JUDO OSTRAVA OPEN 2020 03/03/2020

W dniach 29 lutego - 1 marca odbyły się w Ostrawie odbyly się zawody Puchar Czech w judo 'Ostrava Open'.
W rywalizacji wzięli udział zawodniczki KS Cieszyn oraz KS Akademia Sparta Skoczów, którzy spisali się nieźle, chociaż żadnemu z niej nie udało się wskoczyć na podium.
Najbliżej tego celu była Vanessa Michalska (KS Cieszyn), która w kategorii wagowej powyżej 57 kilogramów dziewcząt (U-13) zajęła piąte miejsce. W pojedynku o trzecią lokatę podopieczna Arkadiusza Lipy przegrała z Oliwią Kolny (UKS Judo Świętochłowice).
Za to miejsca na pudle wywalczył Jakub Kurowski z Jasienicy. Zawodnik PTS Jasosik Bielsko-Biała uplasował się na trzeciej pozycji w kategorii wagowej do 42 kilogramów młodzików (U-15).

Warto wspomnieć, że w Ostrawie wystąpiło ponad tysiąc sześćset zawodników z dwustu szesnastu klubów z Europy i Azji.