JKH PRZEGRAŁ W KATOWICACH 12/01/2020

W rozegranym dzisiaj meczu XXVII kolejki Polskiej Hokej Ligi JKH GKS Jastrzębie przegrał na wyjeździe z GKS-em Katowice - 0:1 (0:0, 0:0, 0:1).
Oba gole dla gospodarzy strzelił Grzegorz Pasiut.

Przyzwyczailiśmy się już, iż w pojedynkach JKH GKS Jastrzębie z GKS Katowice nie pada wiele goli, w czym ogromną zasługę mają bramkarze - tym razem Robin Rahm i Ondřej Raszka wybronili po trzydzieści strzałów. Niedzielne derby rozpoczęły się od... prezentu dla naszego zespołu, bowiem już w 2. minucie podopieczni Róberta Kalábera przez kilkadziesiąt sekund grali w podwójnej przewadze, ale nie zdołali jej wykorzystać. Potem obie ekipy poszły na prawdziwą wymianę ciosów, jednak Rahm i Raszka spisywali się nad wyraz wybornie.

Decydująca dla losów spotkania okazała się 51. minuta, w której nasz zespół nie zdołał utrzymać koncentracji tuż po tym, jak dwie minuty na ławce kar spędził Nestori Lähde. Fin wrócił na taflę, a następnie po kilku sekundach wziął udział w kontrataku katowiczan i wspólnie z Grzegorzem Pasiutem znalazł sposób na golkipera JKH GKS. Po stracie gola goście postawili wszystko na jedną kartę. W 57. minucie o czas poprosił trener Róbert Kaláber, a niebawem z tafli zjechał Raszka. Tę sytuację podopieczni Piotra Sarnika wykorzystali na 21 sekund przed syreną, gdy do opuszczonej już bramki trafił ponownie Pasiut.

Porażka w Satelicie oznacza, że przy wynikach innych niedzielnych spotkań (Zagłębie Sosnowiec - Unia Oświęcim 1:4, Naprzód Janów - Podhale Nowy Targ 0:18) w czołówce tabeli zrobiło się jeszcze ciaśniej. Nasz zespół zagra we wtorek u siebie 'o sześć punktów' z 'Szarotkami', które w rezultacie pogromu sprawionego Naprzodowi tracą do jastrzębian zaledwie punkt. Z kolei notująca kapitalny finisz Unia podejmie lidera z Tychów, który poniósł drugą domową porażkę z rzędu.

Przypomnijmy, że w przyszłym tygodniu JKH GKS rozegra aż cztery spotkania, ponieważ po wtorkowym pojedynku z Podhalem czeka nas jeszcze finał z HK Nitra (czwartek), wyjazd do Janowa (piątek) oraz pierwsze starcie piątej rundy (niedziela), które odbędzie się na Jastorze.