JKH ZWYCIĘSTWEM ROZPOCZĄŁ 2020 ROK 04/01/2020

W pierwszym spotkaniu w 2020 roku nasz zespół pewnie pokonał na Jastorze Zagłębie Sosnowiec 7:3 (1:1, 4:1, 2:1). Kibice zobaczyli aż dziesięć goli, co było efektem dość 'radosnej' gry w defensywie po obu stronach. Warto dodać, że przed spotkaniem nasi hokeiści zaprezentowali licznie przybyłym na mecz fanom zdobyty w sobotę Puchar Polski.

Wynik otworzył już w 3. minucie Radosław Sawicki, który w duecie z Radosławem Nalewajką przeprowadził zabójczą kontrę i pozostawił Rafała Radziszewskiego bez szans na skuteczną interwencję. Szybko zdobyte prowadzenie nadmiernie uspokoiło naszą grę, co goście wykorzystali pod koniec premierowej partii. Wprawdzie Zagłębie zmarnowało ponad minutę walki w podwójnej przewadze, ale tuż po powrocie do gry po równo Kamil Charousek uderzył spod niebieskiej i pokonał Ondřeja Raszkę.

Niespodziewany remis utrzymał się do 24. minuty, gdy po podaniu Artema Iossafova zza bramki prowadzenie dla JKH GKS odzyskał Patryk Matusik. Trzy minuty później nasz wychowanek Jakub Blanik miał idealną okazję do ponownego wyrównania, ale przegrał pojedynek sam na sam z Raszką. To zemściło się na Zagłębiu w 32. minucie, kiedy to Märis Jass z bliska wykończył podanie Sawickiego. Sosnowiczanie nie mieli jednak zamiaru poddawać się i w 35. minucie odzyskali kontakt po trafieniu Kamila Sikory. 'Niebezpieczny' rezultat zmobilizował gospodarzy do ponowienia ataków i w efekcie w ciągu niespełna pół minuty Radziszewski zmuszony był dwukrotnie wyciągać gumę z siatki - najpierw Sawicki obsłużył Radosława Nalewajkę kapitalnym podaniem na wolne pole, a następnie Dominik Paś na raty pokonał golkipera gości.

W trzeciej tercji byliśmy świadkami jeszcze trzech trafień. Jako pierwsi ukłuli goście, gdy Ondřeja Raszkę tuż po zakończeniu kary dla Henriego Auvinena pokonał Siemion Garszyn. Następne dwa ciosy wyprowadzili podopieczni Róberta Kalábera. W 52. minucie stoickim spokojem przy wykończeniu akcji popisał się Henrich Jaborník, precyzyjnym uderzeniem pokonując Radziszewskiego po raz szósty. Z kolei w 60. minucie wynik ustalił strzałem pod niebieskiej Märis Jass.

Teraz przed naszym zespołem trzy kolejne ciężkie wyjazdy. W niedzielę jastrzębian czeka mecz na szczycie z GKS Tychy, następnie w środę - pierwsze starcie w finale Pucharu Wyszehradzkiego z HK Nitra, natomiast 12 stycznia pojedynek w Katowicach.