STADION ZIMOWY ZDOBYTY 30/11/2020

Pięć i pół roku jastrzębscy hokeiści czekali na ligowe zwycięstwo na Stadionie Zimowym w Tychach i... doczekali się! W niedzielny wieczór w derbach na szczycie ekstraligi JKH GKS Jastrzębie pokonał na wyjeździe GKS Tychy 7:2 (3:2, 2:0, 2:0), dzięki czemu nie tylko przełamał tyską klątwę, ale na dodatek objął fotel lidera, przedłużył serię zwycięstw do dziesięciu i udowodnił, że triumf w Superpuchar Polski nie był dziełem przypadku!

W premierowej odsłonie oba zespoły postawiły na ofensywę, czego dowodem była podręcznikowa wręcz wymiana ciosów. Pierwszy z nich wyprowadzili jastrzębianie, którzy już w 22. sekundzie otworzyli wynik. Dokonał tego Radosław Sawicki, strącając gumę po strzale z dystansu Romana Ráca. Z prowadzenia cieszyliśmy się zaledwie niespełna dwie minuty, po których stan rywalizacji wyrównał przymierzany latem do naszego zespołu Jean Dupuy. Optymizm jastrzębskich kibiców został wystawiony na poważną próbę po kolejnych trzech minutach, gdy podopieczni Róberta Kalabera nie tylko nie zdołali wykorzystać przewagi, ale na dodatek tuż przed powrotem na taflę Filipa Komorskiego pozwolili gospodarzom na wyprowadzenie zabójczej kontry. Na szczęście ta strata nie podłamała naszego zespołu, który w 11. i 12. minucie odwrócił wynik po trafieniach znakomicie dysponowanego Romana Ráca oraz pewnego w ataku Marka Hovorki. Na finiszu pierwszej tercji JKH GKS mógł pokusić się o podwyższenie prowadzenia, ale nie wykorzystał ponad minuty gry w pięciu na trzech.

Na drugą partię ekipa Kalábera wyjechała z wyraźnym postanowieniem poprawy gry obronnej. I rzeczywiście, solidna gra na tyłach plus kilka znakomitych interwencji Patrika Nechvátala pozwoliły jastrzębianom na zachowanie czystego konta w swojej "ulubionej" w tym sezonie części gry. Z kolei w ataku naszej drużynie udało się ukłuć dwukrotnie, dzięki czemu na tablicy wyników pojawił się efektowny rezultat 5:2. Przyczyniły się do tego gole Romana Ráca i Martina Kasperlíka. Pierwszy w 26. minucie dobił z bliska strzał jednego z kolegów z zespołu, natomiast drugi w 31. minucie wykorzystał kapitalne podanie Ráca i w swoim stylu błyskawicznie pomknął pod bramkę rywali, po raz piąty zmuszając Johna Murray'a do kapitulacji.

W trzeciej odsłonie nasz zespół skupił się na utrzymaniu korzystnego rezultatu i z małymi wyjątkami nie dopuszczał rywali do zagrożenia bramce Patrika Nechvátala. Z kolei kiedy tyszanie przycisnęli nieco mocniej, trener Róbert Kaláber wziął czas celem uspokojenia naszej gry. Ostatnią szansą na powrót do gry była dla gospodarzy kara dla Jiříego Klimíčka, ale i tej sytuacji podopieczni Krzysztofa Majkowskiego nie zdołali wykorzystać. Na finiszu jastrzębianie bez większych kłopotów przetrzymali napór tracących nerwy gospodarzy, poprawili jeszcze rezultat golami Marka Hovorki oraz Dominika Jarosza i tym samym dopełnili dzieła sukcesu.

Teraz przed JKH GKS Jastrzębie wyjazdowe starcie z Re-Plast Unią Oświęcim, które odbędzie się w najbliższy piątek. Natomiast na Jastor nasi hokeiści wrócą za tydzień podejmując Ciarko STS Sanok.

Bramki:
0:1 (00.22) - Radosław Sawicki - Martin Kasperlík, Roman Rác
1:1 (02.18) - Jean Dupuy - Jarosław Rzeszutko, Patryk Kogut
2:1 (05.04) - Mateusz Gościński - Michael Cichy (4/5)
2:2 (10.50) - Roman Rác
2:3 (11.14) - Marek Hovorka - Zackary Phillips, Kamil Wróbel
2:4 (25.04) - Roman Rác  - Radosław Sawicki, Martin Kasperlík
2:5 (30.18) - Martin Kasperlík - Roman Rác, Radosław Sawicki
2:6 (59.02) - Marek Hovorka - Zackary Phillips (5/3)
2:7 (59.50) - Dominik Jarosz - Radosław Nalewajka, Marcin Horzelski

Skład JKH GKS Jastrzębie: Patrik Nechvátal - Mateusz Bryk, Kamil Górny, Radosław Sawicki, Roman Rác, Martin Kasperlík - Arkadiusz Kostek, Jiří Klimíček (4), Kamil Wróbel, Marek Hovorka (2), Zackary Phillips - Māris Jass, Marcin Horzelski, Radoslaw Nalewajka, Kamil Wałęga, Dominik Paś - Jakub Gimiński, Jakub Michałowski, Patryk Pelaczyk, Dominik Jarosz, Łukasz Nalewajka

Skład GKS Tychy: John Murray - Ladislav Havlík, Michał Kotlorz, Mateusz Gościński, Filip Komorski (2), Patryk Wronka (2) - Jason Seed, Olaf Bizacki (2+10), Jean Dupuy, Jarosław Rzeszótko, Szymon Marzec - Bartosz Ciura, Bartłomiej Pociecha (2), Alexander Szczechura (2), Michael Cichy, Christian Mroczkowski (4+10) - Jan Krzyżek, Patryk Kogut, Jakub Witecki, Radosław Galant, Bartłomiej Jeziorski (2)