JW W PÓŁFINALE PUCHARU POLSKI 17/02/2021

W rozegranym wczoraj w Bydgoszczy meczu 1/4 finału Pucharu Polski Jastrzębski Węgiel pokonał 3:0 (25:21, 25:13, 25:19) pierwszoligową Visłę Bydgoszcz i awansował do półfinału tych rozgrywek.

Pierwszy punkt w pucharowym spotkaniu zdobył po sprytnym kiwnięciu Tomasz Fornal. W kolejnej akcji Łukasz Wiśniewski popisał się udanym blokiem na Mariuszu Marcyniaku. Kiedy Rafała Szymura również 'kiwką' oszukał bydgoski blok, wynik brzmiał 6:3. Nieporozumienie w szeregach gospodarzy w rozegraniu skutkowało rezultatem 8:4. Aspirujący do gry w PlusLidze zespół Visły twardo napierał jednak na nasz zespół (9:7). Po asie serwisowym Jana Galabova przewaga jastrzębian stopniała do jednego punktu, a za moment był już remis (12:12). Świetną serię bydgoszczan przerwał dopiero Mohamed Al Hachdadi, a chwilę potem potrójny blok zatrzymał Jewgenija Karpińskijego. Niebawem dwukrotnie na blok gości 'nadział się' Patryk Łaba (16:14). Po ataku Lukasa Kampy z drugiej piłki przyjezdni mieli trzy, a za sprawą asa Al Hachdadiego cztery 'oczka' zapasu (20:16). Po przerwie na żądanie trenera Visły, Marokańczyk raz jeszcze zapunktował zagrywką. Rywale też próbowali 'kąsać' zagrywką (Marcyniak), ale skuteczne akcje Szymury studziły ich zapał (23:19). Nasz zespół utrzymał koncentrację do końca seta i po akcji Al Hachdadiego wygrał premierową odsłoną do 21.

Drugiego seta również 'otworzyła' akcja, w której Fornal przechytrzył bydgoskich blokujących. Nadal dobrą skuteczność w ofensywie utrzymywał duet: Al Hachdadi - Szymura, a do tego dołączył do nich Fornal (6:2). Efektownie prezentowały się zwłaszcza akcje Kampy z przyjmującymi z szóstej strefy. Kiedy Łukasz Wiśniewski do spółki z Al Hachdadim zastopowali na siatce Marcyniaka na tablicy pojawił się wynik 11:6. Wkrótce potem potrójny blok JW. zatrzymał Karpińskijego (13:7). As serwisowy Fornala był równoznaczny z wynikiem 16:8. Przewaga punktowa jastrzębian nadal rosła (19:9, 22:11). Ostatni punkt przyjezdni zdobyli dzięki popsutej zagrywce przez Kamila Gutkowskiego.

Trzecia część spotkania rozpoczęła się od prowadzenia Jastrzębskiego Węgla 5:1. Nasz zespół niezmiennie podobijał sporo piłek w obronie i wyprowadzał skuteczne kontry (8:3). As Kampy oznaczał rezultat 9:3 i kolejną już w tym spotkaniu przerwę na żądanie trenera Visły Bydgoszcz. 'Pomarańczowi' nie zwalniali jednak tempa. Kolejnego asa dołożył nasz marokański atakujący, a po chwili Kampa tylko musnął przelatującą na naszą stronę piłkę, a ta spadła po stronie naszych rywali (15:7). Bydgoszczanie za sprawą Michala Masnego na zagrywce próbowali jeszcze ratować sytuację (20:16), ale na wiele więcej nasza drużyna już im nie pozwoliła, pewnie awansując do półfinału Pucharu Polski.

Półfinałowym rywalem Jastrzębskiego Węgla turnieju Final Four w Krakowie (13-14 marca) będzie lepszy z pary: PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk.

Skład Jastrzębskiego Węgla: Jurij Gładyr (3), Mohammed Al Hachdadi (21), Tomasz Fornal (11), Łukasz Wiśniewski (4), Lukas Kampa (4), Rafał Szymura (12), Jakub Popiwczak (libero) - Grzegorz Kosok

Sklad BKS Visla Bydgoszcz: Patryk Łaba (10), Mariusz Marcyniak (6), Jewgienij Karpiński (7), Jan Galabov (6), Janusz Gałązka (3), Michal Masny (1), Tomasz Bonisławski (libero) - Mateusz Kowalski, Kamil Kosiba (5), Kamil Gutkowski (1), Jakub Dereń (libero)