www. sport .olza.pl
Kontakt: tel. (033) 85-78-720 fax: (033) 85-78-721 e-mail: sport@olza.pl
Szukaj: w ok
strona główna
Olimpiada Samorządowa
badminton
baseball
gimnastyka sportowa
gry karciane
hokej na lodzie
hokej na trawie
inne
jeździectwo
kolarstwo
koszykówka
lekkoatletyka
modelarstwo
narciarstwo alpejskie
narciarstwo klasyczne
piłka nożna
piłka ręczna
pływanie
siatkówka
skiboby
snowboard
sporty motorowe
sporty walki
strzelectwo
szachy
tenis stołowy
tenis ziemny
łucznictwo
łyżwiarstwo figurowe
wszystkie

POLECAMY:







II MIĘDZYNARODOWY BIEG IM. STANISŁAWA LEGIERSKIEGO 21/06/2009


Dorota Ustianowska z Częstochowy i Ukrainiec Mykola Rudyk zostali zwycięzcami II Międzynarodowego Biegu im. Stanisława Legierskiego 'O Istebniański Kapelusz', który odbył się wczoraj w Istebnej.
W rywalizacji kobiet na drugim miejscu uplasowała się Białorusinka Anastasiya Padazinskaya, na trzecim Wioletta Uryga z Kluczborka, a na czwartym Izabela Zatorska w Wrocławia.
Zmagania mężczyzn zdominowali biegacze z Ukrainy. Za Rudykiem linię mety minęli Sergii Okseniuk, Sergii Krovladis, Taras Salo i Wasyl Tsikalo. Na szóstej pozycji linię mety minął najlepszy z Polaków, Andrzej Długosz z Rytra. Z naszych zawodników najlepiej zaprezentował się Tomasz Kaczmarzyk, który ukończył bieg na dziewiętnastej pozycji. Mieszkaniec Istebnej zajął drugie miejsce w kategorii wiekowej (16-19 lat).

W nagrody za zwycięstwa w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali Małgorzata Jasińska (Pawłowice), Tetiana Medunytsia (Ukraina), Izabela Zatorska (Wrocanka), Taras Salo (Ukraina), Andrzej Długosz (Rytro), Henryk Gołębiewski (Chemia-Hurt Rybnik), Bronisław Walek (Gródek), Karol Kałus (Żory) i Henryk Jakubiak (KB Amator Leszno).
W tym miejscu warto zaznaczyć, że zawodnicy, którzy zajęli trzy miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn nie otrzymywali nagród za miejsca w kategoriach.

W biegach młodzieżowych najlepsi okazali się Weronika Dudek (Radziechowy), Martyna Czepczor, Szymon Czepczor (oboje Istebna) oraz Mateusz Bełko (Gorlice).


Wyniki:

Klasyfikacja generalna - dystans ok. 12 km

1 Mykola Rudyk Ukraina 0:37.35,6
2 Sergii Okseniuk Ukraina 0:37.55,7
3 Sergii Krovladis Ukraina 0:38.01,5
4 Taras Salo Ukraina 0:38.23,1
5 Wasyl Tsikalo Ukraina 0:38.48,5
6 Andrzej Długosz Rytro 0:39.00,3
7 Miłosz Jarczok Ligota 0:40.32,9
8 Maciej Bierczak Porąbka / AZS AWF Kraków 0:40.43,2
9 Henryk Gołębiewski Chemia-Hurt Rybnik 0:40.45,0
10 Pavlo Novosad Ukraina 0:40.55,0
11 Rostislav Kolich SAK Ložiska Karviná 0:42.43,9
12 Jacek Kasprzyk WKS Wawel Kraków 0:42.54,0
13 Tomasz Chawawko Dębno / MPRA.pl 0:43.07,5
14 Jan Michałowski Kraków 0:43.17,4
15 Tomasz Ciepłak Chemia-Hurt Rybnik 0:43.22,6
16 Yaroslav Kondyukh Ukraina 0:43.29,0
17 Dorota Ustianowska Częstochowa 0:43.40,1
18 Piotr Bieliński KB Sokół Knurów 0:43.58,0
19 Tomasz Kaczmarzyk Istebna 0:44.54,7
20 Piotr Żebrowski Wejherowo 0:45.26,6
21 Franciszek Długosz Rytro / Visegrad Maraton 0:45.39,3
22 Bronisław Walek Hrádek 0:45.45,1
23 Anastasiya Padazinskaya Białoruś 0:45.59,8
24 Przemysław Szalbót Wisła 0:46.15,4
25 Robert Antczak Piotrowice Wielkie 0:46.27,6
26 Wioletta Uryga Kluczbork 0:46.37,2
27 Tomasz Wilczyński Energy Częstochowa 0:46.39,5
28 Roman Słowioczek Jablunkov 0:46.52,1
29 Andrzej Wantulok Strumień / Ziemia Cieszyńska 0:46.59,6
30 Marian Kapitańczyk KB Maniac Poznań 0:47.01,7
31 Rafał Krężelok Istebna 0:47.18,3
32 Witold Dunat Łękawica 0:47.18,9
33 Andrzej Siwczyk Chemia-Hurt Rybnik 0:47.43,2
34 Izabela Zatorska Wrocanka 0:47.46,0
35 Mateusz Balon ATH Bielsko-Biała 0:48.19,2
36 Grzegorz Konik OKB Zadyszka Oświęcim 0:49.08,4
37 Józef Pszczółka Czechowice-Dziedzice 0:49.08,4
38 Oleksandr Balychev Ukraina 0:49.24,8
39 Karol Kałus Żory 0:49.44,4
40 Tetiana Medunytsia Ukraina 0:49.46,0
41 Włodzimierz Waluś LUKS Groniczek Bielsko-Biała 0:49.47,4
42 Arkadiusz Kubik TKKF Forma Wodzisław Śląski 0:50.17,6
43 Wacław Dziuk Radlin 0:50.35,6
44 Andrzej Bełko Gorlice 0:51.35,6
45 Kataryna Semyryak Ukraina 0:51.35,6
46 Edward Dudek RKB Baca Radziechowy 0:52.16,8
47 Krzysztof Martyszko Rumia 0:52.24,4
48 Krzysztof Lesik TKKF Forma Wodzisław Śląski 0:52.42,1
49 Monika Strużyńska Katowice 0:52.58,6
50 Ewa Fliegert Rybnik 0:53.06,2
51 Karol Pośpiech TKKF Forma Wodzisław Śląski 0:53.59,7
52 Stanisław Skomrowski SBD Energetyk Rybnik 0:54.05,0
53 Hana Haroková Havířov 0:54.27,7
54 Krystian Stasica Żywiec 0:55.36,5
55 Lucjan Pawlas Zebrzydowice 0:55.56,4
56 Marek Lewczuk KB Sokół Knurów 0:56.09,2
57 Jacek Mateja Nakło Śląskie 0:57.16,7
58 Jan Szczyrbowski Ligota 0:58.19,0
59 Marian Wikłacz Żory 0:58.47,6
60 Edward Tyka Świętochłowice 0:59.01,5
61 Małgorzata Jasińska Pawłowice 0:59.08,7
62 Dariusz Andrzejewski TKKF Forma Wodzisław Śląski 0:59.48,4
63 Józef Madeja Krzyżowice / Wola 0:59.53,6
64 Arkadiusz Dubas Tarnowskie Góry 1:00.21,5
65 Józef Paterek Maraton Wola 1:00.28,3
66 Andrzej Pyrek Zabrze 1:00.50,0
67 Bartłomiej Brzózka Katowice 1:00.52,2
68 Danuta Ligocka Istebna 1:00.54,4
69 Tomasz Niedziołka Cieszyn 1:02.17,6
70 Henryk Jakubiak KB Amator Leszno 1:02.17,7
71 Zdzisław Fertakowski Katowice 1:02.41,2
72 Wojciech Grochocki KB Malta Poznań 1:03.13,4
73 Ireneusz Koller OKFiR Śmigiel 1:03.16,0
74 Tomasz Żywioł Cieszyn 1:03.21,0
75 Piotr Bolęba Siemianowice Śląskie 1:04.04,1
76 Wiesław Skowronek Bielsko-Biała 1:04.19,3
77 Błażej Legierski Katowice 1:04.34,6
78 Henryk Heinrich LKS Pogórze 1:05.30,1
79 Grażyna Dubas Tarnowskie Góry 1:06.16,7
80 Arkadiusz Bujłow Katowice 1:06.55,8
81 Ryszard Boch Dąbrowa Górnicza 1:08.09,3
82 Michał Szkudlarek OKFiR Śmigiel 1:11.04,8
83 Dawid Nikiel Katowice 1:12.56,0
84 Roman Rogoziński Siemianowice Śląskie 1:13.26,9
85 Teodor Sikora Jastrzębie Zdrój 1:14.05,8
86 Grażyna Żłudzka PKWNA Gdańsk 1:16.33,1
87 Czesław Marciak Dęby Wałbrzych 1:19.28,8
88 Paweł Mucha Jelenia Góra 1:23.55,3
- Dimitr Osadchyi Ukraina wycofanie


Klasyfikacja generalna kobiet

1 Dorota Ustianowska Częstochowa 0:43.40,1
2 Anastasiya Padazinskaya Białoruś 0:45.59,8
3 Wioletta Uryga Kluczbork 0:46.37,2
4 Izabela Zatorska Wrocanka 0:47.46,0
5 Tetiana Medunytsia Ukraina 0:49.46,0
6 Kataryna Semyryak Ukraina 0:51.35,6
7 Monika Strużyńska Katowice 0:52.58,6
8 Ewa Fliegert Rybnik 0:53.06,2
9 Hana Haroková Havířov 0:54.27,7
10 Małgorzata Jasińska Pawłowice 0:59.08,7
11 Danuta Ligocka Istebna 1:00.54,4
12 Grażyna Dubas Tarnowskie Góry 1:06.16,7
13 Grażyna Żłudzka PKWNA Gdańsk 1:16.33,1


Kategoria K-1 (16-19 lat)

1 Małgorzata Jasińska Pawłowice 0:59.08,7


Kategoria K-2 (20-35 lat)

1* Anastasiya Padazinskaya Białoruś 0:45.59,8
2 Tetiana Medunytsia Ukraina 0:49.46,0
3 Kataryna Semyryak Ukraina 0:51.35,6
4 Monika Strużyńska Katowice 0:52.58,6
5 Hana Haroková Havířov 0:54.27,7


Kategoria K-3 (36 lat i starsze)

1* Dorota Ustianowska Częstochowa 0:43.40,1
2* Wioletta Uryga Kluczbork 0:46.37,2
3 Izabela Zatorska Wrocanka 0:47.46,0
4 Ewa Fliegert Rybnik 0:53.06,2
5 Danuta Ligocka Istebna 1:00.54,4
6 Grażyna Dubas Tarnowskie Góry 1:06.16,7
7 Grażyna Żłudzka PKWNA Gdańsk 1:16.33,1


Kategoria M-1 (16-19 lat)

1 Maciej Bierczak Porąbka / AZS AWF Kraków 0:40.43,2
2 Tomasz Kaczmarzyk Istebna 0:44.54,7
3 Witold Dunat Łękawica 0:47.18,9
4 Krystian Stasica Żywiec 0:55.36,5
5 Bartłomiej Brzózka Katowice 1:00.52,2
6 Błażej Legierski Katowice 1:04.34,6
7 Dawid Nikiel Katowice 1:12.56,0


Kategoria M-2 (20-29 lat)

1* Sergii Okseniuk Ukraina 0:37.55,7
2 Taras Salo Ukraina 0:38.23,1
3 Wasyl Tsikalo Ukraina 0:38.48,5
4 Miłosz Jarczok Ligota 0:40.32,9
5 Pavlo Novosad Ukraina 0:40.55,0
6 Tomasz Ciepłak Chemia-Hurt Rybnik 0:43.22,6
7 Yaroslav Kondyukh Ukraina 0:43.29,0
8 Piotr Bieliński KB Sokół Knurów 0:43.58,0
9 Przemysław Szalbót Wisła 0:46.15,4
10 Robert Antczak Piotrowice Wielkie 0:46.27,6
11 Rafał Krężelok Istebna 0:47.18,3
12 Mateusz Balon ATH Bielsko-Biała 0:48.19,2


Kategoria M-30 (30-39 lat)

1* Mykola Rudyk Ukraina 0:37.35,6
2* Sergii Krovladis Ukraina 0:38.01,5
3 Andrzej Długosz Rytro 0:39.00,3
4 Jacek Kasprzyk WKS Wawel Kraków 0:42.54,0
5 Tomasz Chawawko Dębon / MPRA.pl 0:43.07,5
6 Jan Michałowski Kraków 0:43.17,4
7 Tomasz Wilczyński Energy Częstochowa 0:46.39,5
8 Andrzej Wantulok Strumień / Ziemia Cieszyńska 0:46.59,6
9 Arkadiusz Kubik TKKF Forma Wodzisław Śląski 0:50.17,6
10 Andrzej Bełko Gorlice 0:51.35,6
11 Krzysztof Martyszko Rumia 0:52.24,4
12 Krzysztof Lesik TKKF Forma Wodzisław Śląski 0:52.42,1
13 Lucjan Pawlas Zebrzydowice 0:55.56,4
14 Dariusz Andrzejewski TKKF Forma Wodzisław Śląski 0:59.48,4
15 Tomasz Niedziołka Cieszyn 1:02.17,6
- Dimitr Osadchyi Ukraina wycofanie


Kategoria M-40 (40-49 lat)

1 Henryk Gołębiewski Chemia-Hurt Rybnik 0:40.45,0
2 Rostislav Kolich SAK Ložiska Karviná 0:42.43,9
3 Piotr Żebrowski Wejherowo 0:45.26,6
4 Franciszek Długosz Rytro / Visegrand Maraton 0:45.39,3
5 Grzegorz Konik OKB Zadyszka Oświęcim 0:49.08,4
6 Oleksandr Balychev Ukraina 0:49.24,8
7 Włodzimierz Waluś LUKS Groniczek Bielsko-Biała 0:49.47,4
8 Arkadiusz Dubas Tarnowskie Góry 1:00.21,5
9 Józef Paterek Maraton Wola 1:00.28,3
10 Andrzej Pyrek Zabrze 1:00.50,0
11 Arkadiusz Bujłow Katowice 1:06.55,8
12 Ryszard Boch Dąbrowa Górnicza 1:08.09,3
13 Paweł Mucha Jelenia Góra 1:23.55,3


Kategoria M-50 (50-59 lat)

1 Bronisław Walek Hrádek 0:45.45,1
2 Roman Słowioczek Jablunkov 0:46.52,1
3 Marian Kapitańczyk KB Maniac Poznań 0:47.01,7
4 Andrzej Siwczyk Chemia-Hurt Rybnik 0:47.43,2
5 Józef Pszczółka Czechowice-Dziedzice 0:49.08,4
6 Edward Dudek RKB Baca Radziechowy 0:52.16,8
7 Karol Pośpiech TKKF Forma Wodzisław Śląski 0:53.59,7
8 Stanisław Skomrowski SBD Energetyk Rybnik 0:54.05,0
9 Marek Lewczuk KB Sokół Knurów 0:56.09,2
10 Jacek Mateja Nakło Śląskie 0:57.16,7
11 Jan Szczyrbowski Ligota 0:58.19,0
12 Marian Wikłacz Żory 0:58.47,6
13 Józef Madeja Krzyżowice / Wola 0:59.53,6
14 Ireneusz Koller OKFiR Śmigiel 1:03.16,0
15 Piotr Bolęba Siemianowice Śląskie 1:04.04,1
16 Wiesław Skowronek Bielsko-Biała 1:04.19,3
17 Henryk Heinrich LKS Pogórze 1:05.30,1
18 Roman Rogoziński Siemianowice Śląskie 1:13.26,9


Kategoria M-6 (60-69 lat)

1 Karol Kałus Żory 0:49.44,4
2 Wacław Dziuk Radlin 0:50.35,6
3 Edward Tyka Świętochłowice 0:59.01,5
4 Tomasz Żywioł Cieszyn 1:03.21,0
5 Teodor Sikora Jastrzębie Zdrój 1:14.05,8


Kategoria M-7 (70 lat i starsi)

1 Henryk Jakubiak KB Amator Leszno 1:02.17,7
2 Zdzisław Fertakowski Katowice 1:02.41,2
3 Wojciech Grochocki KB Malta Poznań 1:03.13,4
4 Michał Szkudlarek OKFiR Śmigiel 1:11.04,8
5 Czesław Marciak Dęby Wałbrzych 1:19.28,8


* Zawodnicy oznaczeni gwiazdką zajęli trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej, za którą otrzymali nagrody przewidziane regulaminem. W klasyfikacji kategorii wiekowych w/w zawodnicy nagród nie otrzymali, a przypadły one następnym w kolejności na mecie.


Biegi młodzieżowe

Gimnazja - Dziewczęta

1 Weronika Dudek RKB Baca Radziechowy 3.47,1


Gimnazja - Chłopcy

1 Andrzej Zawada Istebna 3.04,1
2 Jakub Suszka Istebna 3.10,5
3 Bartłomiej Rucki Jaworzynka 3.21,0
4 Dawid Legierski Istebna 3.23,8


Dziewczęta - klasy V-VI

1 Martyna Czepczor Istebna 3.45,5
2 Justyna Zawada Istebna 3.47,3
3 Katarzyna Skurzok Jaworzynka 4.30,3
4 Ewa Dudek RKB Baca Radziechowy 4.57,1
5 Natalia Dudek RKB Baca Radziechowy 5.03,2


Chłopcy - klasy V-VI

1 Mateusz Bełko Gorlice 3.14,1
2 Andrzej Zawada Istebna 3.21,5
3 Aggeusz Czepczor Istebna 3.22,3
4 Dominik Bury Istebna 3.33,4
5 Andrzej Jałowiczor Istebna 3.35,5
6 Przemysław Zawada Istebna 3.40,9
7 Damian Łacek Jaworzynka 3.42,2
8 Damian Hulawy Istebna 3.53,1
9 Dariusz Jałowiczor Istebna 4.05,9








Autor: Informacja SRiWR "OLZA"


  Design & Copyright © 2005 - 2020 OlzaNet
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  
Aby ułatwić korzystanie z naszej strony internetowej, używamy plików cookies, które zapisywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Cookies OK

Polityka prywatności