MIROSŁAW DYKA MISTRZEM POLSKI 12/09/2007

Mirosław Dyka z Ustronia zdobył złoty medal podczas Górskich Mistrzostw Polski Masters w kolarstwie szosowym, które odbyły się w dniach 8-9 września w miejscowości Podgórzyn koło Jeleniej Góry.
Nasz zawodnik, rywalizujący w kategorii I (30-40 lat), ponad 100 kilometrową trasę z Sosnówki Górnej przez Borowice, Podgórzyn, Sosnówkę Dolną do Sosnówki Górnej pokonał w czasie 3 godzin, 7 minut i 40 sekund, wyprzedzając drugiego na mecie Daniela Chądzyńskiego z Sochaczewa o minutę i osiemnaście sekund.
Na dwunastej pozycji uplasował się Robert Szereda (KRS TKKF Bajadera Jastrzębie).

Obok wymienionej dwójki w mistrzostwach wystartował również Jan Ferdyn z Ustronia, który w kategorii IV b (65-70 lat) zajął wysokie szóste miejsce.

Trasa tegorocznych mistrzostw kraju była bardzo wymagająca, a do tego zawodnicy musieli się zmagać z deszczem i zimnem. Nic więc dziwnego, że wielu zawodników wycofało się w trakcie zawodów.