www. sport .olza.pl
Kontakt: tel. (033) 85-78-720 fax: (033) 85-78-721 e-mail: sport@olza.pl
Szukaj: w ok
strona główna
Olimpiada Samorządowa
badminton
baseball
gimnastyka sportowa
gry karciane
hokej na lodzie
hokej na trawie
inne
jeździectwo
kolarstwo
koszykówka
lekkoatletyka
modelarstwo
narciarstwo alpejskie
narciarstwo klasyczne
piłka nożna
piłka ręczna
pływanie
siatkówka
skiboby
snowboard
sporty motorowe
sporty walki
strzelectwo
szachy
tenis stołowy
tenis ziemny
łucznictwo
łyżwiarstwo figurowe
wszystkie

POLECAMY:







II TURNIEJ BADMINTONA SAMORZĄDOWCÓW ŚLĄSKA CIESZYŃSKIEGO 12/01/2018


W dniu dzisiejszym w Strumieniu odbył się II Turniej Badmintona Pracowników Samorządowych i Radnych Śląska Cieszyńskiego.
W gronie trzynastu uczestników imprezy najlepszy okazał się reprezentant Gminy Brenna Tomasz Kawa, który w wielkim finale pokonał Burmistrza Wisły Tomasza Bujoka 2:0 (15:8, 15:2).
W boju o trzecie miejsce obrońca tytułu mistrzowskiego Janusz Martynek (Starostwo Powiatowe) wygrał z Bogusławem Rauerem (Skoczów) - 2:0 (15:11, 15:8).


W tym miejscu warto wspomnieć, że w pierwszej edycji turnieju Tomasz Kawa nie wygrał żadnego meczu, a teraz nie tylko zanotował komplet zwycięstw, ale także nie stracił ani jednego seta.

 
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja Wisły w składzie: Tomasz Bujok, Krzysztof Sztajnert i Janusz Podżorski. Drugie miejsce zajęło Starostwo Powiatowe w Cieszynie (Janusz Król, Janusz Martynek, Wojciech Hławiczka), a trzecia pozycja przypadła zespołowi ze Skoczowa (Bogusław Rauer, Mirosław Nowicki, Henryk Linert).


 
Organizatorzy, czyli Stowarzyszenia Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej oraz Gmina Strumień, przewidzieli również puchar dla najlepszej kobiety w klasyfikacji końcowej, a ten otrzymała Janusza Krzyżanowska ze Strumienia.




Wyniki:


Grupa A
Tomasz Kawa (Brenna) - Bogusław Rauer (Skoczów) - 2:0 (15:5, 15:7)
Wojciech Hławiczka (Starostwo) - Łukasz Mendrek (Strumień) - 2:0 (15:4, 15:4)
Tomasz Kawa (Brenna) - Łukasz Mendrek (Strumień) - 2:0 (15:5, 15:7)
Bogusław Rauer (Skoczów) - Wojciech Hławiczka (Starostwo) - 2:0 (15:6, 15:8)
Tomasz Kawa (Brenna) - Wojciech Hławiczka (Starostwo) - 2:0 (15:3, 15:3)
Bogusław Rauer (Skoczów) - Łukasz Mendrek (Strumień) - 2:0 (15:3, 15:2)

1 Tomasz Kawa Brenna 3 6 pkt. 6:0
2 Bogusław Rauer Skoczów 3 4 pkt. 4:2
3 Wojciech Hławiczka Starostwo Powiatowe 3 2 pkt. 2:4
4 Łukasz Mendrek Strumień 3 0 pkt. 0:6


Grupa B
Janusz Podżorski (Wisła) - Piotr Janas (Strumień) - 2:0 (15:2, 15:2)
Janusz Król (Starostwo) - Janusz Podżorski (Wisła) - 2:1 (11:9, 10:15, 13:11)
Janusz Król (Starostwo) - Piotr Janas (Strumień) - 2:0 (15:2, 15:2)

1 Janusz Król Starostwo Powiatowe 2 4 pkt. 4:1
2 Janusz Podżorski Wisła 2 2 pkt. 3:2
3 Piotr Janas Strumień 2 0 pkt. 0:4


Grupa C
Janusz Martynek (Starostwo) - Mirosław Nowicki (Skoczów) - 2:0 (15:8, 15:10)
Tomasz Bujok (Wisła) - Mirosław Nowicki (Skoczów) - 2:0 (15:10, 17:15)
Janusz Martynek (Starostwo) - Tomasz Bujok (Wisła) - 2:0 (15:13, 15:10)

1 Janusz Martynek Starostwo Powiatowe 2 4 pkt. 4:0
2 Tomasz Bujok Wisła 2 2 pkt. 2:2
3 Mirosław Nowicki Skoczów 2 0 pkt. 0:4


Grupa D
Henryk Linert (Skoczów) - Krzysztof Sztajnert (Wisła) - 2:1 (5:11, 15:10, 11:5)
Krzysztof Sztajnert (Wisła) - Janusza Krzyżanowska (Strumień) - 2:1 (13:15, 15:13, 11:9)
Janusza Krzyżanowska (Strumień) - Henryk Linert (Skoczów) - 2:0 (15:4, 15:13)

1 Janusza Krzyżanowska Strumień 2 3 pkt. 3:2
2 Krzysztof Sztajnert Wisła 2 3 pkt. 3:3
3 Henryk Linert Skoczów 2 3 pkt. 2:3



Turniej pocieszenia (o miejsca 9-13)

I runda
Mirosław Nowicki (Skoczów) - Łukasz Mędrek (Strumień) - 2:0 (15:4, 15:2)

Półfinały
Henryk Linert (Skoczów) - Wojciech Hławiczka (Starostwo) - 2:0 (15:7, 15:4)
Mirosław Nowicki (Skoczów) - Piotr Janas (Strumień) - 2:0 (15:3, 15:2)

o 11 miejsce
Wojciech Hławiczka (Starostwo) - Piotr Janas (Strumień) - 2:0 (15:1, 15:2)

o 9 miejsce
Henryk Nowicki (Skoczów) - Henryk Linert (Skoczów) - 2:0 (15:8, 15:9)



Turniej główny

Ćwierćfinały
Tomasz Kawa (Brenna) - Janusz Podżorski (Wisła) - 2:0 (15:3, 15:6)
Janusz Martynek (Starostwo) - Krzysztof Sztajnert (Wisła) - 2:1 (7:15, 15:10, 15:13)
Bogusław Rauer (Skoczów) - Janusz Król (Starostwo) - 2:1 (6:15, 15:3, 16:14)
Tomasz Bujok (Wisła) - Janusza Krzyżanowska (Strumień) - 2:0 (15:10, 15:13)


o miejsca 5-8
Krzysztof Sztajnert (Wisła) - Janusz Podżorski (Wisła) - 2:0 (15:12, 15:11)
Janusza Krzyżanowska (Strumień) - Janusz Król (Starostwo) - 2:0 (15:7, 15:3)

Półfinały
Tomasz Kawa (Brenna) - Janusz Martynek (Starostwo) - 2:0 (15:10, 15:10)
Tomasz Bujok (Wisła) - Bogusław Rauer (Skoczów) - 2:0 (15:10, 18:16)


o 7 miejsce
Janusz Podżorski (Wisła) - Janusz Król (Starostwo) - 2:0 (15:7, 15:9)

o 5 miejsce
Krzysztof Sztajnert (Wisła) - Janusza Krzyżanowska (Strumień) - 2:0 (15:13, 17:15)

o 3 miejsce
Janusz Martynek (Starostwo) - Bogusław Rauer (Skoczów) - 2:0 (15:11, 15:8)

o 1 miejsce
Tomasz Kawa (Brenna) - Tomasz Bujok (Wisła) - 2:0 (15:8, 15:2)



Klasyfikacja drużynowa

1 Wisła 149 pkt.
2 Starostwo Powiatowe 134 pkt.
3 Skoczów 130 pkt.
4 Strumień 119 pkt.
5 Brenna 60 pkt.


Nad sprawnym przeprowadzeniem rywalizacji czuwał sędzia główny zawodów, p. Adam Kuśka.

 




Autor: SRiWR 'OLZA'


  Design & Copyright © 2005 - 2018 OlzaNet
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  
Aby ułatwić korzystanie z naszej strony internetowej, używamy plików cookies, które zapisywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Cookies OK