PUCHAR WYSZEHRADZKI - JKH W ĆWIERĆFINALE 04/09/2019

JKH GKS Jastrzębie triumfatorem grupy A Pucharu Wyszehradzkiego! Nasz zespół z kompletem zwycięstw awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek, stawiając we wtorek 'kropkę nad i' w starciu z 26-krotnym mistrzem Węgier Ferencvarosem Budapeszt. Choć wynik 'na styk' na to nie wskazuje, to jastrzębianie praktycznie przez całe spotkanie kontrolowali przebieg zawodów i dopiero w końcówce pozwolili Bratankom na zmniejszenie rozmiarów porażki. W fazie play-off rywalem naszego zespołu będzie kolejny zespół ze stolicy Węgier - Ujpest.

Wynik otworzył w 19. minucie przy grze w przewadze Kamil Wróbel, wykorzystując zamieszanie pod bramką gości po uderzeniu Henricha Jaborníka. Rezultat podwyższył trzy minuty po przerwie Patryk Matusik, zmieniając tor lotu krążka po strzale z dystansu Grzegorza Radzieńciaka. W 26. minucie mogło być już 3:0, ale kolejna bomba Radzieńciaka obiła wewnętrzną stronę słupka. Z kolei w połowie drugiej tercji gospodarze znów winni byli podwyższyć prowadzenie, jednak nie zdołali pokonać Gergely Arany’ego mimo niemal dwóch minut gry w podwójnej przewadze. W końcu jednak w trakcie kolejnej gry w pięciu na trzech rywali zdołał ukłuć Henrich Jaborník.

Najwięcej emocji przyniosła trzecia tercja, ale było to zarówno zasługą ambitnych gości, jak i zbyt dużej pewności siebie jastrzębian. W 48. minucie David Marek skapitulował po raz pierwszy, gdy udaną dobitką popisał się Myles Fitzgerald. Chwilę potem ładnym uderzeniem prowadzenie JKH GKS podwyższył jeden z najlepszych tego dnia w naszych szeregach Grzegorz Radzieńciak. - Zauważyłem, że węgierski bramkarz zaczął wyjeżdżać przede mnie. Widziałem, gdzie mam wolne miejsce i tam też strzeliłem na pewniaka - opisał tuż po ostatnim gwizdku sędziego zdobywca czwartego gola. - Cała drużyna pracuje na wszystkie gole, więc nie uznaję tego za moją zasługę. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za strzelone i stracone bramki - dodał skromnie Radzieńciak, który był przecież także współautorem drugiego trafienia.

Gdyby wynikiem 4:1 zakończyło się to spotkanie, to byłby to rezultat oddający sytuację na tafli. Niestety, rozmiary prowadzenia JKH GKS zmniejszył dwoma golami Gergő Nagy i w efekcie w ostatniej minucie przeżywaliśmy małą nerwówkę. - Byliśmy przygotowani na tego rywala. Oglądaliśmy materiał video z ostatniego meczu Węgrów przeciwko Nitrze. Staraliśmy się grać według założeń taktycznych trenera i skutecznie wykonaliśmy naszą robotę. Nawet pomimo tego, że końcówka była nieco... udramatyzowana - podsumował Grzegorz Radzieńciak.

To dziesiąte zwycięstwo w jedenastym meczu w ramach okresu przygotowawczego do sezonu. W czwartek o godz. 18:00 JKH GKS Jastrzębie podejmie czeski HC AZ Havířov, a następnie ekipa trenera Róberta Kalábera ruszy z akcją pod nazwą 'Superpuchar Polski na Jastorze'.

Bramki:
1:0 (18.34) - Kamil Wróbel - Henrich Jaborník, Artem Iossafov (5/4)
2:0 (23.24) - Patrzk Matusik - Grzegorz Radzieńciak, Tomasz Kulas
3:0 (33.42) - Henrich Jaborník- Artem Iossafov, Łukasz Nalewajka (5/3)
3:1 (47.50) - Myles Fitzgerald - Ádám Hegyi, Anssi Rantanen
4:1 (49.15) - Grzegorz Radzieńciak - Kamil Wałęga, Dominik Paś
4:2 (51.25) - Gergő Nagy - Rasmus Kulmala, Kauri Johannes Karmeniemi
4:3 (59.34) - Gergő Nagy - Roland Hajós, Rasmus Kulmala

Skład JKH GKS Jastrzębie: David Marek - Māris Jass, Kamil Górny, Kamil Wałęga, Martin Kasperlík, Maciej Urbanowicz - Arkadiusz Kostek,  Henrich Jaborník, Artem Iossafov (2), Jesse Rohtla, Kamil Wróbel - Jakub Michałowski (2), Grzegorz Radzieńciak, Dominik Jarosz, Łukasz Nalewajka (2), Dominik Paś (4) - Jakub Gimiński, Patryk Matusik (2), Radosław Nalewajka, Patryk Pelaczyk, Tomasz Kulas

Skład FTC Telekom Ferencvaros Budapeszt: Gergely Arany - Anssi Rantanen, Lauri Johannes Karmeniemi (2), Gergő Nagy (2), Rasmus Kulmala, Myles Floyd Fitzgerald (4) - Ádám Hegyi, Antonio Sarcia, Richard Tóth, Adrián Tóth, Gergely Tóth (6) - Jere Pulli (2), Dávid Jászai, Attila Németh, Roland Hajós, Attila Pavuk – Márk Pozsár, Dezső Roczanov, Simon Farkas (2), Gergő Tóth

Wyniki JKH GKS Jastrzębie w fazie grupowej Pucharu Wyszehradzkiego:

JKH GKS Jastrzębie (d) - KH GKS Katowice - 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
JKH GKS Jastrzębie (w) - NK Nitra - 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
JKH GKS Jastrzębie (d) - FTC Telekom Ferencvaros Budapeszt - 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)

Design & Copyright © 2005 - 2019 OlzaNet

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku,

Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody.

1. Dane osobowe przekazywane w formularzach dostępnych na naszej stronie internetowej przetwarzane są:
    • zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych,
    • zgodnie z wdrożoną Polityką bezpieczeństwa w zakresie przetwarzania danych osobowych.
  2. Administratorem Państwa danych osobowych jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” z siedzibą przy ul. Rynek 18, 43-400 Cieszyn, tel. 338578720, adres email: biuro@olza.pl
  3. Z Inspektorem Ochrony danych osobowych można skontaktować się pod numerem telefonu 338578720 wew. 23, drogą pocztową: ul. Rynek 18, 43-400 Cieszyn.
  4. Stowarzyszenie ma prawo przetwarzać Państwa dane osobowe zamieszczane w formularzach wyłącznie w celach, do których formularze te zostały udostępnione, tj.: rejestrowania użytkowników i kontaktowania się w celach zgodnych z treścią przesłanej do nas wiadomości, a także na potrzeby dochodzenia ewentualnych roszczeń przed sądem oraz w celach archiwalnych i statystycznych.
  5. Stowarzyszenie ma prawo udostępniać dane osobowe podmiotom upoważnionym na podstawie właściwych przepisów prawa, a także dostawcom usług bazodanowych na podstawie stosownych umów.
  6. Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Stowarzyszenie przez okres niezbędny do zrealizowania celu, w jakim zostały zebrane, z tym że Stowarzyszenie zastrzega sobie prawo do przetwarzania Państwa danych również przez okres wymagany do dochodzenia ewentualnych roszczeń przed sądem, a także prowadzenia spraw archiwalnych i statystycznych.