www. sport .olza.pl
Kontakt: tel. (033) 85-78-720 fax: (033) 85-78-721 e-mail: sport@olza.pl
Szukaj: w ok
strona główna
Olimpiada Samorządowa
badminton
baseball
gimnastyka sportowa
gry karciane
hokej na lodzie
hokej na trawie
inne
jeździectwo
kolarstwo
koszykówka
lekkoatletyka
modelarstwo
narciarstwo alpejskie
narciarstwo klasyczne
piłka nożna
piłka ręczna
pływanie
siatkówka
skiboby
snowboard
sporty motorowe
sporty walki
strzelectwo
szachy
tenis stołowy
tenis ziemny
łucznictwo
łyżwiarstwo figurowe
wszystkie

POLECAMY:







MEMORIAŁ LEOPOLDA TAJNERA PO RAZ PIĄTY 04/05/2005


Czterdziestu dziewięciu młodych skoczków z sześciu klubów z Polski i Czech wzięło udział w V Memoriale im. Leopolda Tajnera w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, który odbył się we wtorek, 3 maja na obiekcie Olimpii Goleszów.

Najpierw młodzi zawodnicy zmierzyli swoje siły na skoczniach o punkcie konstrukcyjnym K-17 i K-30, gdzie w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli faworyci, Damian Żyła (LKS Klimczok Bystra), Kamil Byrt, Tomasz Byrt oraz Paweł Słowiok (wszyscy KS Wisła Ustronianka). Następnie następcy znanego przed laty olimpijczyka z Goleszowa, nieżyjącego już niestety, Leopolda Tajnera przystąpili do biegu do kombinacji norweskiej. Przewaga, jaką wymieniona wcześniej czwórka osiągnęła w konkursie skoków była wystarczająca by również w kombinacji stanąć na najwyższym stopniu podium.
Nagrody najlepszym wręczali przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz syn pana Leopolda, Apoloniusz Tajner - były trener polskiej kadry skoczków narciarskich, a obecnie dyrektor sportowy PZN (na zdjęciu w trakcie rozmowy z Janem Szturcem).

W tym miejscu przypomnijmy, że Leopold Tajner ps. ‘Poldek’ (1921-1993), to dwukrotny wicemistrz Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, dwukrotny olimpijczyk (St. Moritz i Oslo), znakomity trener i działacz sportowy, który odegrał niebagatelną rolę w odbudowie życia sportowego w Beskidach.


Wyniki:


SKOKI NARCIARSKIE

Rocznik 1995 i młodsi - skocznia K-17

1Damian ŻyłaLKS Klimczok Bystra217,5 pkt.16,5 i 17,5 m
2Jakub WolnyLKS Klimczok Bystra216,0 pkt.17,0 i 17,0 m
3Piotr MojżeszLKS Klimczok Bystra214,2 pkt.16,5 i 16,5 m
4Kornel DobijaLKS Klimczok Bystra192,7 pkt.16,5 i 16,5 m
5David MartynekTJ Jednota Třinec187,9 pkt.14,5 i 15,0 m
6Łukasz PodżorskiKS Wisła Ustronianka172,5 pkt.14,0 i 12,5 m
7Przemysław GibiecLKS Olimpia Goleszów155,3 pkt.13,0 i 12,0 m
8Kacper KupczakSS-R LZS Sokół Szczyrk150,6 pkt.12,0 i 11,5 m
9Sebastian KędziorKS Wisła Ustronianka139,5 pkt.10,5 i 11,0 m
10Adrian DunajskiKS Wisła Ustronianka111,1 pkt.11,0 i 10,0 m
11Lukáš KantorTJ Jednota Třinec108,9 pkt.8,0 i 9,0 m
12Filip PałaszyńskiLKS Olimpia Goleszów106,3 pkt.10,5 i 9,5 m
PKŁukasz BabickiKS Wisła Ustronianka99,1 pkt.9,5 i 9,5 m
13Dominik JuroszKS Wisła Ustronianka69,9 pkt.8,0 i 9,0 m
14Jakub JuroszKS Wisła Ustronianka66,2 pkt.7,5 i 8,0 m


Rocznik 1994 - skocznia K-30

1Kamil ByrtKS Wisła Ustronianka194,6 pkt.25,0 i 28,0 m
2Aleksander ZniszczołKS Wisła Ustronianka172,3 pkt.26,0 i 23,0 m
3Krzysztof BiegunSS-R LZS Sokół Szczyrk159,9 pkt.24,5 i 22,5 m
4Szymon SzostokKS Wisła Ustronianka159,3 pkt.24,0 i 22,5 m
5Jakub PrzybyłaUKS Regle Kościelisko151,9 pkt.22,5 i 22,0 m
6Sebastian SzczypkaLKS Olimpia Goleszów148,0 pkt.22,0 i 23,0 m
7Kamil NowobilskiUKS Regle Kościelisko144,9 pkt.22,0 i 22,5 m
8Szymon TrzebuniaUKS Regle Kościelisko135,5 pkt.21,5 i 21,0 m
8Mateusz KojzarKS Wisła Ustronianka135,5 pkt.21,5 i 21,0 m
10Konrad JanotaSS-R LZS Sokół Szczyrk131,0 pkt.21,5 i 21,0 m
11Wojciech FąferkoLKS Klimczok Bystra84,2 pkt.17,5 i 16,0 m
12Denis BiałkowskiLKS Olimpia Goleszów75,9 pkt.16,0 i 16,0 m
13Sebastian IwanowskiUKS Regle Kościelisko70,1 pkt.16,0 i 17,0 m


Rocznik 1993 - skocznia K-30

1Tomasz ByrtKS Wisła Ustronianka195,3 pkt.28,0 i 26,0 m
2Andrzej GąsienicaUKS Regle Kościelisko169,7 pkt.25,5 i 23,0 m
3Bartłomiej KłusekLKS Klimczok Bystra166,2 pkt.25,5 i 23,0 m
4Artur KłodaKS Wisła Ustronianka162,6 pkt.25,5 i 22,5 m
5Michał PodżorskiKS Wisła Ustronianka147,3 pkt.26,5 i 22,5 m


Rocznik 1992 - skocznia K-30

1Paweł SłowiokKS Wisła Ustronianka220,3 pkt.29,5 i 29,5 m
2Adam CieślarKS Wisła Ustronianka210,4 pkt.29,5 i 27,5 m
3David RipperTJ Jednota Třinec189,6 pkt.27,5 i 25,5 m
4Jędrzej ŚcisłowiczLKS Klimczok Bystra188,1 pkt.27,0 i 26,0 m
5Patryk PokorskiSS-R LZS Sokół Szczyrk187,5 pkt.27,0 i 25,5 m
6Michał PawlusSS-R LZS Sokół Szczyrk179,1 pkt.25,5 i 25,0 m
7Mateusz BujokKS Wisła Ustronianka175,8 pkt.26,0 i 25,5 m
8Dawid MacuraLKS Olimpia Goleszów175,6 pkt.25,5 i 25,0 m
9Konrad TurczakSS-R LZS Sokół Szczyrk172,0 pkt.25,5 i 24,5 m
10Dawid KanikLKS Klimczok Bystra159,5 pkt.24,5 i 23,0 m
10Artur KukułaLKS Olimpia Goleszów159,5 pkt.24,5 i 23,0 m
12Kamil StecSS-R LZS Sokół Szczyrk157,0 pkt.23,5 i 24,0 m
13Wojtěch RaszkaTJ Jednota Třinec151,3 pkt.24,0 i 22,5 m
14Piotr WójcikKS Wisła Ustronianka151,2 pkt.24,0 i 22,0 m
15Szczepan KupczakSS-R LZS Sokół Szczyrk149,7 pkt.24,0 i 22,0 m
16Grzegorz MatejaUKS Regle Kościelisko92,8 pkt.17,5 i 19,0 m




KOMBINACJA NORWESKA


Rocznik 1995 i młodsi (2 skoki - skocznia K-17 / bieg na 600 m)

1. Damian Żyła (LKS Klimczok Bystra)
skoki - 217,5 pkt. (1) / bieg - 2.09,0 (1)

2. Jakub Wolny (LKS Klimczok Bystra)
skoki - 216,0 pkt (2) / bieg - 2.14,8 (2)

3. Piotr Mojżesz (LKS Klimczok Bystra)
skoki - 214,2 pkt. (3) / bieg - 2.40,2 (11)

4. Kornel Dobija (LKS Klimczok Bystra)
skoki - 192,7 pkt. (4) / bieg - 2.16,7 (4)

5. David Martynek (TJ Jednota Třinec)
skoki - 187,9 pkt. (5) / bieg - 2.16,7 (4)

6. Łukasz Podżorski (KS Wisła Ustronianka)
skoki - 172,5 pkt. (6) / bieg - 2.32,1 (8)

7. Kacper Kupczak (SS-R LZS Sokół Szczyrk)
skoki - 155,3 pkt. (8) / bieg - 2.16,1 (3)

8. Przemysław Gibiec (LKS Olimpia Goleszów)
skoki - 155,3 pkt. (7) / bieg - 2.26,0 (7)

9. Sebastian Kędzior (KS Wisła Ustronianka)
skoki - 139,5 pkt. (9) / bieg - 3.01,9 (14)

10. Adrian Dunajski (KS Wisła Ustronianka)
skoki - 111, 1 pkt. (10) / bieg - 2.23,3 (6)

11. Filip Pałaszyński (LKS Olimpia Goleszów)
skoki - 106,3 pkt. (12) / bieg - 2.35,3 (9)

12. Lukáš Kantor (TJ Jednota Třinec)
skoki - 108,9 pkt. (11) / bieg - 2.39,1 (10)

PK Łukasz Babicki (KS Wisła Ustronianka)
skoki - 99,5 pkt. (13) / bieg - 3.24,3 (15)

13. Dominik Jurosz (KS Wisła Ustronianka)
skoki - 69,9 pkt. (14) / bieg – 2.58,0 (12)

14. Jakub Jurosz (KS Wisła Ustronianka)
skoki - 66,2 pkt. (12) / bieg - 3.01,6 (13)


Rocznik 1994 (2 skoki - skocznia K-30 / bieg na 1200 m)

1. Kamil Byrt (KS Wisła Ustronianka)
skoki - 194,6 pkt. (1) / bieg - 4.15,0 (3)

2. Aleksander Zniszczoł (KS Wisła Ustronianka)
skoki - 172,3 pkt. (2) / bieg - 4.30,8 (6)

3. Krzysztof Biegun (SS-R LZS Sokół Szczyrk)
skoki - 159,9 pkt. (3) / bieg - 4.00,2 (1)

4. Szymon Szostok (KS Wisła Ustronianka)
skoki - 195,3 pkt. (4) / bieg - 4.06,8 (2)

5. Jakub Przybyła (UKS Regle Kościelisko)
skoki - 151,9 pkt. (5) / bieg - 4.39,2 (11)

6. Sebastian Szczypka (LKS Olimpia Goleszów)
skoki - 148,0 pkt. (6) / bieg - 4.31,6 (8)

7. Kamil Nowobilski (UKS Regle Kościelisko)
skoki - 144,9 pkt. (7) / bieg - 4.22,2 (4)

8. Mateusz Kojzar (KS Wisła Ustronianka)
skoki - 133,5 pkt. (8) / bieg - 4.26,6 (5)

9. Konrad Janota (SS-R LZS Sokół Szczyrk)
skoki - 131,0 pkt. (10) / bieg - 4.32,6 (9)

10. Szymon Trzebunia (UKS Regle Kościelisko)
skoki - 133,5 pkt. (8) / bieg - 5.07,6 (13)

11. Wojciech Fąferko (LKS Klimczok Bystra)
skoki - 84,2 pkt. (11) / bieg - 4.37,4 (10)

12. Denis Białkowski (LKS Olimpia Goleszów)
skoki - 75,9 pkt. (12) / bieg - 4.39,2 (11)

13. Sebastian Iwaniec (UKS Regle Kościelisko)
skoki - 70,1 pkt. (13) / bieg - 4.31,0 (7)


Rocznik 1993 (2 skoki - skocznia K-30 / bieg na 1800 m)

1. Tomasz Byrt (KS Wisła Ustronianka)
skoki - 195,3 pkt. (1) / bieg - 6.29,0 (4)

2. Andrzej Gąsienica (UKS Regle Kościelisko)
skoki - 169,7 pkt. (2) / bieg - 6.15,5 (2)

3. Bartłomiej Kłusek (LKS Klimczok Bystra)
skoki - 166,2 pkt. (3) / bieg - 6.25,1 (3)

4. Michał Podżorski (KS Wisła Ustronianka)
skoki - 147,3 pkt. (5) / bieg - 5.56,7 (1)

5. Jan Kłoda (KS Wisła Ustronianka)
skoki - 162,6 pkt. (4) / bieg - 7.23,5 (5)


Rocznik 1992 (2 skoki - skocznia K-30 / bieg na 2400 m)

1. Paweł Słowiok (KS Wisła Ustronianka)
skoki - 220,3 pkt. (1) / bieg - 7.59,0 (4)

2. Adam Cieślar (KS Wisła Ustronianka)
skoki - 210,4 pkt. (2) / bieg - 7.55,8 (3)

3. Konrad Turczak (SS-R LZS Sokół Szczyrk)
skoki - 172,0 pkt. (9) / bieg - 7.41,5 (1)

3. Dawid Macura (LKS Olimpia Goleszów)
skoki - 175,6 pkt. (8) / bieg - 7.49,2 (2)

5. Jędrzej Ścisłowicz (LKS Klimczok Bystra)
skoki - 188,1 pkt. (4) / bieg - 8.21,0 (8)

6. Patryk Pokorski (SS-R LZS Sokół Szczyrk)
skoki - 187,5 pkt. (5) / bieg - 8.20,7 (7)

7. Michał Pawlus (SS-R LZS Sokół Szczyrk)
skoki - 179,1 pkt. (6) / bieg - 8.09,7 (5)

8. Artur Kukuła (LKS Olimpia Goleszów)
skoki - 159,5 pkt. (10) / bieg - 8.24,7 (9)

9. David Ripper (TJ Jednota Třinec)
skoki - 189,6 pkt. (3) / bieg - 9.35,2 (11)

10. Kamil Kupczak (SS-R LZS Sokół Szczyrk)
skoki - 149,7 pkt. (15) / bieg - 8.11,7 (6)

11. Mateusz Bujok (KS Wisła Ustronianka)
skoki - 175,8 pkt. (7) / bieg - 9.12,6 (10)

12. Grzegorz Mateja (UKS Regle Kościelisko)
skoki - 92,8 pkt. (16) / bieg - 9.44,8 (12)









Autor: Informacja SRiWR "OLZA"


  Design & Copyright © 2005 - 2019 OlzaNet
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  
Aby ułatwić korzystanie z naszej strony internetowej, używamy plików cookies, które zapisywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Cookies OK

Polityka prywatności

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku,

Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody.

Polityka prywatności

  1. Dane osobowe przekazywane w formularzach dostępnych na naszej stronie internetowej przetwarzane są:
    • zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych,
    • zgodnie z wdrożoną Polityką bezpieczeństwa w zakresie przetwarzania danych osobowych.
  2. Administratorem Państwa danych osobowych jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” z siedzibą przy ul. Rynek 18, 43-400 Cieszyn, tel. 338578720, adres email: biuro@olza.pl
  3. Z Inspektorem Ochrony danych osobowych można skontaktować się pod numerem telefonu 338578720 wew. 23, drogą pocztową: ul. Rynek 18, 43-400 Cieszyn.
  4. Stowarzyszenie ma prawo przetwarzać Państwa dane osobowe zamieszczane w formularzach wyłącznie w celach, do których formularze te zostały udostępnione, tj.: rejestrowania użytkowników i kontaktowania się w celach zgodnych z treścią przesłanej do nas wiadomości, a także na potrzeby dochodzenia ewentualnych roszczeń przed sądem oraz w celach archiwalnych i statystycznych.
  5. Stowarzyszenie ma prawo udostępniać dane osobowe podmiotom upoważnionym na podstawie właściwych przepisów prawa, a także dostawcom usług bazodanowych na podstawie stosownych umów.
  6. Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Stowarzyszenie przez okres niezbędny do zrealizowania celu, w jakim zostały zebrane, z tym że Stowarzyszenie zastrzega sobie prawo do przetwarzania Państwa danych również przez okres wymagany do dochodzenia ewentualnych roszczeń przed sądem, a także prowadzenia spraw archiwalnych i statystycznych.
  7. Każda osoba, której dane dotyczą ma prawo do bezpłatnego:
    • dostępu do danych,
    • sprostowania nieprawidłowych i uzupełnienia niekompletnych danych,
    • żądania usunięcia danych,
    • żądania ograniczenia przetwarzania,
    • wniesienia skargi do organu nadzorczego,
    • usunięcia danych osobowych, co może nastąpić na skutek cofnięcia zgody, w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  8. Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, jednak konsekwencją ich niepodania będzie brak możliwości zrealizowania celów, o których mowa w punkcie 4 polityki prywatności.