444 KM W CZESKIM RAJU 02/09/2020

W dniach 27-29 sierpnia w miejscowości Zámostí w Czeskim Raju (niedaleko miasta Železný Brod) odbyły się zawody Pucharu Europy w Rajdach Przygodowych a zarazem Międzynarodowe Mistrzostwach Czech Drużynowych Zawodach Ekstremalnych.

W ramach zawodów czteroosobowe drużyny miały do pokonania dystans 444 km, na które składały się odcinki biegowe (na orientację i trek), odcinki rowerowe (MTB) oraz zadania specjalne m.in. wspinaczka skalna, czy penetrowanie jaskin.

Nieźle w zawodach zaprezentowała się drużyna Coś na nam pizdło na łeb z Jarosławem Borgielem z Jastrzębia-Zdroju, która zajęła piątą lokatę. Na piętnastej pozycji została sklasyfikowana ekipa Ino SCI z Piotrem Marszałkem z Marklowic Górnych.

Wyniki:

1. Black Hiil Epo - 43 godz i 18 min. (68 PK)
Jaroslav Krajník, Pavel Kurz, Tereza Rudolfová, Tomáš Petreček

2. Fenix Multisport - 45 gordz. i 50 min. (68 PK)
Pavel Paloncy, Jan Obuskevic, Lars Bukkehave, Barbora Šimková

3. Ligé2mollets - 50 godz i 20 min. (68 PK)
Emile Rivoire, Jean-Noël Pomeon, Nathalie Pomeon, Camille Defer
...

5. Coś nam pizło na łeb - 53 godz i 46 min. (68 PK)
Jarosław Borgiel, Izabela Osyszko, Jan Byrczek, Paweł Masztalski

15. InoSCI - 57 godz. i 40 min. (64 PK)
Piotr Marszałek, Krzysztof Mański, Łukasz Drewniak, Ewa Trzetrzelewska-Lalik

W ramach imprez odbyły się również zawody Mini, czyli rywalizacja duetów na dystansie 150 km, zaliczanych do klasyfikacji Wenger Czech Adventure Race.
Tu zawodnicy mieli do pokonania również wymagająca trasę, choć pozbawioną etapów wodnych. W rywalizacji duetów męskich dziesiąte miejsce zajęli Marcin Bijkok ze Skoczowa oraz Jerzy Wojnar z Pierśćca.