www. sport .olza.pl
Kontakt: tel. (033) 85-78-720 fax: (033) 85-78-721 e-mail: sport@olza.pl
Szukaj: w ok
strona główna
Olimpiada Samorządowa
badminton
baseball
gimnastyka sportowa
gry karciane
hokej na lodzie
hokej na trawie
inne
jeździectwo
kolarstwo
koszykówka
lekkoatletyka
modelarstwo
narciarstwo alpejskie
narciarstwo klasyczne
piłka nożna
piłka ręczna
pływanie
siatkówka
skiboby
snowboard
sporty motorowe
sporty walki
strzelectwo
szachy
tenis stołowy
tenis ziemny
łucznictwo
łyżwiarstwo figurowe
wszystkie

POLECAMY:







ISTEBNA BIKE MARATHON 22/09/2009


Ponad 800 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie ostatnich w tym roku zawodów w maratonach rowerowych z cyklu Powerade MTB Marathon 2009. Tradycyjnie już gospodarzem finałowej imprezy była Istebna.
Wyjątkowo dobra pogoda sprzyjała ściganiu na trudnych i zarazem malowniczych trasach. Trasach, bowiem kolarze mieli do wyboru trzy dystanse: Mini o długości 22 km, Mega – 52 km i Giga – 70 km.

Na królewskim dystansie GIGA triumfował najlepszy obecnie polski specjalista od maratonów rowerowych Andrzej Kaiser z grupy DHL Author. Na drugiej pozycji uplasował się Czech Karel Hartl, a trzecie miejsce zajął kolega klubowy Kaisera, Paweł Wiendlocha.
Z naszych zawodników najlepszy okazał się Jacek Brzózka z Ustronia, który minął linię mety na jedenastej pozycji. Kolarz grupy JBG Professional Team był zarazem najlepszy w kategorii czterdziestolatków (41-50 lat).

Średni dystans najszybciej pokonali Paweł Urbańczyk z Tarnowskich Gór, Jakub Osuch z Jarocina i Tomasz Sikora z Głogoczowa. Pod koniec pierwszej dziesiątki uplasowali się Tomasz Cieślar z Wisły oraz Grzegorz Konderla ze Skoczowa. Warto odnotować, że w gronie kobiet szóste miejsce zajęła Anna Tomica z Cieszyna, która zarazem była najlepsza w gronie kobiet do 18 roku życia. Na podium stanęli również Tadeusz Spilok z Ustronia - drugi w kategorii M-5 (51-54 lata) i Wojciech Semer z Jaworza - trzeci w kategorii M-4 (41-50 lat).

Z najkrótszą trasą najlepiej poradził sobie Marek Alchimowicz ze Złotego Stoku, który wyprzedził Wojciecha Baranowskiego z Poznania i Tomasza Stalingera w Wrocławia. W drugiej dziesiątce finiszowali najlepsi nasi zawodnicy: Paweł Bury z Istebnej, Piotr Legierski z Koniakowa oraz Michał Kuźma z Istebnej.
Wartym odnotowania jest trzecie miejsce istebnianki Aleksandry Nosowicz w kategorii K-3 (31 lat i starsze).


Sobotnie zawody, jak już wspomnieliśmy, zakończyły tegoroczny cykl Powerade Bike Marathon. Miło nam donieść, że w gronie triumfatorów imprezy znaleźli się Anna Tomica i Jacek Brzózka.


Wyniki:


Giga maraton – klasyfikacja generalna (dystans: 68 km / przewyższenie 2400 m)

1Andrzej KaiserDHL Author3:41.37
2Karel HartlSubway Union Marin Team3:49.32
3Paweł WiendlochaDHL Author3:58.17
4Jakub SedlářNovatop Lapierre3:58.59
5Remigiusz CiokVitesse Bargamont bikeWorld.pl4:00.14
6Jarosław HałasSikorski Bikeboard Team4:01.33
7Piotr StolarzVitesse Bargamont bikeWorld.pl4:03.06
8Wojciech StawarzGT Airco Team4:10.02
9František HaitlPell’s Team4:10.24
10Grzegorz TomasiakPlannja Racing Team4:10.55
11Jacek BrzózkaUstroń / JBG-2 Professional Team4:11.09
.
13Szymon SikoraPierściec4:15.54
29Sławomir ŚliżGoleszów / Cycling Sixty Seven Racing Team4:36.51
32Wiesław LegierskiIstebna / MTB Beskidy.pl4:40.12
71Nikodem SokółIstebna / MTB Beskidy.pl5:03.54
98Jarosław GawlasChybie5:19.44
148Wojciech SzenderDrogomyśl6:06.30
149Andrzej PiotrowskiJastrzębie Zdrój / GT Airco Team6:08.06
163Michał NosowiczIstebna / Cycling Sixty Seven Racing Team6:24.01
-Euzebiusz WiśniewskiSkoczów / GT Airco TeamDNF

Ukończyło 179 zawodników


Klasyfikacja generalna kobiet

1Ludmila DamkováMTB Trophy5:22.37
2Anna TkoczRMF FM Pepsi Max5:35.13
3Beata KalembaBrunox Bajkszop.com Racing Team5:44.36
4Ilona WierzbickaAjwen6:15.15
5Krystyna MaciaszekStalbomat-Pasja Racing Team6:25.15
6Aleksandra DzikKTM Bikeworld Woman Racing Team6:28.18


Kategoria K-2 (19-30 lat)

1Beata KalembaBrunox Bajkszop.com Racing Team5:44.36
2Aleksandra DzikKTM Bikeworld Woman Racing Team6:28.18
3Izabela CieniuszekEuroSupport Team7:09.09


Kategoria K-3 (31-40 lat)

1Anna TkoczRMF FM Pepsi Max5:35.13
2Ilona WierzbickaAjwen6:15.15
3Krystyna MaciaszekStalbomat-Pasja Racing Team6:25.15



Kategoria K-4 (41 lat i starsze)

1Ludmila DamkováMTB Trophy5:22.37


Kategoria M-1 (do 18 lat)

1Marcin KowalczykMaxim-Haro Team4:31.01
2Tomasz StawiarzCzłuchów4:40.13
3Piotr WysockiSikorski bikeBoard.pl4:55.59


Kategoria M-2 (19-30 lat)

1Paweł WiendlochaDHL Author3:58.17
2Jakub SedlářNovatop Lapierre3:58.59
3Remigiusz CiokVitesse Bargamont bikeWorld.pl4:00.14
.
8Szymon SikoraPierściec4:15.54
29Nikodem SokółIstebna / MTB Beskidy.pl5:03.54


Kategoria M-3 (31-40 lat)

1Andrzej KaiserDHL Author3:41.37
2Karel HartlSubway Union Marin Team3:49.32
3Piotr StolarzVitesse Bargamont bikeWorld.pl4:03.06
.
11Sławomir ŚliżGoleszów / Cycling Sixty Seven Racing Team4:36.51
12Wiesław LegierskiIstebna / MTB Beskidy.pl4:40.12
36Jarosław GawlasChybie5:19.44
55Wojciech SzenderDrogomyśl6:06.30
56Andrzej PiotrowskiJastrzębie Zdrój / GT Airco Team6:08.06
64Michał NosowiczIstebna / Cycling Sixty Seven Racing Team6:24.01


Kategoria M-4 (41-50 lat)

1Jacek BrzózkaUstroń / JBG-2 Professional Team4:11.09
2Sławomir KulejVitesse Bergamot bikeWorld.pl4:23.27
3Zbigniew OrłowskiWsół Sport Kielce4:43.46


Kategoria M-5 (51-54 lat)

1Marek WitkiewiczDrukujznami.pl4:38.51
2Piotr SozańskiLapierre Healla Suder & Suder Team4:45.11
3Jan BaierTJ Kulik Bohumín5:11.33


Kategoria M-6 (55 lat i starsi )

1Mikołaj SokołowskiDrukujznami.pl4:55.51
2Marcin SzyrzisteMartino5:00.48
3Marek SalamonowskiEuroSupport Sport Team5:56.15




Mega Maraton - klasyfikacja generalna (dystans: 50 km / przewyższenie 1700 m)

1Paweł UrbańczykTwomark Cannondale Antyradio Team2:37.56
2Jakub OsuchVictoria Jarocin2:38.13
3Tomasz SikoraLKS Iskra Głogoczów2:40.37
4Bartłomiej WawakJBG-2 Professional Team2:43.47
5Mateusz TylekLKS Iskra Głogoczów2:49.11
6Roman PietruszkaVitesse Barmanont bikeWorld.pl2:51.21
7Piotr DębowskiMBike Maraton Team2:51.31
8Rafał ChmielStrzelce Krajeńskie2:51.39
9Tomasz CieślarWisła / Cycling Sixty Seven Racing Team2:51.49
10Grzegorz KonderlaSkoczów / Sikorski bikeBoard Team2:49.43
.
27Wojciech SemerJaworze / GT Airco Team3:09.15
45Michał CzyżWisła / Motorola Bike Team3:17.24
52Piotr PilchWisła3:19.18
57Arkadiusz NaruszewiczJastrzębie Zdrój / GT Airco Team3:20.51
105Piotr SerafinowskiSkoczów3:38.27
107Jacek DutkaJasienica3:39.27
113Ireneusz MiśkowiecJastrzębie Zdrój3:41.56
156Tomasz FaszczowyJastrzębie Zdrój / CA Knorr Gorący Kubek3:53.29
203Anna TomicaCieszyn / Cycling Sixty Seven4:07.29
215Adam SztefekUstroń4:11.23
255Tadeusz SpilokUstroń4:24.03
258Mateusz DziadekBrenna4:25.08
293Jakub RożkowiczCieszyn4:33.31
311Artur NielipińskiJastrzębie Zdrój / Rusał Team4:38.15
360Anna KaczmarzykIstebna5:00.18
373Dominik GlajcarWisła5:05.01
407Adrian MurekJastrzębie Zdrój5:02.20
418Andrzej MagieraJastrzębie Zdrój5:25.42

Ukończyło 463 zawodników


Klasyfikacja generalna kobiet

1Anna SadowskaKTM Bikeworld Woman Racing Team3:28.20
2Lenka OchmanováCzechy3:29.22
3Justyna FrączekKTM Bikeworld Woman Racing Team3:33.31
4Aleksandra MetrykaJaworzno3:44.58
5Katarzyna SowaWrocław3:35.55
6Anna TomicaCieszyn / Cycling Sixty Seven4:07.29
.
23Anna KaczmarzykIstebna5:00.18


Kategoria K-1 (do lat 18)

1Anna TomicaCieszyn / Cycling Sixty Seven4:07.29
2Veronika Skupieniová3SA UAX Racing Team4:26.07
3Magdalena WitkowskaKTM Bikeworld Woman Racing Team4:28.03


Kategoria K-2 (19-30 lat)

1Anna SadowskaKTM Bikeworld Woman Racing Team3:28.20
2Lenka OchmanováCzechy3:29.22
3Aleksandra MetrykaJaworzno3:44.58
.
11Anna KaczmarzykIstebna5:00.18


Kategoria K-3 (31-40 lat)

1Justyna FrączekKTM Bikeworld Woman Racing Team3:33.31
2Katarzyna SowaWrocław3:35.55
3Paulina Szelerewicz-GładyszTines Bikeholicy4:09.30



Kategoria K-4 (41 lat i starsze)

1Mirosława MaziejukMTB Cross4:34.15
2Beata StradowskaMTB Cross4:43.30
3Małgorzata Krajewska-PółtorakKraków4:44.06


Kategoria M-1 (do 18 lat)

1Bartłomiej WawakJBG-2 Professional Team2:43.47
2Tomáš KubekCK Cki Bike Sprtmed Bratislava3:10.48
3Wojciech WróbelOstrowsko3:21.46
.
20Mateusz DziadekBrenna4:25.08
25Dominik GlajcarWisła5:05.01


Kategoria M-2 (19-30 lat)

1Paweł WiendlochaDHL Author3:58.17
2Jakub SedlářNovatop Lapierre3:58.59
3Remigiusz CiokVitesse Bargamont bikeWorld.pl4:00.14
.
7Tomasz CieślarWisła / Cycling Sixty Seven Racing Team2:51.49
8Grzegorz KonderlaSkoczów / Sikorski bikeBoard Team2:49.43
30Michał CzyżWisła / Motorola Bike Team3:17.24
32Piotr PilchWisła3:19.18
111Jakub RożkowiczCieszyn4:33.31


Kategoria M-3 (31-40 lat)

1Rafał ChmielStrzelce Krajeńskie2:51.39
2Mateusz LangowskiThule Team2:59.31
3Dušan PargačAuthor Šela Marathon3:05.56
.
14Arkadiusz NaruszewiczJastrzębie Zdrój / GT Airco Team3:20.51
27Jacek DutkaJasienica3:39.27
30Ireneusz MiśkowiecJastrzębie Zdrój3:41.56
49Tomasz FaszczowyJastrzębie Zdrój / CA Knorr Gorący Kubek3:53.29
68Adam SztefekUstroń4:11.23
99Artur NielipińskiJastrzębie Zdrój / Rusał Team4:38.15
133Adrian MurekJastrzębie Zdrój5:02.20


Kategoria M-4 (41-50 lat)

1Wacław SzwarcMTB Viamot Team3:06.03
2Remigiusz KuźnickiKS Energetyk Szczecin3:07.04
3Wojciech SemerJaworze / GT Airco Team3:09.15
.
14Piotr SerafinowskiSkoczów3:38.27
66Andrzej MagieraJastrzębie Zdrój5:25.42


Kategoria M-5 (51-54 lat)

1Damian MożanowiczJelenia Góra3:27.18
2Tadeusz SpilokUstroń4:24.03
3Paweł NowackiMulti Sport Haski4:29.15


Kategoria M-6 (55 lat i starsi )

1Zbigniew KrzeszowiecDobre Sklepy Rowerowe3:19.14
2Jozef ČaprnkaHoral3:45.48
3Jacek WichłaczDrukujznami.pl3:46.22




Mini Maraton - klasyfikacja generalna (dystans: 22 km / przewyższenie 750 m)

1Marek AlchimowiczUnia KTM Racing Team1:20.32
2Wojciech BaranowskiWafel i Kiełbaski1:24.18
3Tomasz StalingerKS AZS Politechnika Wrocławska1:25.56
4Piotr FrankowiczLapierre Hella Suder & Suder Team1:26.48
5Marcin AdamkiewiczRybnik1:27.07
6Marcin BialikStalbomat-Pasja Racing Team1:28.12
7Filip KoniecznyBuczkowice1:29.34
8Andrzej WygrzywalskiEC Kraków1:32.13
9Przemysław RembiaszUnia KTM Racing Team1:32.52
10Piotr GajdzikMikołów1:32.52
.
14Paweł BuryIstebna1:34.52
17Piotr LegierskiKoniaków1:38.59
18Michał KuźmaKoniaków1:39.06
26Józef ProboszIstebna1:47.48
36Kacper PliszCieszyn1:53.31
63Aleksandra NosowiczIstebna / Cycling Sixte Seven2:07.52
104Krzysztof KaszturaCieszyn2:37.32

Ukończyło 127 zawodników


Klasyfikacja generalna kobiet

1Joanna WiśniewskaGrey Bikejoring Team1:34.12
2Małgorzata RenszCycling Sixty Seven1:47.25
3Aneta JarguzGymnazion MTB Team1:55.20
4Magdalena ZiembaPszczyna2:02.47
5Elżbieta SzczepinaWrocław2:06.16
6Aleksandra NosowiczIstebna / Cycling Sixte Seven2:07.52


Kategoria K-1 (do lat 18)

1Kristýna OchmanováCzechy2:18.08
2Daria SiwekWafel i Kiełbaski2:31.00
3Małgorzata SkalniakMuszyna2:32.32


Kategoria K-2 (19-30 lat)

1Małgorzata RenszCycling Sixty Seven1:47.25
2Aneta JarguzGymnazion MTB Team1:55.20
3Magdalena ZiembaPszczyna2:02.47


Kategoria K-3 (31 lat i starsze)

1Joanna WiśniewskaGrey Bikejoring Team1:34.12
2Elżbieta SzczepinaWrocław2:06.16
3Aleksandra NosowiczIstebna / Cycling Sixte Seven2:07.52


Kategoria M-1 (do 18 lat)

1Filip KoniecznyBuczkowice1:29.34
2Przemysław RembiaszUnia KTM Racing Team1:32.52
3Oskar NajdekMTB Lubawka1:34.03
.
5Paweł BuryIstebna1:34.52
7Piotr LegierskiKoniaków1:38.59
8Michał KuźmaKoniaków1:39.06
10Józef ProboszIstebna1:47.48
15Kacper PliszCieszyn1:53.31


Kategoria M-2 (19-30 lat)

1Marek AlchimowiczUnia KTM Racing Team1:20.32
2Wojciech BaranowskiWafel i Kiełbaski1:24.18
3Tomasz StalingerKS AZS Politechnika Wrocławska1:25.56


Kategoria M-3 (31 lat i starsi)

1Piotr FrankowiczLapierre Hella Suder & Suder Team1:26.48
2Marcin AdamkiewiczRybnik1:27.07
3Marcin BialikStalbomat-Pasja Racing Team1:28.12
.
44Krzysztof KaszturaCieszyn2:37.32



Czołówka klasyfikacji generalnej

Kategoria K-1 (do lat 18)
1. Anna Tomica (Cieszyn / Cycling Sixty Seven)
2. Magdalena Witkowska (KTM Bikeworld Woman Racing Team)
3. Zuzanna Madaj (AVES Murowana Cykloza)

Kategoria K-2 (19-30 lat)
1. Magdalena Balana (Vitesse Bergamont bikeWorld.pl)
2. Beata Kalemba (Bajkszop.com Racing Team)
3. Izabela Ciemiuszek EuroSupport Sort Team)

Kategoria K-3 (31-40 lat)
1. Justyna Frączek (KTM Bikeworld Woman Racing Team)
2. Krystyna Maciaszek (Stalbomat-Pasja Racing Team)
3. Anna Tkocz (Progress)

Kategoria K-4 (41 lat i starsze)
1. Mirosława Maziejuk (MTB Cross)
2. Ewa Jurecka (Jabłonowo Pomorskie)
3. Beata Stradowska (MTB Cross)

Kategoria M-1 (do lat 18)
1. Piotr Wysocki (Sikorski bikeBoard Team)
2. Tomasz Stawiarz (Człuchów)
3. Mateusz Dymacz (B&K Herbapol rowerowanie.pl)
4. Euzebiusz Wiśniewski (Skoczów / GT Airco Team)

Kategoria M-2 (19-30 lat)
1. Bartosz Janowski (MTB Marathon Team)
2. Paweł Wiendlocha (DHL Author)
3. Remigiusz Ciok (Vitesse Bergamont bikeWorld.pl)

Kategoria M-3 (31-40 lat)
1. Andrzej Kaiser (DHL Author)
2. Ernest Kurowski (Plannja Racing Team)
3. Grzegorz Tomasiak (Plannja Racing Team)

Kategoria M-4 (41-50 lat)
1. Jacek Brzózka (Ustroń / JBG-2 Professional Team)
2. Sławomir Kulej (Vitesse Bergamont bikeWorld.pl)
3. Gerard Wlekły (Drukujznami.pl)

Kategoria M-5 (51-54 lata)
1. Marek Witkiewicz (Drukujznami.pl)
2. Bogdan Pszenica (Maxim-Haro Team)
3. Piotr Spiegel (Saint-Gobain Merida Taurus Katowice)

Kategoria M-6 (55 lat i starsi)
1. Marcin Syrziste (Martino)
2. Mirosław Sokołowski (Drukujznami.pl)
3. Krzysztof Marciniak (Activa Sport Team Ruda Śląska)



Klasyfikacja generalna Giga Maratonu

Kategoria M-1 (do lat 18)
1. Piotr Wysocki (Sikorski bikeBoard Team)
2. Tomasz Stawiarz (Człuchów)
3. Mateusz Dymacz (B&K Herbapol rowerowanie.pl)
4. Euzebiusz Wiśniewski (Skoczów / GT Airco Team)

Kategoria M-4 (41-49 lat)
1. Jacek Brzózka (Ustroń / JBG-2 Professional Team)
2. Sławomir Kulej (Vitesse Bergamont bikeWorld.pl)
3. Gerard Wlekły (Drukujznami.pl)



Klasyfikacja generalna Mega Maratonu

Kategoria K-1 (do lat 18)
1. Anna Tomica (Cieszyn / Cycling Sixty Seven)
2. Magdalena Witkowska (KTM Bikeworld Woman Racing Team)
3. Zuzanna Madaj (AVES Murowana Cykloza)

Kategoria M-2 (19-30 lat)
1. Paweł Urbańczyk (Twomark Cannondale Antyradio Team)
2. Jakub Osuch (Victoria Jarocin)
3. Roman Pietruszka (Vitesse Bergamont bikeWorld.pl)

8. Grzegorz Konderla (Skoczów / Sikorski bikeBoard Team)

Kategoria M-3 (31-40 lat)
1. Mateusz Langowski (Thule Team)
2. Rafał Krajewski (Strzelce Krajeńskie)
3. Artur Dzida (GT Airco Team)
...
9. Arkadiusz Naruszewicz (Jastrzębie Zdrój / GT Airco Team)



Klasyfikacja generalna Mini Maratonu

Kategoria K-3 (31 lat i starsze)
1. Kalina Stawnicka (Grey Bikejoring Team)
2. Marlena Matusiak (Plus Scott MTB Team)
3. Beata Sadowska (Szczecin)

7. Aleksandra Nosowicz (Istebna / Cycling Sixty Seven)




Autor: Informacja SRiWR "OLZA"


  Design & Copyright © 2005 - 2020 OlzaNet
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  
Aby ułatwić korzystanie z naszej strony internetowej, używamy plików cookies, które zapisywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Cookies OK

Polityka prywatności