UNIA OGRAŁA JKH 26/01/2020

Nie udało się hokeistom JKH GKS Jastrzębie przerwać zwycięskiej domowej passy Re-Plast Unii Oświęcim. W niedzielny wieczór ekipa trenera Nika Zupancicia pokonała nasz zespół 4:1 (2:0, 1:0, 1:1), tym samym powiększając przewagę nad jastrzębianami do siedmiu oczek. Honorową bramkę ekipy z Jastora strzelił Arkadiusz Kostek. Dla Unii to już dziewiąta wygrana z rzędu w roli gospodarza.

Biorąc pod uwagę kapitalną serię Unii, to właśnie w wiceliderze należało upatrywać faworyta niedzielnego starcia. Jednak podopieczni Róberta Kalábera bynajmniej nie pojechali na Chemików 4 jak na ścięcie. Wręcz przeciwnie - starcie drugiej i trzeciej drużyny ekstraligi było pojedynkiem 'cios za cios', w którym jednak lepszą skutecznością popisali się nasi konkurenci. Spotkanie to rozpoczęło się dla jastrzębian dość nieszczęśliwie, bowiem już w 5. minucie urazu doznał Ondřej Raszka i w bramce musiał zastąpić go David Marek. W kolejnych minutach oba zespoły nie szczędziły sobie razów, ale ostatecznie jako pierwsi ukłuli oświęcimianie, którzy w 17. minucie przy grze w przewadze uzyskali prowadzenie po golu Andreja Themára. W końcówce premierowej odsłony Unia poszła za ciosem, a jej prowadzenie podwyższył ładnym strzałem pod poprzeczkę Siemion Garszyn.

Na początku drugiej tercji podopiecznym Zupancicia 'pomogło' zagranie Henricha Jaborníka, który niechcący zranił Petera Bezuškę, w efekcie czego goście musieli bronić się w osłabieniu. Tę sytuację wicelider wykorzystał po niespełna minucie, a wyrok wykonał Sebastian Kowalówka. W tym momencie jastrzębianie nie mieli już nic do stracenia i ostro ruszyli do odrabiania strat, jednak w bramce Unii kapitalnie spisywał się Clake Saunders, któremu gospodarze bez wątpienia zawdzięczali utrzymanie czystego konta aż do trzeciej tercji. Co gorsza dla naszego zespołu, w 46. minucie Marek zmuszony był skapitulować po raz czwarty, gdy Garszyn zdołał dobić uderzenie Jakuba Wanackiego. Na to trafienie JKH GKS zdołał w końcu odpowiedzieć golem Arkadiusza Kostka, ale na więcej nie pozwolił Saunders. Tym samym komplet punktów pozostał na obiekcie w Oświęcimiu.

Wyniki niedzielnej kolejki oznaczają, że aktualnie ekipy zajmujące lokaty od trzeciego do szóstego miejsca dzielą zaledwie cztery punkty. Czeka nas zatem niezwykle zacięta walka na finiszu piątej rundy. Teraz przed JKH GKS Jastrzębie dwa domowe pojedynki, kolejno z Naprzodem Janów (wtorek) i Podhalem Nowy Targ (piątek). Początek obu niezwykle ważnych starć, w których liczymy na komplet punktów, tradycyjnie o godz. 18:00.