www. sport .olza.pl
Kontakt: tel. (033) 85-78-720 fax: (033) 85-78-721 e-mail: sport@olza.pl
Szukaj: w ok
strona główna
Olimpiada Samorządowa
badminton
baseball
gimnastyka sportowa
gry karciane
hokej na lodzie
hokej na trawie
inne
jeździectwo
kolarstwo
koszykówka
lekkoatletyka
modelarstwo
narciarstwo alpejskie
narciarstwo klasyczne
piłka nożna
piłka ręczna
pływanie
siatkówka
skiboby
snowboard
sporty motorowe
sporty walki
strzelectwo
szachy
tenis stołowy
tenis ziemny
łucznictwo
łyżwiarstwo figurowe
wszystkie

POLECAMY:







OSIEMNAŚCIE ZŁOTYCH MEDALI NA IGRZYSKACH POLONIJNYCH 04/08/2003


Reprezentacja Czech zajęła czwarte miejsce w zakończonych w sobotę w Poznaniu 11. Światowych Igrzyskach Polonijnych.
Łupem reprezentacji złożonej głównie z Zaolziaków padło 18 złotych, 15 srebrnych i 24 brązowych medali.
Do najlepszych zawodników zaolziańskiej ekipy należy zaliczyć lekkoatletę Mariana Cieńciałę zdobywcę 7 złotych i 2 srebrnych krążków oraz Piotra Wałoszka zdobywcę 5 złotych (4 na pływalni i 1 na bieżni lekkoatletycznej) i 4 srebrnych medali (3 na pływalni i 1 na bieżni lekkoatletycznej).

Wyniki zawodników z Zaolzia

Kolarstwo MTB

Kobiety do lat 30
2. Halina Kabot

Mężczyźni do lat 35
1. Leon Ćmiel
3. Rene Sikora
7. Roman Kabot

Mężczyźni pow. 35 lat
1. Rudolf Rucki
3. Bronisław Kabot
4. Roman Sikora


Lekkoatletyka

100 m - Grupa 1 (do 19 lat)
2. Marian Cieńciała - 11,70
3. Marek Macura - 12,40
4. Piotr Wałoszek - 12.71

100 m - Grupa 3 (35 lat i starsi)
5. Mirosław Lewandowski - 13,49
Władysław Janik - odpadł w eliminacjach

200 m - Grupa 1 (do lat 19)
1. Marian Cienciała - 23,41
3. Marek Macura - 25,52
4. Piotr Wałoszek - 25,88
6. Jakub Mach - 27,71

200 m - Grupa 2 (20-34 lat)
6. Rene Sikora - 28,71
7. Lucjan Raszka - 30,13

200 m - Grupa 3
6. Wawrzyniec Fojcik - 27,94 (2 miejsce w I serii)
9. Rudolf Rucki - 34,13 (5 miejsce w II serii)

400 m - Grupa 1 (do lat 19)
1. Marian Cieńciała - 53,06
3. Marek Macura - 1.02,12
4. Piotr Wałoszek - 1.08,69

400 m - Grupa 3 (35 lat i starsi)
1. Władysław Martynek - 59,98
3. Wawrzyniec Fojcik - 1.01.84

4 x 100 - Open
2. Marek Macura / Jakub Mach / Piotr Wałoszek / Marian Cienciała - 48,62
8. Lucjan Raszka / Jakub Martynek / Tadeusz Fojcik / Mirosław Lewandowski - 55,83

4 x 400 - Open
1. Marek Macura / Jakub Mach / Piotr Wałoszek / Marian Cieńciała - 3,43,36

800 m - Grupa 1 (do lat 19)
4. Tadeusz Fojcik - 2.21,70
6. Jakub Martynek - 2.41,85

800 m - Grupa 3 (35 lat i starsi)
4. Władysław Martynek - 2.18,61
5. Wawrzyniec Fojcik - 2.29,00
6. Roman Słowioczek - 2.22,06

1500 m - Grupa 1 (do lat 19)
3. .Tadeusz Fojcik - 4.47,44
5. Jakub Martynek - 5.06.57

1500 m - Grupa 3 (35 lat i starsi)
1. Władysław Martynek - 4,39.99
2. Roman Słowioczek - 4.45,97
3. Wawrzyniec Fojcik - 4.47,52

5000 m - Grupa 1 (do lat 19)
3. Tadeusz Fojcik - 18.09,17
4. Jakub Martynek - 20.14,83

5000 m - Grupa 1 (20-34 lat)
3. Rene Sikora - 18.41,88
4. Leon Ćmiel - 19.42,26

5000 m - Grupa 1 (35 lat i starsi)
1. Roman Słowioczek - 17.11,19

110 m pł - Grupa 3 (35 lat i starsi)
4. Michał Lewandowski - 21,64

Skok wzwyż - Grupa 1 (do lat 19)
1. Marian Cieńciała - 180
3. Piotr Wałoszek - 170
4. Marek Macura - 165

Skok wzwyż - Grupa 3 (35 lat i starsi)
10. Mirosław Lewandowski - nie zaliczył żadnej wysokości

Skok w dal - Grupa 1 (do lat 19)
1. Marian Cieńciała - 6,48
3. Marek Macura - 5,47
5. Piotr Wałoszek - 4,88

Skok w dal - Grupa 1 (35 lat i starsi)
4. Mirosław Lewandowski - 4,98

Rzut oszczepem - Grupa 3 (35 lat i starsi)
9. Mirosław Lewandowski - 24,21

Rzut dyskiem - Grupa 1 (do lat 19)
1. Marian Cieńciała - 37,86
5. Jan Gomola - 20,53
8. Tadeusz Fojcik - 15,55
9. Jakub Martynek - 12,21

Rzut dyskiem - Grupa 2 (20-34 lat)
5. Lucjan Raszka - 24,20

Rzut dyskiem - Grupa 3 (35 lat i starsi)
6. Jan Gomola - 24,63
7. Władysław Martynek - 24,33
8. Wawrzyniec Fojcik - 22,05

Rzut kulą - Grupa 1 (do lat 19)
1. Marian Cieńciała - 10,77
2. Tadeusz Fojcik - 9,25

Rzut kulą - Grupa 2 (20-34 lat)
4. Lucjan Raszka - 10,06

Rzut kulą - Grupa 3 (35 lat i starsi)
9. Wawrzyniec Fojcik - 9,61


Piłka nożna

Wyniki grupowe - Grupa I
Czechy - 'Wisła' Kanada - 2:3
Czechy - Białoruś - 2:0
Czechy - 'Polonia' Kanada - 8:2

Finał
Czechy - Litwa - 0:1


Pływanie

50 m stylem klasycznym - kobiety pow. 40 lat
6. Irena Gomola -1:04,14

50 m stylem klasycznym - mężczyźni do lat 20
2. Piotr Waloszek - 0:36,75
3. Marek Macura - 0:44,17
7. Jan Gomola - 0:56,06

50 m stylem klasycznym - mężczyźni pow. 30 lat
4. Leon Ćmiel - 0:51,36

50 m stylem klasycznym - mężczyźni pow. 40 lat
1. Jan Gomola - 0:42,29
2. Wawrzyniec Fojcik - 0:49,44
4. Roman Słowioczek - 0:53,32
6. Rudolf Rucki - 1:01,18

50 m stylem klasycznym - mężczyźni pow. 50 lat
3. Józef Słowioczek - 1:02,43

50 m stylem grzbietowym - mężczyźni do lat 20
1. Piotr Waloszek - 0:35,54

50 m stylem dowolnym - mężczyźni do lat 20
1. Piotr Waloszek - 0:27,82
10. Jan Gomola - 0:43,02

50 m stylem dowolnym - mężczyźni pow. 40 lat
3. Jan Gomola - 0:35,64
5. Wawrzyniec Fojcik - 0:40,80

100 m stylem grzbietowym - mężczyźni do lat 20
1. Piotr Waloszek - 1:14,52

100 m stylem klasycznym - mężczyźni do lat 20
2. Piotr Waloszek - 1:24,15

100 m stylem klasycznym - mężczyźni pow. 40 lat
3. Roman Słowioczek - 1:53,20
4. Wawrzyniec Fojcik - 1:55,75

100 m stylem klasycznym - mężczyźni pow. 50 lat
1. Roman Sikora - 2:04,56
3. Józef Słowioczek - 2:23,11

100 m stylem dowolnym - mężczyźni do lat 20
1. Piotr Waloszek - 1:01,11

100 m stylem dowolnym - mężczyźni pow. 40 lat
3. Wawrzyniec Fojcik - 1:36,27

100 m stylem dowolnym - mężczyźni pow. 50 lat
2. Roman Sikora - 2:11,21
3. Józef Słowioczek - 2:21,90

400 m stylem zmiennym - mężczyźni do lat 20
2. Piotr Waloszek - 5:59,83


Ringo

Kategoria meżczyzn pow. 19 lat
3. Janusz Konieczny


Strzelectwo

Mężczyźni - karabin 30 strzałów siedząc
5. Leon Ćmiel - 264 pkt.
6. Roman Sikora - 260 pkt.
14. Lucjan Raszka - 250 pkt.
26. Rudolf Rucki - 222 pkt.
30. Bronisław Kabot - 217 pkt.


Turniej Rodzinny

Rodziny 3 osobowe (2+1)
2. Władysław, Danuta, Jakub Martynek - 344 pkt.


Tenis ziemny

Gra pojedyncza mężczyzn - kat. wiekowa 35-45 lat
3. Tadeusz Farny

Gra pojedyncza mężczyzn - kat. wiekowa pow. 55 lat
2. Jan Cymorek

Gra podwójna kobiet
3. Karin Farna (Czechy) / Zofia Trett (USA)

Gra mieszana
3. Romana Dybruva (USA) / Jan Cymorek (Czechy)


Wędkarstwo

Kategoria Open
2. Józef Słowioczek




Autor: Informacja SRiWR "OLZA"


  Design & Copyright © 2005 - 2022 OlzaNet
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  
Aby ułatwić korzystanie z naszej strony internetowej, używamy plików cookies, które zapisywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Cookies OK

Polityka prywatności