JEDENAŚCIE MEDALI NA TÖKÖL CUP 18/11/2008

11 medali przywieźli zawodnicy Stowarzyszenia Kick-Boxingu 'Beskid-Dragon',w dwunastej edycji zawodów dzieci i młodzieży w kickboxingu 'Tököl Cup', który odbył się w minioną sobotę miejscowości Tököl koło Budapesztu.

Srebrne krążki zdobyły rywalizujące w semi-contakcie : Natalia Turchan (pow. 47 kg), Sylwia Szymala (47 kg), Maria Szatan (do 28 kg), Magda Piekarska (do 35 kg), Karolina Konieczny (pow. 37 kg) oraz Magda Walewska (do 35 kg).
Na najniższym stopniu dwukrotnie stanęły Kornelia Kieloch (kat. do 55 kg) oraz Gabriela Pezda (kat. do 65 kg). Obie zdobyły swoje laury zarówno w semi jak i light-contakcie. Ostatni z brązów zawisł na szyi Roberta Szatanika, który go wywalczył w walkach semi-contaktowych w kategorii wagowej do 80 kg.
Blisko medali byli również Juliusz Szatan oraz Kamil Łagowski, którzy z powodzeniem przebrnęli walki eliminacyjne, ale do strefy medalowej, niestety, nie udało im się przebić.

Na koniec warto wspomnieć, że Natalia Turchan i Sylwia Szymala były bliskie złota, bowiem obie swoje finałowe walki przegrały zaledwie o jeden punkt. Zwłaszcza Natalia może mówić o pechu, bowiem w finale, po bardzo dobrej akcji sędzia powinien przerwać walkę. Lekarz zawodów dopuścił jednak Chorwatkę do dalszych bojów, a ta w końcówce przechyliła losy pojedynku na własną korzyść.

Autor: Informacja SRiWR "OLZA"