www. sport .olza.pl
Kontakt: tel. (033) 85-78-720 fax: (033) 85-78-721 e-mail: sport@olza.pl
Szukaj: w ok
strona główna
Olimpiada Samorządowa
badminton
baseball
gimnastyka sportowa
gry karciane
hokej na lodzie
hokej na trawie
inne
jeździectwo
kolarstwo
koszykówka
lekkoatletyka
modelarstwo
narciarstwo alpejskie
narciarstwo klasyczne
piłka nożna
piłka ręczna
pływanie
siatkówka
skiboby
snowboard
sporty motorowe
sporty walki
strzelectwo
szachy
tenis stołowy
tenis ziemny
łucznictwo
łyżwiarstwo figurowe
wszystkie

POLECAMY:







21 MEDALI NA SKIBOBOWYCH MISTRZOSTWACH ŚWIATA 07/03/2005


21 medali w tym 5 złotych, 7 srebrnych i 9 brązowych wywalczyli nasi skibobiści podczas tzw. Małych Mistrzostw Świata, czyli mistrzostw w kategoriach młodzieżowych i weteranów, które odbyły się w dniach 3-5 marca w austriackiej miejscowości Lüngotz.
Gwiazdą naszej ekipy okazał się startujący w gronie młodzików Adrian Kreiss z UKS-u Sportowa Jedynka Skoczów zdobywca kompletu, czterech złotych medali.
Piąte złoto wywalczyła koleżanka klubowa Adriana, Monika Malik w rywalizacji juniorek młodszych. Monika była najlepsza w slalomie gigancie, natomiast w pozostałych trzech konkurencjach, czyli slalomie, super gigancie i kombinacji zdobyła srebrne krążki.

Ponado medale wywalczyli:

w kategorii młodziczek: Sylwia Mirocha (LKS Beskid Brenna) - 1 srebrny i Agata Hołomek (LKS Beskid Brenna) - 1 srebrny
w kategorii juniorek młodszych: Natalia Mirocha (LKS Beskid Brenna) - 2 brązowe
w kategorii juniorek: Wioletta Pachuła (LKS Beskid Brenna) - 1 brązowy
w kategorii weteranów (41-50 lat): Marian Tlołka (LKS Beskid Brenna) - 3 brązowe
w kategorii weteranów (61 lat i starsi): Karol Halgas (LKS Beskid Brenna) - 2 srebrne i 1 brązowy oraz Jerzy Malik (STS Skoczów) - 2 brązowe

Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznych Małych Mistrzostw Świata, które odbyły się w Czechach, reprezentacja Polski przywiozła 25 medali, w tym 6 złotych.


Wyniki:


Młodziczki

Slalom gigant (03.03.2005)

1Stanislava PeclikovaCzechy1.25,31
2Christina MayrhoferAustria1.33,66
3Melanie KniegerAustria1.34,67
4Nina KnappAustria1.50,77
5Jessica DorflerNiemcy1.51,85
6Sylwia MirochaLKS Beskid Brenna2.26,98
-Agata HołomekLKS Beskid BrennaDSQ


Slalom (04.03.2005)

1Stanislava PeclikovaCzechy1.53,78
2Sylwia MirochaLKS Beskid Brenna2.03,95
3Melanie KniegerAustria2.05,73
4Christina MayrhoferAustria2.08,53
5Agata HołomekLKS Beskid Brenna2.09,08
6Nina KnappAustria2.19,08


Super gigant (05.03.2005)

1Stanislava PeclikovaCzechy1.16,97
2Agata HołomekLKS Beskid Brenna1.20,66
3Christina MayrhoferAustria1.25,55
4Melanie KniegerAustria1.28,14
5Sylwia MirochaLKS Beskid Brenna1.31,88
6Jessica DorflerNiemcy1.35,68


Kombinacja (suma wyników giganta, slalomu, super giganta)

1Stanislava PeclikovaCzechy4.36,06
2Christina MayrhoferAustria5.07,74
3Melanie KniegerAustria5.08,54
4Nina KnappAustria5.48,71
5Jessica DorflerNiemcy5.58,64
6Sylwia MirochaLKS Beskid Brenna6.02,31



Juniorki młodsze

Slalom gigant (03.03.2005)

1Monika MalikUKS Jedynka Skoczów1.21,82
2Lisa HollbacherAustria1.21,96
3Karolina PodraskaCzechy1.26,34
4Natalia MirochaLKS Beskid Brenna1.26,94
5Aneta HavlickovaCzechy1.30,31
6Claudia HartlAustria1.31,18
-Katarzyna CzaplaUKS Jedynka SkoczówDSQ


Slalom (04.03.2005)

1Lisa HollbacherAustria1.44,94
2Monika MalikUKS Jedynka Skoczów1.45,80
3Natalia MirochaLKS Beskid Brenna1.55,24
4Kristyna PlevovaCzechy1.57,84
5Karolina PodraskaCzechy1.57,96
6Aneta HavlickovaCzechy1.58,50
8Katarzyna CzaplaUKS Jedynka Skoczów2.00,88


Super gigant (05.03.2005)

1Lisa HollbacherAustria1.15,24
2Monika MalikUKS Jedynka Skoczów1.15,85
3Karolina PodraskaCzechy1.15,87
4Natalia MirochaLKS Beskid Brenna1.17,79
5Samira ZulligerSzwajcaria1.18,94
6Aneta HavlickovaCzechy1.19,99
7Katarzyna CzaplaUKS Jedynka Skoczów1.21,02


Kombinacja (suma wyników giganta, slalomu, super giganta)

1Lisa HollbacherAustria4.22,14
2Monika MalikUKS Jedynka Skoczów4.23,47
3Natalia MirochaLKS Beskid Brenna4.39,97
4Karolina PodraskaCzechy4.40,17
5Aneta HavlickovaCzechy4.48,80
6Claudia HartlAustria4.54,09



Juniorki

Slalom gigant (03.03.2005)

1Lisa ZaffAustria1.15,65
2Klara HofmanovaCzechy1.15,68
3Monika MortenhuemerAustria1.18,68
4Elisa BachmannNiemcy1.19,81
5Wioletta PachułaLKS Beskid Brenna1.20,66
6Anna MalikUKS Jedynka Skoczów1.21,00


Slalom (04.03.2005)

1Monika MortenhuemerAustria1.38,70
2Lisa ZaffAustria1.39,55
3Wioletta PachułaLKS Beskid Brenna1.43,22
4Klara HofmanovaCzechy1.46,33
5Anna MalikUKS Jedynka Skoczów1.48,05
6Michaela MagottiAustria1.59,82


Super gigant (05.03.2005)

1Klara HofmanovaCzechy1.08,99
2Lisa ZaffAustria1.10,26
3Monika MortenhuemerAustria1.11,91
4Anna MalikUKS Jedynka Skoczów1.12,60
5Elisa BachmannNiemcy1.23,07
6Wioletta PachułaLKS Beskid Brenna1.13,79


Kombinacja (suma wyników giganta, slalomu, super giganta)

1Lisa ZaffAustria4.05,46
2Monika MortenhuemerAustria4.09,29
2Klara HofmanovaCzechy4.11,00
4Wioletta PachułaLKS Beskid Brenna4.17,67
5Anna MalikUKS Jedynka Skoczów4.21,65



Weteranki

Slalom gigant (03.03.2005)

1Sabine HollbacherAustria1.21,82
2Denise FlorAustria1.25,99
3Elke PaierAustria1.29,05
4Martha GastlAustria1.31,85
5Jana TruneckovaCzechy1.33,68
6Monika BarthNiemcy1.44,26


Slalom (04.03.2005)

1Sabine HollbacherAustria1.57,62
2Elke PaierAustria1.59,02
3Denise FlorAustria1.59,49
4Martha GastlAustria1.59,75
5Jana TruneckovaCzechy2.01,55
6Monika BarthNiemcy2.06,74


Super gigant (05.03.2005)

1Sabine HollbacherAustria1.14,02
2Jana TruneckovaCzechy1.18,46
3Elke PaierAustria1.19,01
4Denise FlorAustria1.19,37
5Martha GastlAustria1.21,43
6Monika BarthNiemcy1.25,84


Kombinacja (suma wyników giganta, slalomu, super giganta)

1Sabine HollbacherAustria4.33,46
2Denise FlorAustria4.44,85
3Elke PaierAustria4.47,08
4Martha GastlAustria4.53,03
5Jana TruneckovaCzechy4.53,69
6Monika BarthNiemcy5.16,84




Młodzicy

Slalom gigant (03.03.2005)

1Adrian KreissUKS Jedynka Skoczów1.23,33
2Thomas KniegerAustria1.27,56
3Jan FedorkoCzechy1.29,26
4Andras ZinkNiemcy1.30,03
5Dominik AblingerAustria1.32,25
6Daniel KarnerAustria1.42,67


Slalom (04.03.2005)

1Adrian KreissUKS Jedynka Skoczów1.46,37
2Thomas KniegerAustria1.49,09
3Jan FedorkoCzechy1.57,11
4Michael ReiterAustria1.58,36
5Michael HollbacherAustria2.05,18
6Andras ZinkNiemcy2.05,56


Super gigant (05.03.2005)

1Adrian KreissUKS Jedynka Skoczów1.15,95
2Jan FedorkoCzechy1.18,55
3Thomas KniegerAustria1.19,49
4Andras ZinkNiemcy1.20,71
5Dominik AblingerAustria1.21,81
6Daniel KarnerAustria1.28,32


Kombinacja (suma wyników giganta, slalomu, super giganta)

1Adrian KreissUKS Jedynka Skoczów4.25,65
2Thomas KniegerAustria4.36,14
3Jan FedorkoCzechy4.44,92
4Andras ZinkNiemcy4.56,30
5Daniel KarnerAustria5.27,51
6Florian TraxlAustria5.33,14



Juniorzy młodsi

Slalom gigant (03.03.2005)

1Christian TschumperlinSzwajcaria1.17,46
2Martin PotucekCzechy1.18,88
3Simon RauterAustria1.19,88
4Petr KaufmanCzechy1.20,69
5Andreas MoosburgerAustria1.21,06
6Roland PermoserAustria1.21,76
14Grzegorz CieślarLKS Beskid Brenna1.32,73
15Dawid FerfeckiLKS Beskid Brenna1.40,00


Slalom (04.03.2005)

1Michal PaslerCzechy1.39,66
2Roland PermoserAustria1.40,19
3Petr KaufmanCzechy1.41,45
4Christian TschumperlinSzwajcaria1.41,73
5Andreas MoosburgerAustria1.41,91
6Patrick KneidingerAustria1.45,06
12Grzegorz CieślarLKS Beskid Brenna1.53,00
-Dawid FerfeckiLKS Beskid BrennaDSQ


Super gigant (05.03.2005)

1Christian TschumperlinSzwajcaria1.10,08
2Simon RauterAustria1.10,32
3Martin PotucekCzechy1.10,74
4Michal PaslerCzechy1.12,16
5Roland PermoserAustria1.12,67
6Michal PotucekCzechy1.13,07
11Dawid FerfeckiLKS Beskid Brenna1.15,11
15Grzegorz CieślarLKS Beskid Brenna1.18,23


Kombinacja (suma wyników giganta, slalomu, super giganta)

1Christian TschumperlinSzwajcaria4.09,27
2Roland PermoserAustria4.14,65
3Andreas MoosburgerAustria4.16,59
4Michal PaslerCzechy4.18,43
5Patrick KneidigerAustria4.23,45
6Simon RauterAustria4.23,78
14Grzegorz CieślarLKS Beskid Brenna4.43,03



Juniorzy

Slalom gigant (03.03.2005)

1Jakub FedorkoCzechy1.12,08
2Andy BauerSzwajcaria1.13,56
3Pavel CihacekCzechy1.13,80
4Zbigniew CzaplaUKS Jedynka Skoczów1.13,88
5Ales HouserCzechy1.13,95
6Martin GastlAustria1.15,40
7Dawid ŚliwkaTS Wisła1.15,52
10Adrian ChujebaLKS Beskid Brenna1.18,94


Slalom (04.03.2005)

1Ales HouserCzechy1.32,73
2Jakub FedorkoCzechy1.34,53
2Andy BauerSzwajcaria1.34,53
4Pavel CihacekCzechy1.34,67
5Martin GastlAustria1.35,48
6Zbigniew CzaplaUKS Jedynka Skoczów1.36,40
8Dawid ŚliwkaTS Wisła1.38,67
10Adrian ChujebaLKS Beskid Brenna1.59,32


Super gigant (05.03.2005)

1Pavel CihacekCzechy1.07,59
2Andy BauerSzwajcaria1.07,60
3Jakub FedorkoCzechy1.07,67
4Zbigniew CzaplaUKS Jedynka Skoczów1.07,84
5Dawid ŚliwkaTS Wisła1.09,16
6Martin GastlAustria1.09,49
10Adrian ChujebaLKS Beskid Brenna1.11,56


Kombinacja (suma wyników giganta, slalomu, super giganta)

1Jakub FedorkoCzechy3.54,28
2Andy BauerSzwajcaria3.55,69
3Pavel CihacekCzechy3.56,09
4Ales HouserCzechy3.57,83
5Zbigniew CzaplaUKS Jedynka Skoczów3.58,12
6Martin GastlAustria4.00,37
7Dawid ŚliwkaTS Wisła4.03,35
9Adrian ChujebaLKS Beskid Brenna4.29,82



Weterani I (31-40 lat)

Slalom gigant (03.03.2005)

1Markus MoserAustria1.09,40
2Pavel HlavacCzechy1.12,32
3Frank RauscherNiemcy1.14,14
4Christian SteinNiemcy1.14,25
5Gerfried SeeberAustria1.14,43
6Manfred GamperAustria1.14,45


Slalom (04.03.2005)

1Markus MoserAustria1.28,52
2Pavel HlavacCzechy1.31,80
3Martin TribulaCzechy1.33,87
4Frank RauscherAustria1.34,46
5Christian SteinNiemcy1.35,77
6Gerfried SeeberAustria1.35,86


Super gigant (05.03.2005)

1Markus MoserAustria1.04,85
2Martin TribulaCzechy1.06,99
3Christian SteinNiemcy1.07,12
4Gerfried SeeberAustria1.07,83
5Pavel HlavacCzechy1.07,88
6Manfred GamperAustria1.08,39


Kombinacja (suma wyników giganta, slalomu, super giganta)

1Markus MoserAustria3.42,77
2Pavel HlavacCzechy3.52,00
3Christian SteinNiemcy3.57,14
4Frank RauscherNiemcy3.57,22
5Gerfried SeeberAustria3.58,12
6Manfred GamperAustria4.01,67



Weterani II (41-50 lat)

Slalom gigant (03.03.2005)

1Gerhard WolfAustria1.13,05
2Jiri JanataCzechy1.15,70
3Marian TlołkaLKS Beskid Brenna1.15,75
4Albert RisiSzwajcaria1.16,24
5Erich ZulligerSzwajcaria1.19,32
5Petr KaufmanCzechy1.19,49


Slalom (04.03.2005)

1Gerhard WolfAustria1.37,12
2Jiri JanataCzechy1.37,41
3Marian TlołkaLKS Beskid Brenna1.37,55
4Toni FeistlNiemcy1.46,29
5Franz StockerAustria1.48,22
6Josef HollbacherAustria1.48,27


Super gigant (05.03.2005)

1Gerhard WolfAustria1.08,26
2Jiri JanataCzechy1.08,63
3Albert RisiSzwajcaria1.08,90
4Marian TlołkaLKS Beskid Brenna1.09,64
5Josef HollbacherAustria1.11,78
6Erich ZulligerSzwajcaria1.02,29


Kombinacja (suma wyników giganta, slalomu, super giganta)

1Gerhard WolfAustria3.58,43
2Jiri JanataCzechy4.01,74
3Marian TlołkaLKS Beskid Brenna4.02,94
4Albert RisiSzwajcaria4.14,40
5Toni FeistlNiemcy4.19,54
5Petr KaufmanCzechy1.20,63



Weterani III (51-60 lat)

Slalom gigant (03.03.2005)

1Karl MayrhoferAustria1.21,52
2Richard WlezcekAustria1.25,53
3Willy HedigerSzwajcaria1.26,32
4Erich PenzAustria1.28,61
5Rolf RiesSzwajcaria1.30,07
6Richard PlattAnglia1.32,81


Slalom (04.03.2005)

1Karl MayrhoferAustria1.48,92
2Willy HedigerSzwajcaria1.55,95
3Rolf RiesSzwajcaria1.58,38
4Erich PenzAustria2.00,89
5Richard PlattAnglia2.01,85
6Richard WlezcekAustria2.08,30


Super gigant (05.03.2005)

1Karl MayrhoferAustria1.15,75
2Rudi MaierNiemcy1.17,50
3Richard WlezcekAustria1.18,02
4Erich PenzAustria1.18,41
5Denis OsbaldestonAnglia1.22,50
6Henk BraamHolandia1.22,83


Kombinacja (suma wyników giganta, slalomu, super giganta)

1Karl MayrhoferAustria4.26,19
2Erich PenzAustria4.47,91
3Rolf RiesSzwajcaria4.51,41
4Richard WlezcekAustria4.51,85
5Richard PlattAnglia4.58,03
6Denis OsbaldestonAnglia5.13,82



Weterani IV (61 lat i starsi)

Slalom gigant (03.03.2005)

1Bruno PeterNiemcy1.26,85
2Franz KrischkerAustria1.39,32
3Karol HalgasLKS Beskid Brenna1.39,96
4Jerzy MalikSTS Skoczów1.41,78
5August MoosburgerAustria1.57,91


Slalom (04.03.2005)

1Bruno PeterNiemcy1.55,97
2Karol HalgasLKS Beskid Brenna2.04,63
3Jerzy MalikSTS Skoczów2.09,31
4Franz KrischkerAustria2.27,38
5August MoosburgerAustria2.48,52


Super gigant (05.03.2005)

1Bruno PeterNiemcy1.18,31
2Bernd FlorAustria1.23,51
3Franz KrischkerAustria1.26,22
4Jerzy MalikSTS Skoczów1.27,61
5Karol HalgasLKS Beskid Brenna1.29,78
6August MoosburgerAustria1.44,43


Kombinacja (suma wyników giganta, slalomu, super giganta)

1Bruno PeterNiemcy4.41,13
2Karol HalgasLKS Beskid Brenna5.14,37
3Jerzy MalikSTS Skoczów5.18,70
4Franz KrischkerAustria5.32,92
5August MoosburgerAustria6.30,86




Autor: Informacja SRiWR "OLZA"


  Design & Copyright © 2005 - 2021 OlzaNet
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  
Aby ułatwić korzystanie z naszej strony internetowej, używamy plików cookies, które zapisywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Cookies OK

Polityka prywatności