www. sport .olza.pl
Kontakt: tel. (033) 85-78-720 fax: (033) 85-78-721 e-mail: sport@olza.pl
Szukaj: w ok
strona główna
Olimpiada Samorządowa
badminton
baseball
gimnastyka sportowa
gry karciane
hokej na lodzie
hokej na trawie
inne
jeździectwo
kolarstwo
koszykówka
lekkoatletyka
modelarstwo
narciarstwo alpejskie
narciarstwo klasyczne
piłka nożna
piłka ręczna
pływanie
siatkówka
skiboby
snowboard
sporty motorowe
sporty walki
strzelectwo
szachy
tenis stołowy
tenis ziemny
łucznictwo
łyżwiarstwo figurowe
wszystkie

POLECAMY:







ZIEMIA CIESZYŃSKA NA PODIUM MARATONU WROCŁAWSKIEGO 25/04/2006


Bardzo udany występ zanotował zespół biegaczy zrzeszonych w grupie 'Ziemia Cieszyńska' podczas jednej z najważniejszych imprez biegowych w naszym kraju - 24. Maratonu Wrocławskiego, który odbył się w niedzielę, 23 kwietnia.
Jarosław Głowinkowski z Drogomyśla dobiegł na metę na dwudziestej szóstej pozycji (5 miejsce w kategorii M-35), Andrzej Wantulok był trzydziesty (8 miejsce w kategorii M-30), a Henryk Małysz trzydziesty pierwszy (7 miejsce w kategorii M-25).
Najważniejsze jednak, że wspomniana trójka biegaczy uplasowała się na trzeciej pozycji w klasyfikacji zespołowej (w gronie 66 zespołów, które zostały sklasyfikowane).

W tym miejscu zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego biegania w ramach grupy 'Ziemia Cieszyńska'. Jednocześnie w imieniu grupy zwracamy się z gorącą prośbą do przedsiębiorców, którzy są w stanie pomóc przy zakupie sprzętu sportowego dla biegaczy w postaci strojów do biegania oraz obuwia w zamian za reklamę sponsora na ubraniach do biegania
(Kontakt pod numerem telefonicznym 501-279-976)
.


Wyniki:


Maraton Wrocławski (23.04.2006)

Klasyfikacja generalna

1 Richard Rotich Kenia 2:18.17
2 Marek Poszepczyński Szwecja 2:19.37
3 Aleksandr Nikolayuk Białoruś 2:21.17
4 Dmitry Baranowski Białoruś 2:22.37
5 Jerzy Chmarzyński Henkom Chełmża 2:28.14
6 Taras Salo Ukraina 2:32.00
7 Sławomir Pieczurowski KB Odra Wrocław 2:36.01
8 Tomasz Sobczyk KB Odra Wrocław 2:38.44
9 Tomasz Sommer Sulechów 2:40.49
10 Marian Czerski WKB Piast Wrocław 2:41.02
. ... . ...
26 Jarosław Głowinkowski Drogomyśl / Ziemia Cieszyńska 2:51.19
30 Andrzej Wantulok Strumień / Ziemia Cieszyńska 2:52.09
31 Henryk Małysz Ustroń / Ziemia Cieszyńska 2:52.16
136 Artur Kulesza LKS Pogórze 3:17.29


Kategoria M-25 (25-29 lat)

1 Taras Salo Ukraina 2:32.00
2 Tomasz Sobczyk KB Odra Wrocław 2:38.44
3 Tomasz Sommer Sulechów 2:40.49
. ... . ...
7 Henryk Małysz Ustroń / Ziemia Cieszyńska 2:52.16


Kategoria M-30 (30-34 lat)

1 Richard Rotich Kenia 2:18.17
2 Marek Poszepczyński Szwecja 2:19.37
3 Aleksandr Nikolayuk Białoruś 2:21.17
. ... . ...
8 Andrzej Wantulok Strumień / Ziemia Cieszyńska 2:52.09


Kategoria M-35 (35-39 lat)

1 Paweł Zach Entre PL Team Magdalenka 2:46.03
2 Erich Neugebauer Czechy 2:47.00
3 Wojciech Starzyński Entre PL Team Magdalenka 2:49.56
. ... . ...
5 Jarosław Głowinkowski Drogomyśl / Ziemia Cieszyńska 2:51.19


Kategoria M-40 (40-44 lat)

1 Adam Celiński Otwock 2:41.10
2 Marian Stefański KRS TKKF Jastrząb Ruda Śl. 2:46.29
3 Ryszard Kobajło Katowice-Janów 2:47.15
. ... . ...
17 Artur Kulesza LKS Pogórze 3:17.29



Klasyfikacja zespołowa

1 WKB Piast Wrocław 8:19.51
- Marian Czerski 2:41.02
- Robert Jędrusiński 2:42.05
- Jakub Horbaczewski 2:56.44
. ... ...
2 Entre PL Team Magdalenka 8:28.05
- Paweł Zach 2:46.03
- Wojciech Starzyński 2:49.56
- Dominik Wasilewski 2:52.06
. ... ...
3 Ziemia Cieszyńska 8:35.44
- Jarosław Głowinkowski 2:51.19
- Andrzej Wantulok 2:52.09
- Henryk Małysz 2:52.16
. ... ...
4 KRS TKKF Jastrząb Ruda Śląska 9:07.15
- Marian Stefański 2:46.29
- Zbigniew Fijałkowski 3:06.38
- Zbigniew Garbacz 3:14.08
. ... ...
5 KKB Dystans Kraków 9:14.58
- Patryk Huczkowski 2:59.33
- Roman Piątek 3:05.41
- Artur Kijanka 3:09.44
. ... ...
6 WKB Piast Wrocław 9:16.21
- Grzegorz Lechowski 2:57.36
- Andrzej Bogacz 3:08.51
- Wojciech Zabawa 3:09.54



Półmaraton wrocławski (23.04.2006)

Klasyfikacja generalna

1 Victor Starodubtsev Ukraina 1:08.41
2 Tomasz Brachman AZS AWF Kraków 1:09.58
3 Sebastian Dymek BOP TKKF Płock 1:11.23
4 Jerzy Siemaszko KB Odra Wrocław 1:11.25
5 Yaroslav Kondyukh Ukraina 1:12.32
6 Jarosław Kostrzewski Entre Team Magdalenka 1:12.39
7 Łukasz Tymków Falck Medycyna Brzeg 1:13.55
8 Ryszard Janusz Szczytna 1:16.24
9 Mariusz Bill Jordanów Śląski 1:17.13
10 Grzegorz Pochopień Oleśnica 1:17.29
. ... . ...
233 Tomasz Mazur Jastrzębie Zdrój 1:48.15
387 Mirosław Niemiec Goleszów 1:59.41


Kategoria M-20 (20-24 lat)

1 Sebastian Dymek BOP TKKF Płock 1:11.23
2 Yaroslav Kondyukh Ukraina 1:12.32
3 Rafał Linder RKS Energetyk Rybnik 1:21.28
. ... . ...
37 Tomasz Mazur Jastrzębie Zdrój 1:48.15


Kategoria M-35 (35-39 lat)

1 Victor Starodubtsev Ukraina 1:08.41
2 Mariusz Bill Jordanów Śląski 1:17.13
3 Piotr Spaliński ULKS Ziemia Oławska 1:18.10
. ... . ...
35 Mirosław Niemiec Goleszów 1:59.41




Dzień wcześniej rozegrano zawody dla dzieci i młodzieży. Tu znakomicie spisali się zawodnicy Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie.
W biegu na dystansie 500 m trzecie miejsce zajął Sebastian Urbanek, natomiast w najważniejszym biegu dnia, czyli Mini Maratonie, którego dystans wynosił 1/10 długości klasycznego maratonu na podium stawali Katarzyna Piecha (1 miejsce - gimnazja dz.), Robert Czerwiński (1 miejsce - szkoły średnie ch), Natalia Sajdak (2 miejsce - szkoły średnie dz.), Kamil Brożek (2 miejsce - gimnazja ch.), Aneta Suwaj (3 miejsce - kat. kobiet), i Wojciech Płonka (3 miejsce - szkoły średnie ch.)


Mini Maraton (22.04.2006)

Kategoria generalna - dystans 4,219 km

1 Radosław Kłeczek LLKS Osowa Sień 0:12.23
2 Karol Kozar AZS AWF Wrocław 0:12.32
3 Maciej Wojciechowski . 0:12.39
4 Mariusz Bill . 0:13.06
5 Jerzy Siemiaszko KB Odra Wrocław 0:13.10
6 Bartłomiej Waloszczyk UKS Unia Świętoszów 0:13.15
7 Mariusz Matuszewski KB MOSiR Jastrzębie 0:13.47
8 Robert Czerwiński KB MOSiR Jastrzębie 0:13.51
9 Mariusz Pobikrowski . 0:14.09
10 Jerzy Kaczmarczyk . 0:14.12
11 Wojciech Płonka KB MOSiR Jastrzębie 0:13.47
12 Paweł Winkler KB MOSiR Jastrzębie 0:13.51
. ... . ...
18 Kamil Brożek KB MOSiR Jastrzębie 0:15.06
22 Aneta Suwaj KB MOSiR Jastrzębie 0:15.16
51 Andrzej Katana KB MOSiR Jastrzębie 0:16.48
53 Łukasz Piłatowski KB MOSiR Jastrzębie 0:16.50
70 Katarzyna Piecha KB MOSiR Jastrzębie 0:17.20
75 Natalia Sajdak KB MOSiR Jastrzębie 0:17.25
153 Maghliya Baaeu KB MOSiR Jastrzębie 0:19.52
154 Dominika Hawełka KB MOSiR Jastrzębie 0:19.52
238 Iwona Tryka KB MOSiR Jastrzębie 0:22.43


Klasyfikacja kobiet

1 Agnieszka Ciołek AZS AWF Wrocław 0:15.02
2 Urszula Piotrowicz AZS AWF Wrocław 0:15.09
3 Aneta Suwaj KB MOSiR Jastrzębie 0:15.16


Szkoły ponadgimnazjalne - dziewczęta

1 Monika Kalicińska LO-22 Wrocław 0:16.29
2 Natalia Sajdak KB MOSiR Jastrzębie 0:17.25
3 Anna Łacwik Olsza Olszyna 0:17.42
. ... . ...
6 Maghliya Baaeu KB MOSiR Jastrzębie 0:19.52
7 Dominika Hawełka KB MOSiR Jastrzębie 0:19.52
16 Iwona Tryka KB MOSiR Jastrzębie 0:22.43


Szkoły ponadgimnazjalne - chłopcy

1 Robert Czerwiński KB MOSiR Jastrzębie 0:13.51
2 Mariusz Pobikrowski . 0:14.09
3 Wojciech Płonka KB MOSiR Jastrzębie 0:13.47
4 Paweł Winkler KB MOSiR Jastrzębie 0:13.51
. ... . ...
20 Łukasz Piłatowski KB MOSiR Jastrzębie 0:16.50


Gimnazja - dziewczęta

1 Katarzyna Piecha KB MOSiR Jastrzębie 0:17.20
2 Roksana Libowska UKS Unia Świętoszów 0:20.19
3 Małgorzata Kopiniak AZS AWF Wrocław 0:20.34


Gimnazja - chłopcy

1 Sebastian Kosowski Gim-3 Wrocław 0:14.37
2 Kamil Brożek KB MOSiR Jastrzębie 0:15.06
3 Karol Żukowski Gim-30 Wrocław 0:15.11
. ... . ...
13 Andrzej Katana KB MOSiR Jastrzębie 0:16.48



Szkoły Podstawowe - dystans 500 m

1 Radosław Augustyn KB Bobry 0:01.56
2 Mateusz Chodorski SP-1 Wrocław 0:01.58
3 Sebastian Urbanek KB MOSiR Jastrzębie 2.00.00


Zdjęcie nadesłał p. Jarosław Głowinkowski







Autor: Informacja SRiWR "OLZA"


  Design & Copyright © 2005 - 2023 OlzaNet
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  
Aby ułatwić korzystanie z naszej strony internetowej, używamy plików cookies, które zapisywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Cookies OK

Polityka prywatności