TRZECI MECZ DLA CRACOVII 27/02/2020

Niesamowita jastrzębsko-krakowska bitwa o półfinał na pewno będzie miała ciąg dalszy. W środowy wieczór hokeiści Comarch Cracovii w trzecim spotkaniu ćwierćfinałowym pokonali JKH GKS Jastrzębie 3:2 (1:1, 1:1, 1:0), a to oznacza, że niezależnie od wyniku jutrzejszego starcia na Lodowisku im. 'Rocha' Kowalskiego, w niedzielę zobaczymy się na piątym meczu na Jastorze.

Trzeci mecz ćwierćfinałowy nie był tak efektownym widowiskiem, jak dwa poprzednie spotkania w Jastrzębiu. Obie drużyny wyraźnie odczuwają już trudy szalonego tempa tego pojedynku.

Choć początek spotkania należał do naszego zespołu, to gospodarze otworzyli wynik, gdy w 8. minucie Ondřeja Raszkę strzałem z bliska pokonał Zdeněk Bahenský. Cztery minuty później wyrównać mógł Artem Iossafov, ale nieczysto trafił w gumę mając odsłoniętą bramkę gospodarzy. W końcu w 16. minucie podopieczni Róberta Kalábera doprowadzili do remisu, gdy w przewadze odpowiednio zadziałali Martin Kasperlík i Kamil Wałęga

W 25. minucie w wielu jastrzębskich domach i na sektorze zajmowanym przez naszych kibiców wybuchła nieopisana radość. Wtedy to strzałem z okolic bulika popisał się bohater z niedzieli Märis Jass, pokonując po raz drugi Miroslava Kopřivę. Niestety, chwilę później Jass został boleśnie trafiony krążkiem, a jego próby powstania z lodu mroziły krew w żyłach. Ostatecznie Łotysz zdołał jeszcze wrócić do gry. Z prowadzenia przyjezdni cieszyli się zaledwie trzy minuty. Po krótkim naporze gospodarze wycofali gumę do Jiříego Guli, który potężnie kropnął spod niebieskiej, uzyskując wyrównanie. W końcówce drugiej odsłony 'Pasy' miały znacznie więcej z gry, ale w naszej bramce świetnie spisywał się Raszka. Krakowianie zdołali nawet umieścić krążek w jastrzębskiej bramce, jednak gol słusznie nie został uznany.

W trzeciej tercji oglądaliśmy bardzo szarpane zawody. W końcu szala zaczęła przechylać się w stronę Cracovii, która od 51. do 57. minuty grała przez kilkaset sekund w przewadze. Jastrzębianie zdołali przetrwać pierwszą z kar, ale podczas drugiej guma bardzo szczęśliwie dla 'Pasów' znalazła drogę do bramki. Na finiszu podopieczni Róberta Kalábera postawili wszystko na jedną kartę. Gdy na ławce kar zasiadł Damian Kapica, mieliśmy prawo do umiarkowanego optymizmu. Na minutę przed końcem nasz szkoleniowiec zdecydował się zagrać va banque i zdjął z tafli Raszkę. Niestety, napór hokeistów JKH nie przyniósł skutku i zwycięstwo zostało w rękach krakowian.