www. sport .olza.pl
Kontakt: tel. (033) 85-78-720 fax: (033) 85-78-721 e-mail: sport@olza.pl
Szukaj: w ok
strona główna
Olimpiada Samorządowa
badminton
baseball
gimnastyka sportowa
gry karciane
hokej na lodzie
hokej na trawie
inne
jeździectwo
kolarstwo
koszykówka
lekkoatletyka
modelarstwo
narciarstwo alpejskie
narciarstwo klasyczne
piłka nożna
piłka ręczna
pływanie
siatkówka
skiboby
snowboard
sporty motorowe
sporty walki
strzelectwo
szachy
tenis stołowy
tenis ziemny
łucznictwo
łyżwiarstwo figurowe
wszystkie

POLECAMY:







SKIBOBOWY PUCHAR ŚWIATA ZAKOŃCZONY 15/03/2009


W dniach 13-14 marca w austriackiej miejscowości Aigen im Mühlkreis odbyły się finałowe zawody skibobowego Pucharu Świata Seniorów i Pucharu Europy Juniorów.
Niestety, nasi zawodnicy nie nawiązali rywalizacji ze światową czołówką. Najlepiej zaprezentował się junior Adrian Kreiss (STS Skoczów), który zajął szóste miejsce w slalomie gigancie.

W klasyfikacji generalnej PŚ zwyciężyli Austriaczka Iris Lienhard oraz Czesi David Krejčí i Martin Križka.
Nasi zawodnicy zajęli miejsca poza czołową 'dziesiątką'.


Wyniki:


Slalom gigant (13.03.2009)

Seniorki

1Kerstin MortenhuemerAustria1.57,800.58,63 + 0.59,17
2Iris LienhardAustria1.58,280.58,46 + 0.59,82
3Alena HousovaCzechy1.58,910.59,31 + 0.59,60
4Petra MortenhuemerAustria1.59,090.59,01 + 1.00,08
5Liza ZaffAustria2.01,501.00,60 + 1.00,90
6Stanislava PreclikovaCzechy2.01,621.00,86 + 1.00,76
..........
10Wioletta PachułaLKS Beskid Brenna2.04,611.02,04 + 1.02,57


Seniorzy

1David KrejciCzechy1.52,160.56,14 + 0.56,02
2Ales HousaCzechy1.52,590.56,20 + 0.56,39
3Martin GastlAustria1.53,400.56,44 + 0.56,96
4Gerhard HauerAustria1.53,660.56,60 + 0.57,06
5Martin GutjahrAustria1.53,980.55,72 + 0.58,26
6Stepan HlavacCzechy1.54,250.57,55 + 0.56,70
..........
18Zbigniew CzaplaSTS Skoczów2.00,540.59,41 + 1.01,13
19Łukasz CzerchSTS Skoczów2.00,581.00,77 + 0.59,81


Juniorzy

1Martin KrizkaCzechy1.55,950.58,65 + 0.57,30
2Michal PaslerCzechy1.59,090.59,84 + 0.59,25
3Jan FedorkoCzechy1.59,890.59,71 + 1.00,18
4Mathias AblingerAustria2.00,231.00,40 + 0.59,83
5Emanuel WeidingerAustria2.01,391.00,81 + 1.00,58
6Adrian KreissSTS Skoczów2.03,741.01,53 + 1.02,21
..........
8Grzegorz CieślarLKS Beskid Brenna2.06,541.03,52 + 1.03,02



Slalom (14.03.2009)

Seniorki

1Alena HousovaCzechy1.22,940.39,90 + 0.43,04
2Iris LienhardAustria1.24,020.40,88 + 0.43,14
3Klara HofmanovaCzechy1.24,240.41,50 + 0.42,74
4Petra MortenhuemerAustria1.25,230.41,80 + 0.43,43
5Lisa ZaffAustria1.25,490.41,74 + 0.43,75
6Karolina PodraskaCzechy1.25,830.41,94 + 0.43,89
..........
12Wioletta PachułaLKS Beskid Brenna1.53,521.06,23 + 0.47,29


Seniorzy

1David KrejciCzechy1.18,880.38,34 + 0.40,54
2Gerhard HauerAustria1.20,140.39,53 + 0.40,61
2Pavel HlavacCzechy1.20,140.39,75 + 0.40,39
4Pavel CihacekCzechy1.20,280.39,19 + 0.41,09
5Markus MoserAustria1.20,320.39,71 + 0.40,61
6Bjoern WalterSzwajcaria1.20,400.39,06 + 0.41,34
..........
16Łukasz CzerchSTS Skoczów1.27,110.42,42 + 0.44,69
17Zbigniew CzaplaSTS Skoczów1.28,670.43,26 + 0.45,41


Juniorzy

1Martin GastlAustria1.23,780.41,24 + 0.42,54
2Martin KrizkaCzechy1.24,880.40,92 + 0.43,96
3Simon RauterAustria1.25,470.42,25 + 0.43,22
4Mathias AblingerAustria1.25,790.42,81 + 0.42,98
5Michal PaslerCzechy1.26,000.42,12 + 0.43,88
6Christian TschumperlinSzwajcaria1.28,320.44,64 + 0.43,68
..........
-Adrian KreissSTS SkoczówDNFDSQ w I przejeździe
-Grzegorz CieślarLKS Beskid BrennaDNFDSQ w I przejeździe




Klasyfikacja końcowa Pucharu Świata (po 10 zawodach)

Seniorki

1Iris LienhardAustria121 pkt.
2Alena HousovaCzechy104 pkt.
3Klara HofmanovaCzechy84 pkt.
4Petra MortenhuemerAustria66 pkt.
5Kerstin MayrhoferAustria40 pkt.
6Kerstin MortenhuemerAustria32 pkt.
..........
12Wioletta PachułaLKS Beskid Brenna13 pkt.
13Monika MalikSTS Skoczów4 pkt.


Seniorzy

1David KrejciCzechy211 pkt.
2Gerhard HauerAustria138 pkt.
3Pavel CichacekCzechy130 pkt.
4Markus MoserAustria120 pkt.
5Bjoern WalterSzwajcaria101 pkt.
6Christian AblingerAustria85 pkt.
..........
20Zbigniew CzaplaSTS Skoczów9 pkt.


Juniorzy

1Michal PaslerCzechy95 pkt.
2Martin KrizkaCzechy91 pkt.
3Christian TschumperlinSzwajcaria80 pkt.
4Mathias AblingerAustria79 pkt.
5Simon RauterAustria59 pkt.
6Christian GastlAustria39 pkt.
..........
13Grzegorz CieślarLKS Beskid Brenna12 pkt.
14Adrian KreissSTS Skoczów10 pkt.
17Dawid FerfeckiLKS Beskid Brenna2 pkt.




Autor: Informacja SRiWR "OLZA"


  Design & Copyright © 2005 - 2022 OlzaNet
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  
Aby ułatwić korzystanie z naszej strony internetowej, używamy plików cookies, które zapisywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Cookies OK

Polityka prywatności