JEDNO ZWYCIĘSTWO OD PÓŁFINAŁU 01/03/2020

JKH GKS Jastrzębie pokonał na lodowisku 'Jastor' Comarch Cracovię Kraków - 3:1 (1:1, 2:0, 0:0) w piątym meczu 1/4 finału Polskiej Hokej Ligi.
Dzięki tej wygranej podopieczni Róberta Kalábera objęli prowadzenie 3:2 w serii do czterech zwycięstw.

Początek pierwszej tercji należał do gości, którzy agresywnie ruszyli na bramkę Ondřeja Raszki. Golkiper JKH GKS nie dał się zaskoczyć, choć do stwierdzenia tego faktu sędziowie potrzebowali długiej analizy video. Odpowiedź jastrzębian na tę sytuację była zabójcza - w 2. minucie wynik otworzył po kapitalnej indywidualnej akcji Martin Kasperlík, wygrywając pojedynek szybkościowy z dwoma obrońcami. Kolejne minuty to optyczna przewaga gości przy groźnych kontrach gospodarzy. W 18. minucie Cracovia powinna była wyrównać, ale Raszka fantastycznie wybronił uderzenie Mateusza Bepierszcza z kilku metrów. Niestety, mimo to jastrzębianie nie zakończyli premierowej partii z czystym kontem. Nasz zespół nie zachował należytej koncentracji przy ostatniej akcji gości, co na 16 sekund przed syreną wykorzystał Marek Tvrdoň, doprowadzając do remisu.

Początek drugiej odsłony ponownie należał do Cracovii. Goście najwyraźniej chcieli pójść za ciosem tym bardziej, że w szeregach gospodarzy nie zobaczyliśmy już kontuzjowanych Martina Kasperlíka i Henricha Jaborníka, do których na dodatek w 28. minucie dołączył Łukasz Nalewajka. Nasz napastnik po podaniu Dominika Pasia stanął przed szansą na pokonanie Miroslava Kopřivy, ale nie dość że nie zdołał czysto uderzyć, to na dodatek został brutalnie zepchnięty na bandę przez Zdeňka Bahenskiego. Rywal jednak bezkarnie kontynuował grę, czego nie można było powiedzieć o Nalewajce, który już nie wrócił na lód. Jakby tego było mało, w 31. minucie Damian Kapica nie wykorzystał szansy sam na sam z Raszką przy naszej przewadze. Sytuacja wydawała się niemal beznadziejna, a tymczasem... jastrzębianie do końca drugiej tercji 'dali z wątroby' i zdobyli dwa gole! Najpierw w 38. Minucie Maciej Urbanowicz strącił gumę po strzale z dystansu Henriego Auvinena, a niebawem kolejny cios zadał Arkadiusz Kostek, wykańczając kapitalną akcję Märisa Jassa. Łotysz świetnie przedryblował rywala, wystawił gumę przed bramkę, a Kostek uszczęśliwił Jastor trzecim golem.

W trzeciej tercji 'Pasy' postawiły wszystko na jedną kartę i rzuciły się do odrabiania strat. Jednak w naszych szeregach wciąż kapitalnie spisywał się Ondřej Raszka, który w ostatnich dwudziestu minutach pozostał niepokonany mimo nieustannych ataków rywali. Naszemu golkiperowi wspaniale pomagali także koledzy z drużyny, którzy mimo ogromnego zmęczenia ofiarnie rzucali się pod krążek. W 56. minucie przeżyliśmy ciężki moment, gdy na ławkę kar usiadł Maciej Urbanowicz. Jednak i tej sytuacji krakowianie nie zdołali wykorzystać. Na minutę przed końcem Rudolf Roháček zdecydował się zdjąć z tafli Koprzivę, ale i to nie przyniosło oczekiwanego dla gości rezultatu.

Tym samym JKH GKS Jastrzębie ponownie objął prowadzenie w tym niesamowitym pojedynku. Jak dotychczas wszystkie pięć meczów wygrywali gospodarze. Czy JKH GKS Jastrzębie przełamie tę serię w środę w Krakowie? Wszyscy byśmy tego sobie życzyli. Waleczna drużyna trenera Róberta Kalábera udowodniła nawet największym sceptykom i niedowiarkom, że zasługuje na strefę medalową!