Marek Olszowski z Kisielowa (strzał na bramkę) oraz Milan Zakřevský z Wędryni (picie piwa przez słomkę).


Wyniki indywidualne:

Tor przeszkód - Dziewczęta

1 Adela Najdeková Čierne 0.35,88
2 Veronika Kotasová Vendryně 0.42,70
3 Magda Raszková Nýdek 0.47,81
4 Jagoda Biedroń Godziszów 0.48,46
5 Małgorzata Mendrek Kisielów 0.48,74
6 Kamila Popiel Godziszów 0.48,46
7 Krystyna Podżorska Godziszów 0.48,99
8 Sára Mitrengová Nýdek 0.53,62
9 Aneta Gabrišová Čierne 1.07,89


Tor przeszkód - Chłopcy

1 Mateusz Balcarek Kisielów 0.25,86
2 Tymoteusz Niemczyk Godziszów 0.34,56
3 Michał Puczek Godziszów 0.45,57
4 Dominik Mitręga Kisielów 0.46,67
5 Adam Vyšlan Čierne 0.48,85
6 Filip Babilon Nýdek 0.50,55
7 Matej Tarana Čierne 0.52,16
8 Kacper Balcarek Godziszów 0.54,44
9 Wiktor Peprník Vendryně 0.56,47
10 Jakub Kothe Godziszów 0.59,51
11 Ondřej Kulig Nýdek 1.19,97


Rowerowy tor przeszkód - Dziewczęta

1 Małgorzata Lebeda Vendryně 0 pkt.
2 Barbora Szotkovská Vendryně 1 pkt.
3 Sara Żmija Godziszów 4 pkt.
4 Klaudia Rańda Godziszów 5 pkt.
4 Marzena Bobek Kisielów 5 pkt.
6 Maria Mendrek Kisielów 6 pkt. (0.56)
7 Alena Raszková Nýdek 6 pkt. (1.15)
8 Adela Najdeková Čierne 7 pkt.
9 Tereza Niemcová Nýdek 11 pkt.
10 Agnieszka Filary Goleszów Dolny 10 pkt.
11 Monika Bukowczan Goleszów Dolny 10 pkt.
11 Mária Krutáková Čierne 14 pkt.


Rowerowy tor przeszkód - Chłopcy

1 Adrian Troszok Kisielów 0 pkt. (0.59)
2 Kamil Balcarek Kisielów 0 pkt. (1.01)
3 Jan Konečný Nýdek 0 pkt. (1.03)
4 Ján Vyšlan Čierne 1 pkt.
5 Mateusz Sobczyk Godziszów 4 pkt.
6 David Mitrenga Vendryně 5 pkt.
7 Denis Kaleta Vendryně 6 pkt.
8 Rostislav Kruták Čierne 8 pkt.
9 Marcin Wójcik Godziszów 10 pkt.


Toczenie openy

1 Piotr Żertka Kisielów 0.17,68
2 David Peprník Vendryně 0.18,22
3 Jan Mitrenga Nýdek 0.20,03
4 Marek Chruszcz Kisielów 0.21,03
5 Ondřej Sikora Vendryně 0.21,60
6 Marek Kamieniorz Godziszów 0.22,31
7 Ryszard Bujok Godziszów 0.22,50
8 Tadeusz Mach Goleszów Dolny 0.24,25
9 Richard Labaj Nýdek 0.25,63
10 Tomasz Puczek Goleszów Dolny 0.27,00
11 Josef Čarnecký Čierne 0.27,56
12 Jozef Potočár Čierne 0.52,19


Skok w dal z walizką

1 Bernard Banot Kisielów 5.31
2 Marcin Pinkas Godziszów 5.11
3 Krzysztof Biedroń Godziszów 4.90
4 Marek Olszowski Kisielów 4.75
5 Krzysztof Ćwiartka Goleszów Dolny 4.50
6 Marek Alkier Goleszów Dolny 4.40
7 Radim «upa Vendryně 4.18
8 Andrzej Niemiec Vendryně 3.92
9 Luboš Bielan Nýdek 3.71
10 Ľudmila Kardošová Čierne 3.33
11 Jan Bocek Nýdek 3.25
12 Josef Čarnecký Čierne 2.77


Strzelanie z wiatkówki

1 Luboš Bielan Nýdek 29 pkt.
2 Roman Bartoš Vendryně 29 pkt.
3 Karol Alkier Kisielów 29 pkt.
4 Mirosław Sztwiertnia Kisielów 27 pkt.
5 Lidia Bujok Godziszów 26 pkt.
6 Jan Mitrenga Nýdek 25 pkt.
7 Jozef Potočár Čierne 24 pkt.
8 Paweł Górniak Goleszów Dolny 23 pkt.
8 Jozef Kubica Čierne 23 pkt.
10 Karol Szwedo Kisielów 22 pkt.
10 Rajmund Sikora Vendryně 22 pkt.
12 Marcin Cieślar Godziszów 21 pkt.

* kolejności trzech pierwszych miejsce decydowała dogrywka

Rzut gumakiem kobiet

1 Ewa Bojda Kisielów 16.80
2 Angelika Sztwiertnia Kisielów 16.15
3 Irena Ripperová Vendryně 15.02
4 Jolana Bielanová Nýdek 13.55
5 Sylwia Kothe Godziszów 12.60
6 Joanna Lach Godziszów 11.90
7 Iveta Bobulová Čierne 11.80
8 Jolanta Kocjan Goleszów Dolny 11.60
9 Monika Gorylová Vendryně 11.50
10 Zdeňka Wrzecionková Nýdek 10.70
11 Wioletta Filary Goleszów Dolny 9.40
12 Ľudmila Kardošová Čierne bez wyniku


Strzały na bramkę

1 Marek Olszowski Kisielów 7 pkt.
2 Jan Mitrenga Nýdek 4 pkt.
3 Josef Čarnecký Čierne 3 + 1 pkt.
4 Bartłomiej Włodarski Goleszów Dolny 3 + 0 pkt.
5 Kamil Habarta Godziszów 1 pkt.
5 Sebastian Konieczny Godziszów 1 pkt.
5 Bernard Banot Kisielów 1 pkt.
8 Paweł Górniak Goleszów Dolny 0 pkt.
8 Pavol Gomola Čierne 0 pkt.
8 Jan Konečný Nýdek 0 pkt.
8 Roman Kujawa Vendryně 0 pkt.
8 Rajmund Sikora Vendryně 0 pkt.


Przeciąganie liny
1. Vendryně (Roman Chlebek, Ondřej Sikora, David Peprník, Milan Zakřevský)
2. Kisielów (Piotr Żertka, Jan Stoły, Marek Chruszcz, Marcin Chruszcz
3. Godziszów (Marcin Cieślar, Krzysztof Biedroń, Roman Janik i ???)
4. Nýdek (brak składu)
5. Goleszów Dolny (Tadeusz Wapienik, Tomasz Puczek, Tadeusz Mach, Marek Kożdoń)
6. Čierne (Pavol Gomola, Jozef Potočár, Jozef Kubica, Josef Čarnecký)

Konkurencja dla wójtów / sołtysów

1 Kazimierz Wisełka Godziszów 14,59 pkt.
2 Jan Konečný Nýdek 19,13 pkt.
3 Karol Szostok Kisielów 27,63 pkt.
4 Rudolf Bilko Vendryně 28,19 pkt.
5 Karol Alkier Goleszów Dolny 29,57 pkt.
6 Pavol Gomola Čierne 29,88 pkt.


Picie piwa przez słomkę

1 Milan Zakřevský Vendryně 0.12,97
2 Jan Konečný Nýdek 0.14,06
3 Jacek Jakubowski Kisielów 0.15,14
4 ??? Ondraszek Vendryně 0.16,03
5 Bogusława Sztwiertnia Kisielów 0.17,11
6 Jan Bocek Nýdek 0.17,26
7 Marcin Pinkas Godziszów 0.17,50
8 ??? Kocjan Goleszów Dolny 0.18,07
9 Ľudmila Kardošová Čierne 0.18,89
10 Božena Časnochová Čierne 0.20,12
11 ??? Podżorski Godziszów 0.20,16
12 ??? Juroszek Goleszów Dolny 0.32,03



Uwaga - W każdej konkurencji indywidualnej drużyny reprezentowało dwóch zawodników (w przypadku zawodów dziecięcych - czterech: dwie dziewczynki i dwóch chłopców). W konkurencji przeciągania liny drużyny były czteroosobowe.









Autor: Informacja SRiWR "OLZA" (Foto: Jacek Lankocz)


  Design & Copyright © 2005 - 2021 OlzaNet
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  
Aby ułatwić korzystanie z naszej strony internetowej, używamy plików cookies, które zapisywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Cookies OK

Polityka prywatności