PIĄTA LIGOWA WYGRANA MKS-u USTROŃ 24/01/2021

Piąte zwycięstwo rozgrywkach małopolskiej III ligi piłki ręcznej mężczyzn odnieśli szczypiorniści MKS-u Ustroń.
W dzisiejszym spotkaniu podopieczni Piotra Bejnara pokonali we własnej sali MKS Olimpię Medex II Pekary Śląskie - 26:22 (14:13).

Początek pojedynku należał go gospodarzy, który po trafieniach Michała Jopka objęli prowadzenie 2:0. Rywale szybko jednak odrobili straty, a nawet wyszli na czoło (3:5). Po krótkim przestoju gospodarze zdobyli cztery bramki rzędu (7:5) i od tego momentu kontrolowali wydarzenia na parkiecie. W końcówce I polowy szczypiorniści Olimpii zdołali doprowadzić do wyrównania (13:13), ale po trafieniu Szymona Patyny to gospodarze schodzili na przerwę w przewagą jednego trafienia.

Początek drugiej odsłony do złudzenia przypominał wydarzenia z pierwszej części pojedynku. Najpierw dwa trafienia na swoje konto zapisali gospodarze, a następnie częściej trafiali goście (16:16, 18:20). Tym razem jednak nasz zespół długo nie mógł odrobić strat i dopiero w pięćdziesiątej minucie ustronianie doprowadzili do remisu (21:21). Na szczęście końcówka należała do miejscowych, którzy przez ostatnich dziewięć minut spotkania nie stracili ani jednej bramki, a  sami w tym czasie pięciokrotnie pokonali bramkarza rywali.

Skład MKS Ustroń: Jan Cieślar, Dawid Oliwka - Michał Jopek (8), Mateusz Cieślar (7), Szymon Gogółka (3), Marcin Białkowski (3), Mateusz Turoń (2) Aleksander Bejnar (1), Szymon Patyna (1), Marek Cholewa (1), Damian Kurowski, Jan Cieślar, Grzegorz Mrowiec, Piotr Szturc, Arkadiusz Czapek, Sebastian Pękała, Krzysztof Bielesz

Sklad MKS Olimpia Medex II Piekary Śląskie: Jan Widera, Grzegorz Paluch  - Damian Budziałkowski (6), Wojciech Warzyniak (5), Jakub Janas (4), Jaku Szymański (4), Bartosz Bagiński (1), Jakub Kruk (1), Domink Paluch (1), Patryk Mikulski, Przemysław Serafin, Marko Pietrzyk, Dawid Tyrała, Jakub Szymański