CIĘŻKA PRZEPRAWA ZE STOCZNIOWCEM
KIELER ZA MARKA
18/01/2021

Na solidną dawkę nerwów narazili we wczesne niedzielne popołudnie siebie i swoich kibiców hokeiści JKH GKS Jastrzębie. Nasz zespół po niełatwym i rozgrywanym o rzadko spotykanej porze (13:00) spotkaniu pokonał ostatni w tabeli Stoczniowiec Gdańsk 4:2 (1:1, 1:1, 2:0), zapewniając sobie wygraną dopiero na finiszu trzeciej tercji. Ważne jednak są trzy punkty i tym samym utrzymanie pozycji lidera.

Już pierwsza tercja pokazała, że teoretycznie niżej notowani goście nie mają zamiaru tanio sprzedać skóry. Z drugiej jednak strony sporo w tej kwestii pomogli im sami jastrzębianie, którzy seryjnie marnowali dobre okazje strzeleckie. Na początku meczu nasz zespół nie zamienił na gole dwóch sytuacji sam na sam, które zemściły się w 12. minucie. Wówczas to Mateusz Strużyk po otrzymaniu świetnego podania ruszył na bramkę Davida Marka i wykorzystując spóźnienie naszej obrony otworzył wynik. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale wyrównać zdołali dopiero w 20. minucie, gdy podczas sygnalizowanej kary dla rywali krążek w siatce strzałem z bliska umieścił Roman Rác.

Początek drugiej tercji to dalszy ciąg ofensywnej nieporadności lidera. Znów zdarzyła się zmarnowana okazja sam na sam, a ponadto podopieczni Róberta Kalábera nie potrafili skorzystać z... dwuminutowej podwójnej przewagi. Co gorsza, Stoczniowiec ponownie wymierzył sportową sprawiedliwość za te niewykorzystane okazje i w 34. minucie odzyskał prowadzenie za sprawą ładnego uderzenia z dystansu Krystiana Mocarskiego. Dodajmy, że miało to miejsce dokładnie w tym momencie, w którym na taflę z ławki kar wracał Maciej Urbanowicz. Na szczęście gospodarze zdołali za nieco ponad minutę odrobić tę stratę, kiedy to świetne podanie wzdłuż bramki Marka Hovorki wykończył Zackary Philips.

W trzeciej odsłonie JKH GKS zagrał nieco pewniej, dzięki czemu zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najpierw w 46. minucie pierwsze tego dnia prowadzenie uzyskał dla gospodarzy Radosław Sawicki, zaś wynik zawodów ustalił w 58. minucie Marek Hovorka i miało to miejsce podczas piętnastu sekund podwójnej kary dla gości.

Powtórzmy, że najważniejsze są trzy punkty. Pozwalają one na utrzymanie pozycji lidera i... na tym poprzestańmy. Na usprawiedliwienie przypomnijmy, że spotkanie odbywało się we wczesne niedzielne popołudnie, a organizmy naszych zawodników przyzwyczajone są do nieco innego rozkładu dnia. Przypomnijmy także, iż zmiana godziny rozpoczęcia zawodów wynikała z prośby gdańszczan, przed którymi bardzo daleka droga do domu.

W kolejnym spotkaniu JKH GKS Jastrzębie zagra na wyjeździe z GKS Tychy. Pojedynek na szczycie tabeli odbędzie się w najbliższy piątek.

Bramki:
0:1 (11.27) - Mateusz Strużyk - Kacper Niedźwiecki
1:1 (19.04) - Roman Rác - Marek Hovorka, Radosław Sawicki
1:2 (33.46) - Krystian Mocarski - Josef Vítek, Filip Pesta
2:2 (34.53) - Zackary Phillips - Marek Hovorka, Jiří Klimíček
3:2 (45.10) - Radosław Sawicki - Martin Kasperlík, Roman Rác
4:2 (57.38) - Marek Hovorka - Roman Rác, Jiří Klimíček (5/3)

Skład JKH GKS Jastrzębie: David Marek - Mateusz Bryk, Ēriks Ševčenko, Radosław Sawicki,
Roman Rác, Martin Kasperlík - Jiří Klimíček, Arkadiusz Kostek, Arkadiusz Urbanowicz (2), Marek Hovorka (2), Zackary Phillips - Māris Jass, Marcin Horzelski (2), Kamil Wróbel, Dominik Paś, Jan Sołtys - Jakub Michałowski, Kamil Górny, Marcin Płachetka, Łukasz Nalewajka, Radosław Nalewajka

Skład Stoczniowca Gdańsk: Michał Kieler - Mateusz Rompkowski (2), Jakub Wala, Mateusz Strużyk, Filip Pesta (2), Jakub Stasiewicz - Oskar Lehmann (8), Gilbert Leśniak, Josef Vítek, Krystian Mocarski, Michał Zając - Bartosz Liśkiewicz (2), Maciej Rompkowski, Maciej Rybak, Michał Sadowski - Arciom Żurauski, Kacper Niedźwiecki, Szynon Łabinowicz, Daniel Drąg, Dzmitryj Bandarenka

We wczorajszym meczu przeciw JKH GKS Jastrzębie znakomitą postawą popisał się bramkarz Stoczniowca Gdańsk Michał Kieler, dzięki któremu niżej notowani goście praktycznie aż do końca zawodów pozostawali w grze o punkty. Tym bardziej ucieszy naszych kibiców informacja, iż golkiper będący w kręgu zainteresowań sztabu kadry narodowej od 1 lutego będzie reprezentował barwy JKH GKS Jastrzębie na zasadzie wypożyczenia z klubu z Trójmiasta.

Michał Kieler nie pierwszy raz dał się we znaki naszym zawodnikom. Głośno było o nim już kilka lat temu, gdy napsuł krwi jastrzębianom broniąc bramki Zagłębia Sosnowiec. Następnie grał dla Automatyki Gdańsk, Orlika Opole i GKS Katowice, zaś przed bieżącym sezonem wzmocnił Stoczniowiec. Kieler został wypożyczony do końca bieżących rozgrywek. Od razu dodajmy, iż zainteresowanie ze strony naszego klubu 25-letnim golkiperem to nie efekt znakomitej gry w niedzielnych zawodach, a rezultat wcześniejszych porozumień.

Zarazem JKH GKS Jastrzębie informuje, że z końcem tego miesiąca z naszego klubu odejdzie David Marek, z którym umowa przestanie obowiązywać za porozumieniem stron. Davidowi dziękujemy za godne reprezentowanie jastrzębskich barw w sezonach 2019/2020 oraz 2020/2021, życząc wszystkiego najlepszego w dalszej sportowej karierze!

Sezon M Z P SP SO GP % ŚGP CzK CzG
2019/2020 22 13 6 494 447 47 90,5 2,35 3 1199.01
2020/2021 7 2 0 74 67 7 90,5 1,91 0 219.24
Suma 29 15 6 568 514 54 90,5 2,28 3 1418.25

M - mecze, Z - zwycięstwa, P - porażki, SP - strzały przeciwnika, GP - gole puszczone, SO - strzały obronione, % - obrony (skuteczność), ŚGP - średnia goli puszczonych/60 minut gry, CzK - czyste konto, CzG - czas gry na lodzie