GKS TYCHY WYGRYWA NA JASTORZE 25/01/2020

Nie udało się naszemu zespołowi zatrzymać lidera z Tychów. W piątkowy wieczór na Jastorze po trudnym meczu JKH GKS Jastrzębie przegrał z mistrzem Polski 3:5 (1:2, 1:1, 1:2), ale mimo to utrzymał trzecią pozycję w tabeli, ponieważ Podhale Nowy Targ poniosło sensacyjną domową porażkę z Zagłębiem Sosnowiec.

Pierwsza tercja rozpoczęła się dla jastrzębian koszmarnie, bowiem już w 96. sekundzie Ondřeja Raszkę zdołał po szybkiej kontrze pokonać strzałem z okolic bulika Jakub Witecki. Na to trafienie gospodarze odpowiedzieli w 6. minucie, gdy po znakomitym podaniu Radosława Sawickiego na wolne pole stan meczu ładnym strzałem wyrównał Henrich Jaborník. Niestety, kolejny cios znów wyprowadzili goście. Miało to miejsce w 13. minucie, kiedy to przy grze w przewadze Gleb Klimienko zdecydował się na uderzenie spod niebieskiej, a zasłonięty Ondřej Raszka nawet nie poruszył się przy tym trafieniu. W końcówce premierowej odsłony podopieczni Róberta Kalábera ofiarnie dążyli do wyrównania, jednak ani Kamilowi Wałędze, ani Jakubowi Gimińskiemu nie udało się pokonać świetnie dysponowanego Johna Murray'a.

Na drugą tercję gospodarze wyszli z Davidem Markiem między słupkami. Jego koledzy z pola mocno przycisnęli rywala, ale drugą bramkę zdobyli w najmniej spodziewanym momencie, bo przy grze w osłabieniu! W 28. minucie Radosław Nalewajka odzyskał gumę w tercji gości, podał do Macieja Urbanowicza, a ten na raty pokonał 'Murarza'. Jednak remis 2:2 utrzymał się zaledwie minutę, bo jeszcze w trakcie trwania kary Patryka Matusika tyszanie odzyskali prowadzenie, gdy nasz zespół pozostawił przed Markiem kompletnie niepilnowanego Aleksieja Jefimienkę. Ostatnie dziesięć minut to potężny napór JKH GKS, który jednak nie przyniósł pożądanych efektów. Gospodarze zmarnowali m.in. czterominutową grę w pięciu na czterech, gdy na ławce kar siedział Michael Kolarz.

Trzecia część gry także rozpoczęła się bardzo źle dla podopiecznych Róberta Kalábera. Już w 31. sekundzie po błędzie Henricha Jaborníka szybki najazd wykonał Mateusz Gościński i podwyższył rezultat na 4:2. W kolejnych minutach inicjatywę mieli wprawdzie jastrzębianie, ale ponownie nic z niej nie wynikało. Dopiero w 55. minucie nasz zespół odzyskał kontakt po strzale Henri'ego Auvinena i rykoszecie od łyżwy Dominika Pasia. Niestety, na więcej nie pozwolił John Murray. Rezultat ustalił na finiszu spotkania Jakub Witecki, uderzając do opuszczonej już bramki gospodarzy.

Dodajmy, że w pojedynku z GKS Tychy nie zagrali Jesse Rohtla i Arkadiusz Kostek, którzy nie są jeszcze w pełni gotowi do walki na najwyższych obrotach. Tymczasem w niedzielę jastrzębian czeka kolejny niezwykle ciężki wyjazdowy mecz 'o sześć punktów' z Unią Oświęcim.

Bramki:
0:1 (01.26) - Jakub Witecki - Radosław Galant
1:1 (05.23) - Henrich Jaborník - Maciej Urbanowicz, Radosław Sawicki
1:2 (12.31) - Gleb Klimienko - Adam Bagiński, Aliaksiej Jafimienka (5/4)
2:2 (27.48) - Maciej Urbanowicz - Radosław Nalewajka (4/5)
2:3 (28.51) - Aliaksiej Jafimienka - Jarosław Rzeszutko, Adam Bagiński (5/4)
2:4 (40.31) - Mateusz Gościński - Filip Komorski
3:4 (54.26) - Dominik Paś - Henri Auvinen, Martin Kasperlík
3:5 (59.53) - Jakub Witecki - Filip Komorski (do pustej bramki)

Skład JKH GKS Jastrzębie: Ondřej Raszka (20.01. David Marek) - Henri Auvinen, Kamil Górny (2), Maciej Urbanowicz, Radosław Sawicki (2), Kamil Wałęga - Henrich Jaborník, Märis Jass, Martin Kasperlík, Dominik Paś, Artem Iossafov - Jakub Gimiński, Jakub Michałowski, Radosław Nalewajka, Mikko Virtanen, Kamil Wróbel - Patryk Matusik (4), Grzegorz Radzieńczak, Łukasz Nalewajka, Domnik Jarosz, Patryk Pelaczyk

Skład GKS Tychy: John Murray - Oliwier Kasperek, Peter Novajovský (2), Aliaksiej Jafimienka, Filip Komorski, Gleb Klimienko - Niko Tuhkanen, Olaf Biczacki, Mateusz Gościński, Michael Cichy (2), Kirils Galoha - Michael Kolarz (4), Patryk Kogut, Jakub Witecki, Radosław Galant, Bartłomiej Jeziorski - Kacper Gruźla, Adam Bagiński, Jarosław Rzeszutko, Mateusz Ubowski