www. sport .olza.pl
Kontakt: tel. (033) 85-78-720 fax: (033) 85-78-721 e-mail: sport@olza.pl
Szukaj: w ok
strona główna
Olimpiada Samorządowa
badminton
baseball
gimnastyka sportowa
gry karciane
hokej na lodzie
hokej na trawie
inne
jeździectwo
kolarstwo
koszykówka
lekkoatletyka
modelarstwo
narciarstwo alpejskie
narciarstwo klasyczne
piłka nożna
piłka ręczna
pływanie
siatkówka
skiboby
snowboard
sporty motorowe
sporty walki
strzelectwo
szachy
tenis stołowy
tenis ziemny
łucznictwo
łyżwiarstwo figurowe
wszystkie

POLECAMY:







XXIX NARCIARSKI BIEG PIASTÓW
SREBRNY MEDAL ANDRZEJA MICHAŁKA
07/03/2005


W sobotę w Jakuszycach odbył się XXIX Bieg Piastów, najbardziej znana masowa impreza w narciarstwie biegowym w naszym kraju. W biegu głównym na dystansie 50 km stylem klasycznym, które zarazem były mistrzostwami Polski na tym dystansie znakomicie spisali się nasi biegacze.
Na piątym miejscu uplasował się Andrzej Michałek z Istebnej, który zarazem wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski. Na jedenastej pozycji (4 miejsce w MP) finiszował Piotr Śliwka z Ustronia, a na czternastej Arkadiusz Małyjurek z Jaworzynki (6 miejsce w MP).

Wyniki:


50 km stylem klasycznym

Klasyfikacja generalna

1Aleksy IwanowBiałoruś2:36.23,8
2Dan SlechtaCzechy2:36.57,8
3Tomas JakoubekCzechy2:37.36,7
4Tomsz KałużnyJelenia Góra2:39.45,6
5Andrzej MichałekIstebna2:39.49,8
6Pavel BridlCzechy2:40.42,0
7Ralf GrosseNiemcy2:43.37,5
8Andreas ZittauNiemcy2:43.38,4
9Jakub MrozińskiPolska2:43.54,1
10Rene SikoraCzechy (Nydek)2:43.56,9
11Piotr ŚliwkaUstroń2:45.14,4
12Patryk SilaCzechy2:46.18,0
13Piotr KocońZłatna2:46.51,4
14Arkadiusz MałyjurekJaworzynka2:46.56,6
15Helena BalatkovaCzechy2:50.41,1
............
20Mariusz ZowadaIstebna2:56.21,3
28Dawid WaluśAZS AWF Katowice3:00.00,7
383Mariusz FiluszJastrzębie Zdrój4:42.09,1
467Tadeusz SpilokUstroń5:08.51,7
485Adolf GarncarzUstroń5:13.18,4
524Marek AdamczykJastrzębie Zdrój5:25.16,4
545Wojciech SokulskiJastrzębie Zdrój5:32.03,1
551Bogdan WiśniewskiCieszyn5:35.07,0
579Korneliusz KapołkaUstroń5:44.21,3

Startowało 729 zawodników


Kategoria M-1 (rocznik 1987 i młodsi)

1Bartosz Mirowski JrJelenia Góra3:31.14,3
2Igor TworydłoUkraina3:31.21,3
3Paweł DombrowskiNiemuczyn3:49.19,2


Kategoria M-2 (rocznik 1975-86)

1Aleksy IwanowBiałoruś2:36.23,8
2Dan SlechtaCzechy2:36.57,8
3Tomas JakoubekCzechy2:37.36,7
............
5Andrzej MichałekIstebna2:39.49,8
9Piotr ŚliwkaUstroń2:45.14,4
11Arkadiusz MałyjurekJaworzynka2:46.56,6
14Mariusz ZowadaIstebna2:56.21,3
17Dawid WaluśAZS AWF Katowice3:00.00,7
80Wojciech SokulskiJastrzębie Zdrój5:32.03,1


Kategoria M-3 (rocznik 1965-74)

1Rene SikoraCzechy (Nydek)2:43.56,9
2Patryk SilaCzechy2:46.18,0
3Silvio SchneiderNiemcy2:57.43,1
87Marek AdamczykJastrzębie Zdrój5:25.16,4


Kategoria M-4 (rocznik 1955-64)

1Ralf GrosseNiemcy2:43.37,5
2Silvano BernardiniWłochy2:53.37,9
3Waldemar WituskiSosnówka2:59.28,2
............
74Mariusz FiluszJastrzębie Zdrój4:42.09,1
123Tadeusz SpilokUstroń5:08.51,7
128Adolf GarncarzUstroń5:13.18,4
148Bogdan WiśniewskiCieszyn5:35.07,0


Kategoria M-5 (rocznik 1945-54)

1Bedrich LouzilNiemcy2:59.19,0
2Vladimir JunekCzechy3:07.22,5
3Grzegorz SadowskiWarszawa3:10.55,4
............
143Korneliusz KapołkaUstroń5:44.21,3


Kategoria M-6 (rocznik 1935-44)

1Wasyl KrupskiUkraina3:31.11,7
2Stanisław NahajowskiUstrzyki Dolne3:40.35,0
3Augustin HoffmannCzechy3:41.42,1


Kategoria M-7 (rocznik 1925-34)

1Vladimir SyrovatskyCzechy5:05.12,2
2Jerzy KępskiJelenia Góra5:35.49,5
3Martin StreicherNiemcy5:45.32,5


Górnicy

1Józef NiepokójGłowienka3:09.25,4
2Adam JakiełaIwonicz Zdrój3:34.07,1
3Marian MyjakWałbrzych3:35.49,0
............
9Mariusz FiluszJastrzębie Zdrój4:42.09,1
10Marek AdamczykJastrzębie Zdrój5:25.16,4



23 km stylem klasycznym

1Arkadiusz OgorzałekNowa Ruda1:01.26,9
2Damian CiborowskiPisz1:04.27,7
3Łukasz BronowickiJelenia Góra1:04.43,0
4Jan MacajCzechy1:09.21,4
5Tomas BudinaCzechy1:09.31,2
6Michał SzuletaMiłków1:09.51,0
7Agnieszka SzymańczakAZS AWF Katowice1:10.25,0
8Karol ZielińskiJelenia Góra1:10.29,6
9Jiri Baros JrCzechy1:10.30,6
10Petr UrbanekCzechy1:11.32,4
............
50Tadeusz LegierskiIstebna1:28.02,7

Startowało 837 zawodników

Rocznik 1965-74

1Marian PowiłowskiLitwa1:15.31,6
2Antoni BańduraKopaniec1:16.31,6
3Zbigniew StępieńPiechowice1:20.48,5
............
8Tadeusz LegierskiIstebna1:28.02,7


Górnicy

1Piotr PorębskiRybnik1:24.57,1
2Tadeusz LegierskiIstebna1:28.02,7
3Marcin BartosiewiczLegnica1:38.56,5



10 km stylem klasycznym

1Jiri FajstauerCzechy0:29.49,5
2Holm KunzeNiemcy0:32.53,3
3Michał KrystkiewiczPiechowice0:34.17,0
4Raul MiniachmietovBiałoruś0:34.39,4
5Jakub FedorSzklarska Poręba0:35.05,0
6Lenka BlazkovaCzechy0:35.19,0
7Alena JindriskovaCzechy0:35.39,0
8Martin JindrisekCzechy0:36.27,3
9Przemysław KranzUstrzyki Dolne0:37.13,7
10Jacek Kranz JrUstrzyki Dolne0:37.20,7



25 km stylem dowolnym (rozegrany w niedzielę, 06.03.2005)

1Markus KeplingerAustria1:13.12,4
2Rudolf SpicarCzechy1:16.04,4
3Petr NesvadbaCzechy1:16.29,0
4Maciej Łukasz WitekJelenia Góra1:17.11,6
5Rene SikoraCzechy (Nydek)1:17.12,6
6Damian CiborowskiPisz1:19.12,4
7Arkadiusz OgorzałekNowa Ruda1:19.13,3
8Ralf GrosseNiemcy1:20.17,0
9Marek BujakBoguszów Gorce1:20.23,2
10Marcin SzlegierSejny1:21.34,9
............
78Sławomir ŚliżGoleszów1:36.17,0
122Stanisław PiaszczykGórki Wielkie1:46.42,0

Startowało 411 zawodników

Rocznik 1975-86

1Markus KeplingerAustria1:13.12,4
2Rudolf SpicarCzechy1:16.04,4
3Petr NesvadbaCzechy1:16.29,0
............
26Sławomir ŚliżGoleszów1:36.17,0


Rocznik 1955-64

1Ralf GrosseNiemcy1:20.17,0
2Miroslav PalataNiemcy1:25.28,1
8Frank GrosseNiemcy1:28.40,7
............
20Stanisław PiaszczykGórki Wielkie1:46.42,0




Autor: Informacja SRiWR "OLZA"


  Design & Copyright © 2005 - 2020 OlzaNet
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  
Aby ułatwić korzystanie z naszej strony internetowej, używamy plików cookies, które zapisywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Cookies OK

Polityka prywatności