www. sport .olza.pl
Kontakt: tel. (033) 85-78-720 fax: (033) 85-78-721 e-mail: sport@olza.pl
Szukaj: w ok
strona główna
Olimpiada Samorządowa
badminton
baseball
gimnastyka sportowa
gry karciane
hokej na lodzie
hokej na trawie
inne
jeździectwo
kolarstwo
koszykówka
lekkoatletyka
modelarstwo
narciarstwo alpejskie
narciarstwo klasyczne
piłka nożna
piłka ręczna
pływanie
siatkówka
skiboby
snowboard
sporty motorowe
sporty walki
strzelectwo
szachy
tenis stołowy
tenis ziemny
łucznictwo
łyżwiarstwo figurowe
wszystkie

POLECAMY:







SKIBOBOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA ZAKOŃCZONE 01/03/2009


Wczoraj na stoku Czantorii zakończyły się XXXI Mistrzostwa Świata Świata Seniorek, Seniorów i Juniorów w skibobach.
W ostatniej konkurencji zawodów - slalomie - na najwyższym stopniu podium stanęli Austriaczka Petra Mörtenhuemer oraz Czesi David Krejčí i Michal Pasler.
Najlepszy z naszych zawodników, Grzegorz Cieślar (LKS Beskid Brenna), zajął szóste miejsce w gronie juniorów.

Wczoraj rozdano również medale w kombinacji, w której sumowano wyniki osiągnięte we wszystkich konkurencjach mistrzostw tj. super gigancie, slalomie gigancie oraz slalomie.
Najwszechstronniejszymi zawodnikami imprezy zostali Austriaczka Iris Lienhard, Czech David Krejčí oraz Austriak Christian Gastl.

W klasyfikacji medalowej triumfowali Czesi, którzy zdobyli 11 medali, w tym 5 złotych. Cztery z nich zdobył najlepszy zawodnik mistrzostw David Krejčí.

Wyniki:

Slalom (28.02.2009)

Seniorki

1Petra MortenhuemerAustria1.19,890.41,80 + 0.38,09
2Iris LienhardAustria1.20,040.41,78 + 0.38,26
3Alena HousovaCzechy1.20,770.40,86 + 0.39,91
4Klara HofmanovaCzechy1.21,390.41,88 + 0.39,51
5Kerstin MortenhuemerAustria1.21,990.42,63 + 0.39,36
6Kerstin MayrhoferAustria1.22,050.42,45 + 0.39,60
7Karolina PodraskaCzechy1.22,660.43,07 + 0.39,59
8Wioletta PachułaLKS Beskid Brenna1.25,650.44,69 + 0.40,96
9Monika MalikSTS Skoczów1.26,160.44,71 + 0.41,45
10Natalia MirochaLKS Beskid Brenna1.31,400.47,84 + 0.43,56
11Monika LehmpfuhlNiemcy1.32,340.48,00 + 0.44,34
12Agata HołomekLKS Beskid Brenna1.32,390.47,81 + 0.44,58
13Lisa ZaffAustria1.34,730.54,03 + 0.40,70
-Aneta HavlickovaCzechyDNFDSQ w 2 przejeździe


Seniorzy

1David KrejciCzechy1.16,490.39,24 + 0.37,25
2Ales HouserCzechy1.17,210.40,34 + 0.36,87
3Ales HousaCzechy1.18,900.41,69 + 0.37,21
4Stepan HlavacCzechy1.19,180.40,52 + 0.38,66
5Gerfried SeeberAustria1.19,650.40,99 + 0.38,66
6Christian AblingerAustria1.19,920.42,12 + 0.37,80
7Gerhard HauerAustria1.19,980.42,42 + 0.37,56
8Martin GutjahrAustria1.20,500.41,97 + 0.38,53
9Bjoern WalterSzwajcaria1.20,640.42,23 + 0.38,41
10Ondrej PavlicekCzechy1.21,380.42,76 + 0.38,62
11Pavel CihacekCzechy1.22,130.44,42 + 0.37,71
12Martin GastlAustria1.22,580.43,72 + 0.38,66
13Jakub FedorkoCzechy1.22,940.42,81 + 0.40,13
14Łukasz CzerchSTS Skoczów1.23,210.44,51 + 0.38,70
15Zbigniew CzaplaSTS Skoczów1.25,960.45,54 + 0.40,42
16Jakob JochamNiemcy1.30,050.49,97 + 0.40,08
17Dawid ŚliwkaKS Wisła Ustronianka1.32,980.50,88 + 0.42,10
-Paul ProbstAustriaDNFDNF w I przejeździe


Juniorzy

1Michal PaslerCzechy1.23,360.41,54 + 0.41,82
2Christian GastlAustria1.24,170.41,83 + 0.42,34
3Mathias AblingerAustria1.24,690.41,40 + 0.43,29
4Simon RauterAustria1.26,610.43,45 + 0.43,16
5Emanuel WeidingerAustria1.28,700.44,22 + 0.44,48
6Grzegorz CieślarLKS Beskid Brenna1.29,240.44,25 + 0.44,99
7Julian GmeinerAustria1.29,710.45,01 + 0.44,70
8Dawid FerfeckiLKS Beskid Brenna1.31,560.45,23 + 0.46,33
9Martin KrizkaCzechy1.32,930.42,08 + 0.50,85
10Pavel MotlCzechy1.33,830.45,72 + 0.48,11
11Martin ŚliwkaKS Wisła Ustronianka1.35,600.48,89 + 0.46,71
12Adrian KreissSTS Skoczów1.36,340.49,72 + 0.46,62
13Dennis WeberNiemcy1.39,000.46,71 + 0.52,29
-Paweł MadziaLKS Beskid BrennaDNFDNF w II przejeździe



Kombinacja (26-28.02.2009)

Seniorki

1Iris LienhardAustria3.53,82
2Petra MortenhuemerAustria3.54,01
3Kerstin MayrhoferAustria3.46,86
4Alena HousovaCzechy3.58,05
5Kerstin MortenhuemerAustria4.00,95
6Klara HofmanovaCzechy4.02,39
7Lisa ZaffAustria4.12,79
8Wioletta PachułaLKS Beskid Brenna4.13,15
9Monika LehmpfuhlNiemcy4.20,41
10Natalia MirochaLKS Beskid Brenna4.25,66
11Agata HołomekLKS Beskid Brenna4.49,54


Seniorzy

1David KrejciCzechy3.41,98
2Ales HousaCzechy3.49,08
3Pavel CihacekCzechy3.49,85
4Christian AblingerAustria3.50,00
5Gerhard HauerAustria3.50,14
6Gerfried SeeberAustria3.50,16
7Stepan HlavacCzechy3.51,35
8Martin GutjahrAustria3.53,03
9Jakub FedorkoCzechy3.53,65
10Martin GastlAustria3.54,25
11Ondrej PavlicekCzechy3.54,63
12Ales HouserCzechy3.56,51
13Zbigniew CzaplaSTS Skoczów4.01,84
14Łukasz CzerchSTS Skoczów4.02,54
15Jakob JochamNiemcy4.13,15


Juniorzy

1Christian GastlAustria4.03,82
2Simon RauterAustria4.04,31
3Martin KrizkaCzechy4.07,74
4Emanuel WeidingerAustria4.16,07
5Julian GmeinerAustria4.16,64
6Grzegorz CieślarLKS Beskid Brenna4.17,50
7Dawid FerfeckiLKS Beskid Brenna4.18,72
8Adrian KreissSTS Skoczów4.19,78
9Mathias AblingerAustria4.24,10
10Martin ŚliwkaKS Wisła Ustronianka4.37,12
11Dennis WeberNiemcy4.37,76



Klasyfikacja medalowa

1Czechy5-4-211
2Austria4-4-715
3Szwajcaria0-0-11




Autor: Informacja SRiWR "OLZA"


  Design & Copyright © 2005 - 2022 OlzaNet
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  
Aby ułatwić korzystanie z naszej strony internetowej, używamy plików cookies, które zapisywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Cookies OK

Polityka prywatności