GKS JASTRZĘBIE - POLONIA WARSZAWA - 2:2 06/08/2007

GKS Jastrzębie zremisował w sobotę na własnym boisku z Polonią Warszawa 2:2 (2:2) w II kolejce rozgrywek piłkarskiej II ligi.

Już w 5 minucie gospodarze winni wyjść na prowadzenie, ale po strzale Roberta Żbikowskiego fantastyczną interwencją popisał się Radosław Majdan. Niedługo potem kontra gości przyniosła gola, kiedy to skutecznym uderzeniem w długi róg popisał się Jacek Kosmalski. W 8 minucie aktywny Robert Żbikowski ponownie zmusił do interwencji Majdana, tym razem jednak piłka trafiła pod nogi Tomasza Foszmańczyka, a ten bez problemu umieścił ją w siatce. Przed następne dwadzieścia pięć minut na boisku nie działo się nic ciekawego, aż do 34 minuty, kiedy to bliski zdobycia bramki był Marcin Narwojsz. Chwilę potem goście zawitali pod bramkę GKS-y i niestety strzał Daniela Mąki znalazł drogę do siatki. W 40 minucie gospodarze ponownie doprowadzili do wyrównania, a skutecznym egzekutorem okazał się Narwojsz.

W drugiej połowie bramki już nie padły, chociaż obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji na zmianę wyniku. W samej końcówce spotkania gospodarzy po strzale Mariusza Pawlaka uratowała poprzeczka. Ostatnią decyzją sędziego w tym meczu było pokazanie drugiej żółtej kartki zawodnikowi Polonii, Kamilowi Kuzerze.

Bramki: Foszmańczyk (8), Narwojsz (40) - Kosmalski (5), Mąka (35)

Skład GKS-u: Kafka - Woźniak, Grabczyński, Jędrzejczyk, Wrześniak - Wawrzyczek, Foszmańczyk (85. Rusinek), Adaszek, Sałek (77. Chrabąszcz) - Narwojsz (67. Wojciechowski), Żbikowski

Skład Polonii: Majdan - Michalski, Broniewicz, Konieczny, Sedlaček - Kuzera, Pawlak, Wędzyński (72. Piątek), Zasada (88. Bąk) - Mąka (46. Gilewicz), Kosmalski

Autor: Informacja SRiWR "OLZA"