JASTRZĘBSKA DZIESIĄTKA PO RAZ DZIEWIĄTY 22/09/2019

Kenijczyk Mathew Kosgei wygrał IX Bieg Uliczny 'Jastrzębska Dziesiątka', który odbył się wczoraj w Jastrzębiu-Zdroju.
Pozostałe miejsca na podium zajęli jego rodacy Nelson Kipkogei Cherutich oraz Moses Kipruto Kibire.
Najlepszy z naszych zawodników Krystian Albrecht z Jastrzębia-Zdroju zajął trzydzieste pierwsze miejsce.

W gronie kobiet dystans dziesięciu kilometrów najszybciej pokonała reprezentantka Kenii Joyline Chemutai.

W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsi okazali się: Kinga Mrowiec z Rudy Śląskiej, Joyline Chemutai, Katarzyna Golba z Katowic, Katarzyna Laskowska z Gliwic, Katarzyna Kanclerz-Januszewska z Jastrzębia-Zdroju, Alicja Sikora z Bielska-Białej, Wojciech Klimek z Lubomi, Mathew Kosgei, Moses Kipruto Kibire, Maciej Lubieniecki z Krakowa, Witold Bulik z Gilowic, Wiesław Dziarski z Rybnika oraz Stefan Sikora z Bielska-Białej.

W klasyfikacji na najlepszego Górnika triumfował Mateuz Mrówka z Radlina. Trzeci był Damian Giżyński z Jastrzębia-Zdroju. Z kolei rywalizacji mieszkańców Jastrzębia-Zdroju zwyciężyli: Katarzyna Kanclerz-Jauszewska i Krystian Albrecht.

Zawody miały status Mistrzostw Województwa Śląskiego w biegu na dziesięć kilometrów. Tu najlepsi okazali się Katarzyna Golba oraz Mateusz Mrówka.

Do rywalizacji przystąpiło również trzech wózkarzy. Wygrał Przemysław Owczarczyk z Jastrzębia-Zdroju (0.21.59 - M30/1). Drugi był zeszłoroczny triumfator Dawid Owczarzy z Ochab Małych (0:33.36 - M40/1), a trzeci - Alek Suseł z Mikołowa (0.51.42 - M30/2).