PIERWSZY SPARING JKH GKS JASTRZĘBIE 30/07/2021

W pierwszym sparingu w ramach ostatniej fazy przygotowań do sezonu JKH GKS Jastrzębie pokonał po rzutach karnych czeskiego pierwszoligowca HC Frydek-Mistek 5:4 (0:0, 2:1, 2:3, k. 1:0). Nasi hokeiści wykazali się wielkim hartem ducha, dwukrotnie odrabiając straty. Po dwa gole zapisali na swoje konta Dominik Jarosz i Maciej Urbanowicz, a jednego dołożył Rusłan Baszyrow.

W pierwszej odsłonie wczorajszego pojedynku nie oglądaliśmy bramek, w związku z czym na otwarcie wyniku przyszło nam zaczekać do dwudziestej ósmej minuty, kiedy goście objęli prowadzenie po błędzie naszej defensywy. Jastrzębianie odpowiedzieli dokładnie dziewięć minut później, gdy świetnie pod bramką Frydka-Mistka zachował się Dominik Jarosz. W końcówce drugiej odsłony goście mogli objąć prowadzenie przy karze dla Łukasza Nalewajki, jednak za sprawą znakomitego refleksu Macieja Urbanowicza to JKH GKS zdobył drugiego gola. "Urban" wyłuskał gumę po fatalnym zagraniu rywala, popędził w tercję rywali i nie dał szans golkiperowi w sytuacji sam na sam.

Niestety, początek trzeciej tercji to ten moment, o którym będziemy chcieli zapomnieć. Podopieczni Róberta Kalábera "zostali w szatni", tracąc w ciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund trzy gole. Trener zareagował prośbą o czas i dał swoim zawodnikom chwilę na zebranie myśli. To przyniosło skutek w drugiej części ostatniej partii, kiedy to nasz zespół zdołał odrobić straty trafieniami RusŁana Baszyrowa (po świetnej akcji Vitālijsa Pavlovsa) oraz Dominika Jarosza, jednego z bohaterów dnia. Remis 4:4 utrzymał się do ostatniej syreny, po której zarządzono konkurs karnych. Tu jedyne trafienie zaliczył Maciej Urbanowicz, zapewniając mistrzom Polski zwycięstwo.

Ambitną postawę naszych hokeistów oklaskami na stojąco nagrodzili głodni hokeja kibice, którzy zawitali na Jastor. W kolejnym sparingu JKH GKS Jastrzębie podejmie... Jastrzębie z Prościejowa.