ANNA KOWALSKA NA PODIUM PRESTIŻOWYCH E-ZAWODÓW W KARATE 08/06/2020

Anna Kowalska (KSA Atemi Bielsko-Biała) zajęła drugie miejsce w konkurencji kata indywidualne seniorek, podczas Międzynarodowych Internetowych Zawodów Karate 'Karate e-Challenge 2.0 by Luca Valdesi', które odbyly się w dniach 30 maja - 6 czerwca.

Układy kata oceniali byli zawodnicy, medaliści mistrzostw świata i Europy: Luca Valdesi (ITA), Kiyou Shimizu (JPN),Damian Quintero (ESP), Antonio Diaz (VEN), Sara Battaglia(ITA), Ahmed Shawky (EGY), Roman Heydarov (AZE).

Zawodniczka z Jaworza w drodze do srebrnego medalu pokonała jedenaście zawodniczek. W finale uległa nieznacznie stosunkiem punktów 25,5 : 25,7 aktualnej brązowej medalistce młodzieżowych Mistrzostw Świata z Chile – Funda Celo z Austrii.

Wyniki:

1. Funda Celo (Austria)
2. Anna Kowalska (Polska)
3. Denisa Gombalova (Słowacja)
4. Rose Rheaume (Kanada)

Warto wspomnieć, że wcześniej Anna Kowalska triumfowała w kategorii młodzieżowców (U-21) podczas Międzynarodowych Zawodów 'SportData E-Tournament World Series', które odbyły się online w dniach 12-23 maja.

Każdy zawodnik chcący brać udział w e-zawodach, musiał nagrać i wstawić wykonane kata (układ formalny) na obsługiwaną platformę wideo  np. YouTube lub przesłać adres URL zamieszczonego nagrania, aby sędziowie mogli ocenić wykonane kata w ciągu dwudziestu czterech godzin dla każdej rundy. Dało to, każdemu zawodnikowi taką samą szansę z różnych stref czasowych. W każdym nagraniu zawodnik musiał pokazać odpowiedni kod z obrazem w celu zweryfikowania, czy nagranie odbyło się we właściwym czasie. Wykonanie kata oceniało 5 sędziów z uprawnieniami World Karate Federation (WKF).

Anna Kowalska w drodze do złotego medalu pokonała w pierwszej rundzie Romane Leitao z Francji, w drugiej Susanne Santoro z Włoch. W walce o wejście do finału wygrała z Marissą Meandro z Kanady, a w finale z Jennifer Regis z Włoch.

Źródło: KSA Atemi Bielsko-Biała