PIERWSZY SPARING JKH NA JASTORZE 27/08/2020

Na ten mecz czekaliśmy od 7 marca. W środowe późne popołudnie hokeiści JKH GKS Jastrzębie po raz pierwszy od kilku miesięcy rozegrali spotkanie na tafli Jastora, podejmując towarzysko Energę Toruń. Pojedynek zakończył się zwycięstwem gości 2:1 po rzutach karnych (0:1, 1:0, 0:0 - karne 1:2), a honorowe trafienie po naszej stronie zapisał na swoje konto Mateusz Bryk.

Zawody nie były wielkim widowiskiem, czego dowodem był m.in. brak bramek zdobytych w przewagach, których obie ekipy nie zdołały wykorzystać. Najlepszą do tego okazję mieli goście na pięć minut przed syreną, gdy nie pokonali Davida Marka mimo gry w pięciu na trzech.

Generalnie można uznać, iż mieliśmy do czynienia z wyrównanym pojedynkiem ekip będących na nieco innym etapie przygotowań do sezonu, co w przypadku jastrzębian było spowodowane przerwą na kwarantannę oraz koniecznością gry w niepełnym zestawieniu. Ponadto przez połowę spotkania ekipa gospodarzy musiała radzić sobie bez Kamila Wróbla, który doznał w 28. minucie dotkliwego urazu twarzy (upadający rywal zahaczył łyżwą o twarz Kamila).

Wynik spotkania otworzył już w 2. minucie Michaił Szabanow, który wykorzystał rzut karny po faulu Jakuba Michałowskiego. Jastrzębianie odpowiedzieli w 37. minucie, kiedy to celnym trafieniem spod niebieskiej zaskoczył golkipera rywali wracający do Jastrzębia po kilku 'tyskich' latach wychowanek naszego klubu Mateusz Bryk. Rezultat remisowy utrzymał się do końca trzeciej tercji, po której od razu rozegrano emocjonujący konkurs rzutów karnych. Tę część zawodów rozstrzygnęła dopiero siódma seria najazdów, a decydującego gola zapisał na swoje konto Fiodor Jarowiński. Dodajmy, iż jedynego karnego po naszej stronie wykorzystał wspomniany wyżej Mateusz Bryk.

Kolejnym sparingpartnerem JKH GKS Jastrzębie GKS Katowice. Spotkanie odbędzie się 1 września w Katowicach.

Bramki:
0:1 (01.21) - Michaił Szabanow (rzut karny)
1:1 (36.30) - Mateusz Bryk - Dominik Paś, Kamil Wałęga

Karne:
Mateusz Bryk - Vili-Jesper Koivula, Fiodor Jarowińskij

Skład JKH GKS Jastrzębie: Patrik Nechvátal (30:31 - David Marek [4]) - Mateusz Bryk, Martin Horzelski, Maciej Urbanowicz, Kamil Wałęga, Dominik Paś - Māris Jass, Jiří Klimíček, Martin Kasperlík, Roman Rác, Radosław Sawicki - Arkadiusz Kostek, Jakub Michałowski, Radosław Nalewajka, Dominik Jarosz (2), Kamil Wróbel oraz Jakub Gimiński, Dawid Wróblewski

Skład KH Energa Toruń: Anton Svensson (Mateusz Studziński) - Adrian Jaworski, Aleksi Juninnen, Vili-Jasper Koivula (2), Kamil Kalinowski, Jarosław Dołęga - Łukasz Podsiadło, Jegor Szkodienko (4), Michaił Szabanow, Jegor Rożkow, Dienis Siergiuszkin - Kostas Gusevas (2), Dmitrij Kozłow, Fiodor Jarowińskij (2), Gleb Bondaruk, Andriej Czwanczikow - Bartosz Skólmowski, Artiom Smirnow (2), Dominik Olszewski, Jegor Fieofanow, Lukas Žukauskas