RT TORAX CUP - ZWYCIĘSTWO NA POCZĄTEK 31/07/2020

Na to spotkanie kibicom JKH GKS Jastrzębie przyszło nam czekać aż od 7 marca.
Wczoraj podopieczni Róberta Kalábera rozegrali pierwszy mecz od przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, a był nim inauguracyjny pojedynek Turnieju o Puchar RT Torax.

Rywalem naszego zespołu byli gospodarze, czyli HC RT Torax Poruba 2011, a pojedynek mimo dużej przewagi drużyny z Ostrawy zakończył się wygraną JKH po dogrywce 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 1:0).

Pierwszą okazję bramkową mieli nasi hokeiści, ale Ervins Maštukuvs dał sobie radę z uderzeniem Radosława Nalewajki. Potem inicjatywę przejęli gospodarze, czego efektem było trafienie Petra Kanko. Kilkanaście sekund po tym golu, rywale mogli prowadzić już 2:0, ale na szczęście krążek po strzale Marka Sýkory odbił się od konstrukcji bramki. Kolejne ataki gospodarzy również nie przyniosły zmiany wyniku. Sytuacja uległa chwilowej zmianie, gdy w przeciągu siedmiu sekund na ławkę kar powędrowało dwóch graczy Poruby. Przewagę dwóch graczy jastrzębianie wykorzystali dzięki 'bombie' Dominika Pasia. Od tego momentu do końca pierwszej tercji więcej z gry mieli miejscowi, ale to nasz zespół stworzył najlepszą sytaucję do zmiany wyniku. Niestety efektowna akcja Martina Kasperlíka zakończyła się równie efektowną paradą Maštukuvsa.

Druga odsłona tego pojedynku przebiegała pod wyraźnie dyktando gospodarzy. W 24 minucie Marek Špaček ograł jastrzębskich obrońców i skutecznie uderzył w górny róg bramki JKH. Od tego momentu Patrik Nechvátal nie dał się już pokonać, chociaż rywale mieli ku temu wiele okazji. Swój kunszt 27-letni czeski bramkarz pokazał zwłaszcza gdy rywale niemal przez dwie minuty grali z przewagą dwóch graczy oraz w sytuacji gdy wygrał pojedynek 'sam na sam' z Michalem Hlinką. Nasz zespół w tej części meczu miał praktycznie tylko jedną dobrą okazję na zdobycie gola. Ale drugi bramkarz Poruby Frederik Foltán instynktownie poradził sobie z odbitym krążkiem od kija Kasperlíka.

Napór miejscowych trwał również na początku trzeciej tercji. I tak 45. minucie Makrus Koriakoski trafił w słupek, a trzy i pół minuty później Nechvátal poradził sobie z groźnym uderzeniem Marka Slavíka. Z biegiem czasu jastrzębianie wrócili go gry, czego efektem były groźne strzały Jakuba Michałowskiego i Kamila Górnego, a w końcówce wprost nie opuszczali tercji rywali. Efektem przewagi jastrzębian był gol Macieja Urbanowicza na dwadzieścia pięć sekund przed końcem regulaminowego czasu.

W dogrywce (3 na 3) ataki sunęły naprzemienne to z jednej, to z drugiej strony, przy czym akcje jastrzębian były nieco groźniejsze. Bohaterem okazał się Mateusz Bryk, który strzałem między parkanami bramkarza Poruby dał jastrzębianom zwycięstwo w tym pojedynku i dwa punkty do tabeli Pucharu RT Torax.

W kolejnym pojedynku w ramach Pucharu RT Torax nasz zespół zmierzy się z Duklą Jihlava. Przypomnijmy, że JKH GKS Jastrzębie jest obrońcą tytułu sprzed roku.