JKH PRZEGRAŁ W KATOWICACH 02/02/2020

W niedzielnym meczu XLVII kolejki Polskiej Hokej Ligi JKH GKS Jastrzębie przegrał na wyjeździe KH GKS Katowice - 1:4 (0:2, 1:0, 0:2).
Honorowego gola dla naszej drużyny strzelił Artem Iossfov.

Do niedzielnego meczu w Satelicie podopieczni Róberta Kalábera przystąpili bez Dominika Pasia, Radosława Sawickiego, Märisa Jassa i Ondřeja Raszki. Wystąpił natomiast Łukasz Nalewajka, który zaledwie kilka dni temu przeszedł operację nosa.

Wynik derbów otworzył w 9. minucie Mathias Porseland, wykorzystując podanie zza bramki Patryka Krężołka, a zarazem wieńcząc początkową przewagę gospodarzy. Zaledwie półtora minuty później było już 2:0, kiedy to Miika Franssila popisał się ładnym strzałem z pół-dystansu. Jastrzębianie starali się odrobić tę stratę, jednak na ich drodze nieodmiennie stawał wspomniany na wstępie Rahm. Podopiecznym Kalábera udało się 'złamać' Szweda dopiero w 25. minucie w efekcie skutecznej kontry Artema Iossafova przy grze w osłabieniu.

Na kolejnego gola czekaliśmy do trzeciej odsłony, na starcie której katowiczanie podwyższyli prowadzenie dzięki przytomnej dobitce Tadeja Čimžara. W kolejnych minutach drużyna z Jastora starała się odgryźć gospodarzom, jednak ponownie to katowiczanie okazali się skuteczniejsi, gdy w 46. minucie Davida Marka pokonał po raz drugi tego dnia Franssila. Nasz zespół zrobił wiele, aby zniwelować stratę, jednak Rahm był tego dnia w kapitalnej dyspozycji.

Do końca fazy zasadniczej pozostały jastrzębianom trzy spotkania, w tym zaległe z Energą Toruń, na które zapraszamy 13 lutego. Mimo porażki w Katowicach JKH GKS nadal jest bardzo blisko utrzymania lokaty na podium, jednak w kolejnych dwóch domowych starciach musi pokusić się o komplet punktów.