www. sport .olza.pl
Kontakt: tel. (033) 85-78-720 fax: (033) 85-78-721 e-mail: sport@olza.pl
Szukaj: w ok
strona główna
Olimpiada Samorządowa
badminton
baseball
gimnastyka sportowa
gry karciane
hokej na lodzie
hokej na trawie
inne
jeździectwo
kolarstwo
koszykówka
lekkoatletyka
modelarstwo
narciarstwo alpejskie
narciarstwo klasyczne
piłka nożna
piłka ręczna
pływanie
siatkówka
skiboby
snowboard
sporty motorowe
sporty walki
strzelectwo
szachy
tenis stołowy
tenis ziemny
łucznictwo
łyżwiarstwo figurowe
wszystkie

POLECAMY:







LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA 09/06/2014


Bardzo dobry start zanotowali nasi lekkoatleci na Mistrzostwach Śląska Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się w miniony weekend w Bielsku-Białej.

W rywalizacji seniorek zwycięstwa w swoich konkurencjach odniosły Dagmara Dziuk (KB MOSiR Jastrzębie) oraz Monika Cyganek (MKS Ustroń).

W kategorii juniorów pierwsze lokaty wywalczyli Daria Ciemała (LKS Pogórze) i Beata Wizner (UKS Olimp Mazańcowice). Druga była Justyna Kłoda (MKS Ustroń), a trzecia Zofia Kołodziejczyk (LKS Pogórze).

W gronie juniorek młodszych dwa medale zdobyła Justyna Guzik. Zawodniczka MUKS SZS Cieszyn wygrała bieg na 100 metrów, a na dystansie dwa razy dłuższym była druga. Ponadto złote krążki zdobyły Agnieszka Greń (LKS Pogórze) w biegu na 1500 metrów i Aleksandra Rańda (LKS Pogórze) w pchnięciu kulą. Ponadto srebrny krążek wywalczył Sebastian Urbanek (KB MOSiR Jastrzębie) w biegu na 400 metrów, a brązowy - Izabela Wysłuch (LKS Pogórze) w biegu na 1500 metrów.
Ponadto na podium wskoczyli tyczkarze: Paulina Lederer (MKS Ustroń) i Dawid Maciejowski (UKS Olimp Mazańcowice) na najwyższy, a Radosław Sobczyk (MKS Ustroń) na drugi stopień.



Wyniki:


Seniorki


Bieg na 3000 m

1 Dagmara Dziuk KB MOSiR Jastrzębie 10.45,25
2 Alicja Sicińska UKS Czwórka Żory 11.46,36
- Michalina Mendecka MOSiR Łaziska Górne DNF


Skok o tyczce

1 Monika Cyganek MKS Ustroń 2.91




Seniorzy


Bieg na 400 m

1 Paweł Prencel AZS AWF Katowice 49,86
2 Kamil Gołkowski MKS MOS Płomień Sosnowiec 50,07
3 Patryk Krasowski TS AKS Chorzów 51,09
. ... ... ...
7 Marcin Szafarczyk LKS Pogórze 53,85


Bieg na 800 m

1 Kamil Gołkowski MKS MOS Płomień Sosnowiec 1.51,92
2 Grzegorz Kaczan AZS AWF Katowice 1.52,09
3 Rafał Stachowski AZS AWF Katowice 1.52,99
. ... ... ...
7 Marcin Szafarczyk LKS Pogórze 1.58,66


Skok o tyczce

- Michał Kłoda MKS Ustroń b.w.




Juniorki


Bieg na 800 m

1 Jowita Błaszczak MKS SMS Płomień Sosnowiec 2.16,95
2 Anita Rosa KS Sprint Katowice 2.27,37
3 Zofia Kołodziejczyk LKS Pogórze 2.32,98


Skok wzwyż

1 Zofia Dłutek UKS Junior Kamesznica 1.69
2 Justyna Kłoda MKS Ustroń 1.60


Skok o tyczce

1 Beata Wizner UKS Olimp Mazańcowice 3.21


Rzut młotem (4 kg)

1 Daria Ciemała LKS Pogórze 34.30
2 Anna Świątek TS AKS Chorzów 31.20




Juniorzy


Bieg na 400 m

1 Kajetan Duszyński TS AKS Chorzów 48,12
2 Daniel Zalewski MKS SMS Victoria Racibórz 49,04
3 Bartłomiej Myszor TL Pogoń Ruda Ślaska 50,07
. ... ... ...
5 Przemysław Strządała LKS Pogórze 51,68




Juniorki młodsze


Bieg na 100 m - Finał

1 Justyna Guzik MUKS SZS Cieszyn 12,58
2 Sandra Kowolik MKS MOSM Bytom 12,75
3 Justyna Surowiecka LUKS Zabrzeg 12,79

Bieg na 100 m - eliminacje

1 Justyna Guzik MUKS SZS Cieszyn 12,82
2 Justyna Surowiecka LUKS Zabrzeg 12,99
3 Sandra Kowolik MKS MOSM Bytom 13,05
. ... ... ...
13 Magdalena Gajowy KB MOSiR Jastrzębie 14,95


Bieg na 200 m

1 Natalia Węglarz MKS SMS Victoria Racibórz 25,95
2 Justyna Guzik MUKS SZS Cieszyn 26,04
3 Karolina Kawalec MOS CSiR Dąbrowa Górnicza 26,48
. ... ... ...
17 Magdalena Gajowy KB MOSiR Jastrzębie 27,93


Bieg na 400 m

1 Natalia Węglarz MKS SMS Victoria Racibórz 0.58,89
2 Nikoletta Misterka MKS MOS Katowice 0.59,22
3 Sandra Kowolik MKS MOS Płomień Sosnowiec 0.59,98
. ... ... ...
11 Oliwia Dziki KB MOSiR Jastrzębie 1.03,70
16 Ewa Tolasz MUKS SZS Cieszyn 1.05,56


Bieg na 800 m

1 Oliwia Olszok MKS MOSM Bytom 2.13,43
2 Karolina Korny LKS Pszczyna 2.17,06
3 Monika Sitek CKS Budowlani Częstochowa 2.20,35
. ... ... ...
7 Ewa Tolasz MUKS SZS Cieszyn 2.28,75
9 Magdalena Gajowy KB MOSiR Jastrzębie 2.31,18
10 Izabela Piechaczek MUKS SZS Cieszyn 2.32,42


Bieg na 1500 m

1 Agnieszka Greń LKS Pogórze 5.18,74
2 Justyna Gruba GKS Piast Gliwice 5.27,74
3 Izabela Wysłuch LKS Pogórze 5.33,52


Skok o tyczce

1 Paulina Lederer MKS Ustroń 3.01


Pchnięcie kulą (3 kg)

1 Aleksandra Rańda LKS Pogórze 12.40
2 Ewa Mirek CKS Budowlani Częstochowa 12.05
3 Karolina Bumbar LUKS Zabrzeg 10.66




Juniorzy młodsi


Bieg na 100 m - Finał

1 Kacper Wieczorek MKS SMS Victoria Racibórz 10,91
2 Igor Dobosz CKS Budowlani Częstochowa 11,21
3 Natan Fiedeń LKS Pszczyna 11,25
. ... ... ...
5 Radosław Sobczyk MKS Ustroń 11,54

Bieg na 100 m - eliminacje

1 Igor Dobosz CKS Budowlani Częstochowa 11,25
2 Kacper Wieczorek MKS SMS Victoria Racibórz 11,26
3 Ogor Kułacz MKS MOS Płomień Sosnowiec 11,35
. ... ... ...
8 Radosław Sobczyk MKS Ustroń 11,63


Bieg na 200 m

1 Kacper Wieczorek MKS SMS Victoria Racibórz 21,63
2 Natan Fiedeń LKS Pszczyna 22,34
3 Igor Dobosz CKS Budowlani Częstochowa 22,83
4 Sebastian Urbanek KB MOSiR Jastrzębie 23,10


Bieg na 400 m

1 Grzegorz Biernat UKS Czwórka Żory 50,80
2 Sebastian Urbanek KB MOSiR Jastrzębie 51,24
3 Mateusz Szymański CSiR MOS Dąbrowa Górnicza 52,35


Rzut dyskiem (1,5 kg)

1 Szymon Mazur MKS MOS Płomień Sosnowiec 51.62
2 Marek Andrzejewski MKS MOSM Bytom 40.10
3 Jakub Przybyła MKS MOS Płomień Sosnowiec 35.25
4 Szymon Gawlas LKS Pogórze 31.02


Skok o tyczce

1 Dawid Maciejowski UKS Olimp Mazańcowice 3.21
2 Radosław Sobczyk MKS Ustroń 3.11



oraz


Skok o tyczce kobiet (poza konkursem)

1 Natalia Krupińska 1992 AZS AWF Kraków 3,81
2 Patrycja Piela 1999 UKS Olimp Mazańcowice 2.71
3 Agnieszka Płonka 2000 MKS Ustroń 2.61
4 Julia Musiał 2002 MKS Ustroń 2.31
5 Marta Szkucik 2000 UKS Olimp Mazańcowice 2.31
6 Kinga Górny 2002 MKS Ustroń 2.31
7 Kinga Kunicka 2000 UKS Olimp Mazańcowice 2.31
8 Dominika Szlęk 2000 MKS Ustroń 2.21
- Sylwia Kędzierska 1999 MKS Ustroń b.w.
- Oliwia Kędzierska 1999 MKS Ustroń b.w.
- Maja Chamot 2003 MKS Ustroń b.w.


Skok o tyczce chłopców (poza konkursem)

1 Arkadiusz Ciesielski 1999 UKS Olimp Mazańcowice 2.91
2 Jakub Gawłowski 1999 UKS Olimp Mazańcowice 2.71


Ponadto wystąpili:

Joanna Paraluk (KB MOSiR Jastrzębie) - rocznik 1999
bieg na 100 m (14,69)

Małgorzata Zamora (MUKS SZS Cieszyn) - rocznik 1999
bieg na 200 m (27,82)
bieg na 400 m (1.03,14)

Katarzyna Cieślar (MUKS SZS Cieszyn) - rocznik 1999
bieg na 200 m (28,18)
bieg na 400 m (1.03,95)




Autor: SRiWR 'OLZA'


  Design & Copyright © 2005 - 2020 OlzaNet
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  
Aby ułatwić korzystanie z naszej strony internetowej, używamy plików cookies, które zapisywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Cookies OK

Polityka prywatności