www. sport .olza.pl
Kontakt: tel. (033) 85-78-720 fax: (033) 85-78-721 e-mail: sport@olza.pl
Szukaj: w ok
strona główna
Olimpiada Samorządowa
badminton
baseball
gimnastyka sportowa
gry karciane
hokej na lodzie
hokej na trawie
inne
jeździectwo
kolarstwo
koszykówka
lekkoatletyka
modelarstwo
narciarstwo alpejskie
narciarstwo klasyczne
piłka nożna
piłka ręczna
pływanie
siatkówka
skiboby
snowboard
sporty motorowe
sporty walki
strzelectwo
szachy
tenis stołowy
tenis ziemny
łucznictwo
łyżwiarstwo figurowe
wszystkie

POLECAMY:







MEDALOWE ŻNIWO LEKKOATLETÓW NA MISTRZOSTWACH ŚLĄSKA 26/01/2020


Trzynaście medali wywalczyli nasi lekkoatleci na Halowych Mistrzostwach Śląska Seniorów, Juniorów i Juniorów młodszych, które odbyły się wczoraj w Ostrawie.

W gronie mistrzów województwa znaleźli się: Agata Puchałka (UKS Olimp Mazańcowice / skok o tyczce seniorek), Zuzanna Legierska (MUKS SZS Cieszyn / bieg na 400 m juniorek), 
Samanta Górniak (MUKS SZS Cieszyn / bieg na 800 m juniorek), Kinga Górny (MKS Ustroń / skok o tyczce juniorek), Maja Chamot (MKS Ustroń / skok o tyczce juniorek młodszych),
Dawid Bucki (UKS Olimp Mazańcowice / skok o tyczce juniorów młodszych) oraz Łukasz Urbanek (TL Atletics Jastrzębie), którzy triumfował w biegach na 60 i 200 metrów juniorów młodszych.

Ponadto w hali Witkowicach rozegrano Mistrzostwa Śląska Młodzików w skoku o tyczce, gdzie złote medale wywalczyli Dawid Bucki (UKS Olimp Mazańcowice) oraz ex aequo Zuzanna Musiał (MKS Ustroń) i Agnieszka Kapka (UKS Olimp Mazańcowice).


Wyniki:


Seniorki


Bieg na 400 m

1 Wiktoria Synowiec TL Pogoń Ruda Śląska 0.58,05
2 Karolina Skibińska AZS AWF Katowice 0.59,81
3 Justyna Zwias AZS AWF Katowice 1.00,61


Skok o tyczce

1 Agata Puchałka UKS Olimp Mazańcowice 3.21




Seniorzy


Bieg na 400 m

1 Adam Paździerz AZS AWF Katowice 49,58
2 Bruno Waszkiewicz CKS Budowlani Częstochowa 50,25
3 Roger Klos UKS Olimpia Zabrze 51,68
. ... ... ...
- Mikołaj Legierski MUKS SZS Cieszyn DSQ




Juniorki (rocznik 2001-2002)


Bieg na 400 m

1 Zuzanna Legierska MUKS SZS Cieszyn 1.00,93
2 Marta Kałmuk UKS Czwórka Żory 1.01,32
3 Julia Zagajska MKS MOS Płomień Sosnowiec 1.01,78


Bieg na 800 m

1 Samanta Górniak MUKS SZS Cieszyn 2.22,69
2 Małgorzata Łabuś MOS CSiR Dąbrowa Górnicza 2.26,51
3 Weronika Masarska MUKS SZS Cieszyn 2.36,37


Bieg na 1500 m

1 Michalina Typer MKS MOSM Bytom 4.48,19
2 Natalia Ochnicka AZS AWF Katowice 4.55,98
3 Julia Chromik LKS Pogórze 5.00,76


Skok o tyczce

1 Kinga Górny MKS Ustroń 3.41




Juniorzy (rocznik 2001-2002)


Bieg na 60 m - Finał

1 Jakub Sikorski AZS AWF Katowice 6,90
2 Michał Kuligowski RMKS Rybnik 7,03
3 Bartosz Taradaj MKS MOS Katowice 7,14
4 Kamil Wilczyński LKS Pogórze 7,18

Bieg na 60 m - eliminacje

1 Jakub Sikorski AZS AWF Katowice 6,97
. ... ... ...
6 Kamil Wilczyński LKS Pogórze 7,24


Bieg na 3000 m

1 Filip Buch MKS SMS Victoria Racibórz 9.19,41
2 Ariel Szymczak TL ROW Rybnik 9.19,67
3 Cyprian Grzelka MKS SMS Victoria Racibórz 9.30,22
. ... ... ...
5 Szymon Masarski MUKS SZS Cieszyn 9.59,60


Skok o tyczce

1 Rafał Żyła MKS SMS Victoria Racibórz 3.80
. ... ... ...
- Filip Kempski UKS Olimp Mazańcowice bez wys.




Juniorki młodsze (rocznik 2003-2004)


Bieg na 60 m przez płotki

1 Emilia Gutt RMKS Rybnik 8,99
2 Wiktoria Merzowicz MKS MOSM Bytom 9,12
3 Wiktoria Mojżyszej SLiS Just Team Bielsko-Biała 9,64
. ... ... ...
5 Zuzanna Blutko TL Athletics Jastrzębie 10,02


Bieg na 200 m

1 Zuzanna Wypych UKS Czwórka Żory 25,69
2 Zofia Tkocz TL Pogoń Ruda Śląska 25,90
3 Emilia Gutt RMKS Rybnik 26,65
. ... ... ...
17 Zuzanna Blutko TL Athletics Jastrzębie 30,12


Bieg na 300 m

1 Justyna Kuźmińska MKS SMS Victoria Racibórz 41,26
2 Weronika Rodak MKS MOS Płomień Sosnowiec 42,89
3 Magda Czajkowska UKS Czwórka Żory 43,17
. ... ... ...
9 Iga Szczepańska KS Sprint Bielsko-Biała 47,75


Skok o tyczce

1 Maja Chamot MKS Ustroń 3.61
2 Zuzanna Macura MKS Ustroń 3.01
3 Martyna Baclar MKS Ustroń 2.81
. ... ... ...
- Aleksandra Cholewa MKS Ustroń bez wys.




Juniorzy młodsi (rocznik 2003-2004)


Bieg na 60 m - Finał

1 Łukasz Urbanek TL Athletics Jastrzębie 7,22
2 Tomasz Zalewski MKS SMS Victoria Racibórz 7.23
3 Seweryn Hajduk MKS MOS Płomień Sosnowiec 7,24

Bieg na 60 m - eliminacje

1 Tomasz Zalewski MKS SMS Victoria Racibórz 7,28
. ... ... ...
4 Łukasz Urbanek TL Athletics Jastrzębie 7,32


Bieg na 200 m

1 Łukasz Urbanek TL Athletics Jastrzębie 23,10
2 Tomasz Zalewski MKS SMS Victoria Racibórz 23,17
3 Paweł Wójcik MOS CSiR Dąbrowa Górnicza 23,50


Skok o tyczce

1 Igor Mężyński UKS Olimp Mazańcowice 2.30
. ... ... ...
- Michał Kunc MKS Ustroń bez wys.




Młodziczki (rocznik 2005-2006)


Skok o tyczce

1 Zuzanna Musiał MKS Ustroń 2.21
1 Agnieszka Kapka UKS Olimp Mazańcowice 2.21
3 Wiktoria Zawada MKS Ustroń 2.01


Młodzicy (rocznik 2005-2006)


Skok o tyczce

1 Dawid Bucki UKS Olimp Mazańcowice 4.00




Poza rywalizacją o medale


Dziewczęta starsze (rocznik 2007-2008) - skok o tyczce

1 Wiktoria Filuś UKS Olimp Mazańcowice 2.21
2 Weronika Chrapek MKS Ustroń 2.01


oraz

Anna Szoska (LKS Pogórze / rocznik 2005) - bieg na 1000 m (3.24,21)
Mikołaj Pisz (LKS Pogórze / rocznik 2006) - bieg na 1000 m (3.07,66)




Autor: SRiWR 'OLZA'


  Design & Copyright © 2005 - 2021 OlzaNet
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  
Aby ułatwić korzystanie z naszej strony internetowej, używamy plików cookies, które zapisywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Cookies OK

Polityka prywatności