NAPRZÓD JANÓW - GKS JASTRZĘBIE - 1:4 07/12/2008

JKH GKS Jastrzębie pokonał na wyjeździe Naprzód Janów 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) w meczu XXIX kolejki rozgrywek hokejowej ekstraligi.

Piątkowy mecz może nie stał na wysokim poziomie, a już na pewno przebiegał w dosyć niemrawym tempie, niemniej jednak dla podopiecznych Aleša Tomáška, walczących o czołową szóstkę, najważniejsze były trzy punkty, a nie styl w jakim swój cel osiągnęli.

Początek pierwszej tercji należał do gospodarzy, którzy już w pierwszej minucie gry mogli objąć prowadzenie po strzale Wojciecha Wojtarowicza. Jednak Kamil Kosowski był na posterunku. Z biegiem czasu przewagę uzyskiwali nasi hokeiści, jednak Michał Elżbieciak stosunkowo długo, bo do 15 minuty, zachowywał czyste konto. Wtedy to celne trafienie zanotował Damian Kiełbasa, po podaniu, stojącego za bramką i zupełnie niepilnowanego Macieja Rajskiego.

W drugą odsłonę można podzielić na trzy etapy. Niemrawy początek, który zakończył celny strzał obrońcy gospodarzy Jerzego Gabrysia. Napór gospodarzy, w którym Kosowski kilka razy uchronił swój zespół od utraty bramki oraz napór JKH zakończony dwoma bramkami autorstwa Petra Lipiny i Rafała Bernackiego.

Trzecia część spotkania zaczęła się od ataków gości. W 44 minucie ładnym i co najważniejsze skutecznym strzałem popisał się Filip Mleko. Od tego momentu długo na lodowisku nic się nie działo. Dopiero w ostatnich minutach gospodarze przypuścili szturm na bramkę gospodarzy, ale nawet grając przez dwie minuty z przewagą dwóch zawodników nie mogli pokonać najlepszego na lodowisku - Kamila Kosowskiego.