www. sport .olza.pl
Kontakt: tel. (033) 85-78-720 fax: (033) 85-78-721 e-mail: sport@olza.pl
Szukaj: w ok
strona główna
Olimpiada Samorządowa
badminton
baseball
gimnastyka sportowa
gry karciane
hokej na lodzie
hokej na trawie
inne
jeździectwo
kolarstwo
koszykówka
lekkoatletyka
modelarstwo
narciarstwo alpejskie
narciarstwo klasyczne
piłka nożna
piłka ręczna
pływanie
siatkówka
skiboby
snowboard
sporty motorowe
sporty walki
strzelectwo
szachy
tenis stołowy
tenis ziemny
łucznictwo
łyżwiarstwo figurowe
wszystkie

POLECAMY:







POJADĄ NA XXIV ZIO 19/01/2022


Zarząd PZN, uchwałą numer U/02/Z/27/22 z dn. 17.01.2022, zatwierdził skład reprezentacji Polskiego Związku Narciarskiego na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które od 4 do 20 lutego 2022 roku odbywać się będą w Pekinie. W kadrze PZN na najważniejszą imprezę czterolecia znalazło się na ten moment łącznie dwudziestu dwóch narciarzy oraz pięcioro snowboardzistów, a także trzydziestu członków sztabu szkoleniowego oraz dwie osoby z kierownictwa PZN. Ostateczny skład ilościowy i osobowy reprezentacji Polski w narciarstwie klasycznym i alpejskim oraz w snowboardzie musi zostać jeszcze zaakceptowany i zatwierdzony przez Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego do dnia, 23 stycznia 2022 roku.

W gronie zawodników, którzy znaleźli się w kadrze jest trzech naszych skoczków, a konkretnie Nicole Konderla (KS AZS AWF Katowice), Paweł Wąsek i Piotr Żyła (WSS Wisła), oraz pięcioro biegaczy: Magdalena Kobielusz (KS AZS AWF Katowice), Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka), Dominik Bury i Kamil Bury (obaj KS AZS AWF Katowice) oraz Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka), przy czym ten ostatni musi jeszcze poczekać na decyzję FIS.


Kadra PZN na XXIV ZIO
 
 
Skoki narciarskie kobiet

Zawodniczki:
Kinga Rajda (KS AZS AWF Katowice)
Nicole Konderla (KS AZS AWF Katowice)
 
Sztab szkoleniowy:
Łukasz Kruczek – trener główny
Paulina Węgrzyn-Gębuś - fizjoterapeutka
 
  
Skoki narciarskie mężczyzn

Zawodnicy
Kamil Stoch (KS Eve-nement Zakopane)
Piotr Żyła (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)
Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane(
Paweł Wąsek (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)
Stefan Hula (KS Eve-nement Zakopane)
 
Sztab szkoleniowy:
Michał Doležal  – trener główny
Grzegorz Sobczyk – asystent trenera głównego
Andrzej Zapotoczny – trener techniczny
Radek Žídek – trener techniczny
Łukasz Gębala – fizjoterapeuta
Kamil Skrobot – serwisant
Aleksander Winiarski – lekarz


 
Biegi narciarskie kobiet

Zawodniczki:
Izabela Marcisz (Stowarzyszenie Sportowe Prządki-Ski)
Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski)
Weronika Kaleta (LKS Markam Wiśniowa-Osieczany)
Magdalena Kobielusz (KS AZS AWF Katowice)
Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka)

 
Sztab szkoleniowy:
Martin Bajčičák – trener główny
Mateusz Chowaniak – asystent trenera głównego
Jaan Alvela – serwisant
Meelis Aasla – serwisant
Sven Rakoszek – fizjoterapeuta

 
Biegi narciarskie mężczyzn

Zawodnicy:
Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce)
Dominik Bury (KS AZS AWF Katowice)
Kamil Bury (KS AZS AWF Katowice)
Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) 
– ewentualna kwalifikacja relokacyjna*
 *zawodnik, który ma szansę na kwalifikację olimpijską po relokacjach w FIS do dnia, 20.01.2022
 
Sztab szkoleniowy:
Lukáš Bauer – trener główny
Andrzej Michałek – asystent trenera głównego, szef serwisu
Paweł Fundanicz – serwisant
Bartłomiej Rucki – serwisant
Paweł Gurbisz – fizjoterapeuta


 
Kombinacja norweska

Zawodnicy:
Szczepan Kupczak (SSR LZS Sokół Szczyrk)
Andrzej Szczechowicz (TS Wisła Zakopane)
 
Sztab szkoleniowy:
Tomisław Tajner – trener główny
Piotr Śliwka – serwisant

 


Snowboard alpejski

Zawodniczki i zawodnicy:
Aleksandra Król (KS F2 Dawidek Team.pl)
Weronika Biela-Nowaczyk (AZS Zakopane)
Aleksandra Michalik (AZS Zakopane)
Oskar Kwiatkowski (AZS Zakopane)
Michał Nowaczyk (AZS Zakopane)
 
Sztab szkoleniowy:
Oskar Bom – trener główny
Piotr Bodziony – asystent trenera głównego
Szymon Ładzik – fizjoterapeuta
 
Wioska olimpijska Yanqing – narciarstwo alpejskie


 
Narciarstwo alpejskie kobiet

Zawodniczki:
Maryna Gąsienica-Daniel (TS Wisła Zakopane)
Magdalena Łuczak (Mitan-Ski Zakopane)
Zuzanna Czapska (WKN Warszawa)
 
Sztab szkoleniowy:
Marcin Orłowski – trener główny
Przemysław Buczyński – asystent trenera głównego
Claudio Iagher – serwisant
Dominik Białobrzycki – serwisant

 
Narciarstwo alpejskie mężczyzn

Zawodnicy:
Michał Jasiczek (SNA Ski Team Zakopane)
Paweł Pyjas (KS AZS AWF Katowice)
 
Sztab szkoleniowy:
Jeffrey Frisch – trener główny
Stefano Dall Amico – serwisant

 
 
Program XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie
04 - 20 lutego 2022



05.02.2022, sobota
  • 07:20 - kwalifikacje mężczyzn na skoczni HS-106
  • 08:45 - bieg łączony kobiet 2 x 7,5 km
  • 11:45 - konkurs indywidualny kobiet na skoczni HS-106
06.02.2022, niedziela
  • 04:00 - zjazd mężczyzn
  • 08:00 - bieg łączony mężczyzn 2 x 15 km 
  • 12:00 - konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni HS-106
07.02.2022, poniedziałek
  • 03:15 - 1 przejazd GS kobiet
  • 06:45 - 2 przejazd GS kobiet
  • 12:45 - konkurs drużyn mieszanych na skoczni HS-106
08.02.2022, wtorek
  • 03:40 - PGS kwalifikacje kobiet
  • 04:00 - supergigant mężczyzn
  • 04:07 - PGS kwalifikacje mężczyzn
  • 07:30 - PGS 1/8 finału kobiet
  • 07:48 - PGS 1/8 finału mężczyzn
  • 08:06 - PGS ćwierćfinały kobiet
  • 08:15 - PGS ćwierćfinały mężczyzn
  • 08:24 - PGS półfinały kobiet
  • 08:30 - PGS półfinały mężczyzn
  • 08:36 - PGS finały kobiet
  • 08:43 - PGS finały mężczyzn
  • 09:00 - sprint F kwalifikacje kobiet
  • 09:50 - sprint F kwalifikacje mężczyzn
  • 11:30 - sprint F ćwierćfinały kobiet
  • 11:55 - sprint F ćwierćfinały mężczyzn
  • 12:25 - sprint F półfinały kobiet
  • 12:35 - sprint F półfinały mężczyzn
  • 12:47 - sprint F finały kobiet
  • 13:00 - sprint F finały mężczyzn
09.02.2022, środa
  • 03:15 - 1 przejazd SL kobiet
  • 06:45 - 2 przejazd SL kobiet
  • 09:00 - seria skoków do KN na skoczni HS-106
  • 12:00 - bieg do KN na dystansie 10 km
10.02.2022, czwartek
  • 03:30 - zjazd do kombinacji alpejskiej mężczyzn
  • 07:15 - slalom do kombinacji alpejskiej mężczyzn
  • 08:00 - bieg kobiet na 10 km C
11.02.2022, piątek
  • 04:00 - supergigant kobiet
  • 08:00 - bieg mężczyzn na 15 km C
  • 12:00 - kwalifikacje mężczyzn na skoczni HS-140
12.02.2022, sobota
  • 08:30 - sztafeta kobiet 4 x 5 km
  • 12:00 - konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni HS-140
13.02.2022, niedziela
  • 03:15 - 1 przejazd GS mężczyzn
  • 06:45 - 2 przejazd GS mężczyzn
  • 08:00 - sztafeta mężczyzn 4 x 10 km
14.02.2022, poniedziałek
  • 12:00 - konkurs drużynowy mężczyzn na skoczni HS-140
15.02.2022, wtorek
  • 04:00 - zjazd kobiet
  • 09:00 - seria skoków do KN na skoczni HS-140
  • 12:00 - bieg do KN na dystansie 10 km 
16.02.2022, środa
  • 03:15 - 1 przejazd SL mężczyzn
  • 06:45 - 2 przejazd SL mężczyzn
  • 10:00 - sprint drużynowy półfinały kobiet
  • 10:40 - sprint drużynowy półfinały mężczyzn
  • 12:00 - sprint drużynowy finały kobiet
  • 12:30 - sprint drużynowy finały mężczyzn
17.02.2022, czwartek
  • 03:30 - zjazd do kombinacji alpejskiej kobiet
  • 07:00 - slalom do kombinacji alpejskiej kobiet
19.02.2022, sobota
  • 04:00 - zawody równoległe drużyn mieszanych
  • 07:00 - bieg mężczyzn na 50 km F
20.02.2022, niedziela
  • 07:30 - bieg kobiet na 30 km F

Informacja prasowa: Anna Karczewska (PZN)




Autor: SRiWR 'OLZA'


  Design & Copyright © 2005 - 2022 OlzaNet
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  
Aby ułatwić korzystanie z naszej strony internetowej, używamy plików cookies, które zapisywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Cookies OK

Polityka prywatności