KARATECY NA PODIUM W BĘDZINIE 17/02/2020

Zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin zdobyli dziewięć medali na III Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin, który odbyl się w minioną sobotę w Będzinie.
Pięć złotych, dwa srebrne i dwa brązowe krążki dały podopiecznym Bogdana Kubicy czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Dwa złote medale - w kata i kumite - zdobył Cezary Loska, rywalizujący w kategorii kadetów. W kata był najlepszy zarówno w eliminacjach jak i w finale. W jego kategorii startowało osiemnastu zawodników. W kumite w kategorii do 30 kg pierwszą walkę wygrał przez wskazanie sędziów, drugą przez ippon, a finał przez wazari.

Kolejny doskonały występ zanotowały kadetki w kategorii do 40 kg. Pokonały one wszystkie swoje rywalki, zdominowały swoją kategorię i wywalczyły złoty, srebrny i brązowy medal.
Złoty medal zdobyła Ewelina Jordan, która pierwszą walkę wygrała przez wskazanie, drugą przez wazari, trzecią przez ippon i w finale pokonała swoją koleżankę klubową Anielę Robosz przez wskazanie. Aniela aby wejść do finału wygrała trzy walki, wszystkie przez wazari. Z kolei Pola Robosz wywalczyła brązowy medal, wygrywając swoją walkę ćwierćfinałową. W półfinale musiała uznać wyższość... swojej siostry.
Do strefy medalowej nie udało się przebić czwartej zawodniczce CKK, rywalizująej w tej kategorii. Warto przy tym wspomnieć, że dla Zuzanna Worek, bo niej o mowa, był to debiut w zawodach karate.

Kolejny złoty medal dla cieszyńskiej drużyny zdobył Paweł Wojacki. W ćwierćfinale kategorii do 60 kg juniorów mlodszych znokatował kolanem swojego rywala, w półfinale wygrał przez wazari stosując ponownie technikę kolanem, a w finale, mając od początku boju znaczną przewagę pokonał swojego rywala przez wskazanie sędziów.

Piąty złoty krążek dołożył Adam Szydłowski z ustrońskiej sekcji CKK. W kategorii kadetów mlodszych do 30 kg wygrał trzy walki (w tym finałową) przez ippon, a jedną przez decyzję sędziów.

Pozostałe medale zdobyli srebrny - Igor Wojacki w kategorii juniorów do 75 kg (w półfinale znokautował swojego rywala przez lowkick, natomiast w finale uległ po wyrównanej walce aktualnemu wicemistrzowi Europy) oraz brązowy Hubert Kizimiszyn w kategorii kadetów do 40 kg. Hubert pewnie wygrał swoją walkę eliminacyjną, ale w półfinale popełnił błąd, który koszotwał go udział w finale.

Źródło: Cieszyński Klub Karate Kyokushin

Tyle samo krążków stało się udziałem zawodników Jastrzębskiego Klubu Karate Kyokushin Kumite.
Zwycięstwa odnieśli: Justyna Brzuska (kata dziewcząt 14-15 lat), Nadia Kamińska (kumite dziewcząt 8-9 lat) i Jakub Gurgul (kata chłopców 14-15 lat).
Na drugim stopniu podium stanęli: Natalia Skórzańska (kumite dziewcząt 14-15 lat / kat. +50 kg), Marta Nalewajek (kata dziewcząt 14-15 lat), Mateusz Skórzański (kumite chłopców 16-18 lat / kat. +75 kg) orz Szymon Ozimek (kumite chłopców 14-15 lat / kat. 60 kg), a najniższym: Marta Nalewajek  (kumite dziewcząt 14-15 lat / kat. +50 kg) i Kacper Niemirowski (kata chłopców 8-9 lat).

To nie koniec sukcesów naszych karateków w Będzinie. Na podium bowiem podwójny triumf (w kata i kumite chłopców 12-13 lat) zanotował Wojciech Zaniewski z Mazańcowic, reprezentujący barwy Bielskiego Klubu Karate Kyokushin.