www. sport .olza.pl
Kontakt: tel. (033) 85-78-720 fax: (033) 85-78-721 e-mail: sport@olza.pl
Szukaj: w ok
strona główna
Olimpiada Samorządowa
badminton
baseball
gimnastyka sportowa
gry karciane
hokej na lodzie
hokej na trawie
inne
jeździectwo
kolarstwo
koszykówka
lekkoatletyka
modelarstwo
narciarstwo alpejskie
narciarstwo klasyczne
piłka nożna
piłka ręczna
pływanie
siatkówka
skiboby
snowboard
sporty motorowe
sporty walki
strzelectwo
szachy
tenis stołowy
tenis ziemny
łucznictwo
łyżwiarstwo figurowe
wszystkie

POLECAMY:







DUBLET MATEUSZA OGNISTEGO 28/09/2004


Mateusz Ognisty (UKS Wiraż Cieszyn) po triumfie w klasyfikacji generalnej Indywidualnych Mistrzostw Polski w klasie 125 ccm junior, zdobył również Puchar Polskiego Związku Motorowego w klasie 125 ccm.

W niedzielę, w Cieszynie odbyła się XI eliminacja motocrossowego Pucharu PZM, a zarazem piąta i ostatnia runda rywalizacji w klasach 80, 125 i pow. 125 ccm.

Ognisty, by zwyciężyć klasyfikacji generalnej Pucharu PZM musiał wywalczyć 16 pkt. co oznaczało zajęcie piątego miejsca w jednym z dwóch wyścigów.
Mieszkaniec Bielska-Białej jednak nie kalkulował i zdobył komplet 50 pkt.
Nie oznacza to jednak, że w Cieszynie wygrał oba biegi.
Na torze w Boguszowicach bowiem, obok zawodników startujących w Pucharze PZM, pojawiło się kilku zawodników (zwłaszcza w klasie 125 ccm) z czołówki krajowej, którzy o to trofeum z przyczyn regulaminowych nie rywalizowali.
I właśnie z dwójką 'gości' Ognisty toczył zażarte boje. Ostatecznie w obu biegach zwyciężył Łukasz Wysocki z Chełmna, drugi był Mateusz Ognisty, a trzeci Karol Kędzierski z Warszawy.

Licznie zebrani kibice mogli się również emocjonować występami innych zawodników cieszyńskiego Wirażu. I tak w klasie 80 ccm na czwartym miejscu sklasyfikowano Daniela Komrausa, na szóstym Andrzeja Górniaka, a na dziewiątym Dawida Budę
W klasie 125 ccm za wspomnianym wcześniej triem, dzielnie walczyli Sebastian Kwiatkowski, Jakub Kwiatkowski, Arkadiusz Zielezny i Bogusław Zielezny.
Wreszcie w klasie otwartej trzecie miejsce zajął Janusz Śpiewok, szóste Ryszard Misiarz i dziewiąte Marek Jaskólski.

W klasyfikacji generalnej Pucharu PZM, wg naszych wstępnych obliczeń trzecie miejsce w klasie 125 ccm zajął Sebastian Kwiatkowski.
W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Jakub Kwiatkowski (6 - w klasie 125 ccm), Daniel Komraus (7 - w klasie 80 ccm), Janusz Śpiewok (7 - w klasie otwartej), Andrzej Górniak (10 - w klasie 80 ccm) i Arkadiusz Zielezny (10 - w klasie 125 ccm).

Wyniki
(w nawiasie miejsca w poszczególnych biegach)

Klasa 80 ccm
1. Piotr Leśniak (TNT Łomianki) - 50 pkt. (1 i 1)
2. Zbigniew Janicki (KM Wisła Chełmno) - 44 pkt. (2 i 2)
3. Bartosz Szafran (MK Unia Poznań) - 40 pkt. (3 i 3)
4. Daniel Komraus (UKS Wiraż Cieszyn) - 34 pkt. (5 i 4)
5. Patryk Galica (KM Wisła Chełmno) - 30 pkt. (8 i 5)
6. Andrzej Górniak (UKS Wiraż Cieszyn) - 30 pkt. (7 i 6)
7. Marcin Izdebski (MK Oborniki Wlkp) - 26 pkt. (9 i 8)
8. Patryk Dykas (MKO Oborniki) - 22 pkt. (11 i 10)
9. Dawid Buda (UKS Wiraż Cieszyn) - 21 pkt. (10 i 12)
10. Bartosz Sawczuk (Motoklub Olsztyn) - 21 pkt. (13 i 9)
...
13. Krystian Białka (UKS Wiraż Cieszyn - 14 pkt. (DNF i 7)

Klasa 125 ccm
1. Mateusz Ognisty (UKS Wiraż Cieszyn) - 50 pkt. (2 i 2)
2. Sebastian Kwiatkowski (UKS Wiraż Cieszyn) - 44 pkt. (4 i 5)
3. Jakub Kwiatkowski (UKS Wiraż Cieszyn) - 40 pkt. (5 i 6)
4. Filip Moes (TNT Łomianki) - 33 pkt. (6 i 9)
5. Arkadiusz Mańk (Dynamik Warszawa) - 32 pkt. (7 i 8)
6. Jakub Majchrzak (A. Głogów) - 29 pkt. (8 i 10)
7. Arkadiusz Zielezny (UKS Wiraż Cieszyn) - 27 pkt. (9 i 11)
8. Bogusław Zielezny (UKS Wiraż Cieszyn) - 25 pkt. (10 i 12)

9. Miłosz Cieloch (CAMK Człuchów) - 23 pkt. (11 i 13)
10. Kacper Kępa (A. Lublin) - 18 pkt. (DNF i 7)
...
PK. Tomasz Małecki (UKS Wiraż Cieszyn) - 0 pkt. (23 i 4)

Klasa otwarta
1. Tomasz Jost (CAMK Człuchów) - 50 pkt. (1 i 1)
2. Andrzej Seremet (WKM Wschowa) - 42 pkt. (2 i 3)
3. Janusz Śpiewok (UKS Wiraż Cieszyn) - 40 pkt. (4 i 2)
4. Mariusz Bukowski (CAMK Człuchów) - 36 pkt. (3 i 5)
5. Filip Chlewiński (MK Lidzbark Warmiński) - 34 pkt. (5 i 4)
6. Ryszard Misiarz (UKS Wiraż Cieszyn) - 29 pkt. (7 i 6)
7. Piotr Szubert (Dynamik Warszawa) - 29 pkt. (6 i 7)
8. Robert Więckowski (KM Cross Lublin) - 26 pkt. (8 i 8)
9. Marek Jaskólski (UKS Wiraż Cieszyn) - 24 pkt. (9 i 9)
10. Andrzej Jędrej (Cross Lublin) - 22 pkt. (10 i 10)


Klasyfikacja końcowa Pucharu PZM (po 5 eliminacjach) (zawody w klasie 80 ccm, 125 ccm i otwartej rozgrywano podczas I, II, VI, IX i XI eliminacji)

Klasa 80 ccm
1. Piotr Leśniak (TNT Łomianki) - 228 pkt.
2. Zbigniew Janicki (KM Wisła Chełmno) - 218 pkt.
3. Bartosz Szafran (MK Unia Poznań) - 182 pkt.
4. Filip Łubisz (Ekol Team GAMK Gdańsk) - 147 pkt.
5. Marcin Izdebski (MK Oborniki Wlkp) - 142 pkt.
6. Krzysztof Gronostaj (MKO Oborniki) - 133 pkt.
7. Daniel Komraus (UKS Wiraż Cieszyn) - 109 pkt.
8. Piotr Zalewski (LKS Jastrząb Lipno) - 106 pkt.
9. Bartosz Sawczuk (Motoklub Olsztyn) - 104 pkt.
10. Andrzej Górniak (UKS Wiraż Cieszyn) - 91 pkt.
...
16. Dawid Buda (UKS Wiraż Cieszyn) - 41 pkt.
20. Mateusz Cieślar (UKS Wiraż Cieszyn) - 26 pkt.
23. Mateusz Olszowy (UKS Wiraż Cieszyn) - 20 pkt.
26. Przemysław Cieślar (UKS Wiraż Cieszyn) - 17 pkt.
29. Krystian Białka (UKS Wiraż Cieszyn) - 14 pkt.


Klasa 125 ccm
1. Mateusz Ognisty (UKS Wiraż Cieszyn) - 231 pkt.
2. Jakub Majchrzak (A. Głogów) - 163 pkt.
3. Sebastian Kwiatkowski (UKS Wiraż Cieszyn) - 158 pkt.
4. Paweł Nowicki (KM Wisła Chełmno) - 147 pkt.
5. Filip Moes (TNT Łomianki) - 128 pkt.
6. Jakub Kwiatkowski (UKS Wiraż Cieszyn) - 98 pkt.
7. Piotr Król (WKM Więcbork) - 90 pkt.
8. Dawid Kruk (MKS Zjednoczeni Stryków) - 79 pkt.
9. Adam Kwiecień (Dynamik Warszawa) - 75 pkt.
10. Arkadiusz Zielezny (UKS Wiraż Cieszyn) - 71 pkt.
...
13. Bogusław Zielezny (UKS Wiraż Cieszyn) - 59 pkt.
46. Dawid Drzęźla (UKS Wiraż Cieszyn) - 6 pkt.


Klasa otwarta
1. Tomasz Jost (CAMK Człuchów) - 232 pkt.
2. Filip Chlewiński (MK Lidzbark Warmiński) - 186 pkt.
3. Andrzej Seremet (WKM Wschowa) - 149 pkt.
4. Mariusz Bukowski (CAMK Człuchów) 144 pkt.
5. Mirosław Kowalski (WKM Więcbork) - 100 pkt.
6. Jakub Kuźniak (Ekol Team GAMK Gdańsk) - 97 pkt.
7. Janusz Śpiewok (UKS Wiraż Cieszyn) - 93 pkt.
8. Krzysztof Budnik (KM Wisła Chełmno) - 90 pkt.
9. Marcin Kondratowicz (Motoklub Olsztyn) - 79 pkt.
10. Wiesław Bukowicz (WKM Więcbork) - 79 pkt.
...
13. Ryszard Misiarz (UKS Wiraż Cieszyn) - 69 pkt.
18. Marek Jaskólski (UKS Wiraż Cieszyn) - 33 pkt.
31. Piotr Pietraszko (UKS Wiraż Cieszyn) - 14 pkt.




Autor: Informacja SRiWR "OLZA"


  Design & Copyright © 2005 - 2022 OlzaNet
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  
Aby ułatwić korzystanie z naszej strony internetowej, używamy plików cookies, które zapisywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Cookies OK

Polityka prywatności