WISŁA USTRONIANKA W 1/2 FINAŁU PUCHARU POLSKI 23/05/2012

KS Wisła Ustronianka pokonała BKS Stal Bielsko-Biała 1:0 (0:0) w meczu 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, który odbył się wczoraj w Wiśle.

W pierwszej połowie gospodarze dwukrotnie poważniej zagrozili bramce rywali. W 28 minucie po strzale Wojciecha Strusia kunsztem bramkarskim wykazał się Paweł Góra, a dziesięć minut później Szymon Płoszaj nie wykorzystał sytuacji 'sam na sam' z bramkarzem gości.
Przyjezdni również mieli jedną dobrą sytuację, ale Krzysztof Żerdka zachował się bez zarzutu przy strzale Łukasza Antczaka.

Na początku drugiej części gry bramkarz BKS-u sfaulował w polu karnym Strusia. Jedenastkę na gola zamienił niezawodny Tomasz Wuwer.  Po stracie bramki goście rzucili się do ataków. W 60 minucie piłka po strzale Dariusza Ruckiego zatrzepotała w bramce Wisły. Na szczęście dla miejscowych sędzia nie zaliczył tego trafienia. Kolejne strzały przyjezdnych  nie znalazły już drogi do siatki (m.in. Damian Zdolski przegrał pojedynek 'sam na sam' z Żerdką) i podopieczni Ireneusza Kościelniaka mogli świętować awans do półfinału.

Bramka: Tomasz Wuwer (52-karny)

Skład Wisły Ustronianki: Krzysztof Żerdka - Kamil Kotrys, Tomasz Wuwer (60. Mateusz Tomala), Kamil Sekuła (83. Piotr Cieślar), Tomasz Czyż, Robert Lapczyk, Michał Pietraczyk, Szymon Płoszaj, Mariusz Pilch, Sebastian Juroszek (78. Konrad Mojżesz), Wojciech Struś (65. Artur Czarniak)

Skład BKS-u Stal: Paweł Góra - Michał Suda, Konrad Sienkowski, Dariusz Rucki I, Tomasz Boczek, Marcin Czaicki (70. Marcin Kocur), Łukasz Antczak, Krzysztof Jurczak (59. Tomasz Wawrzyniak), Damian Zdolski, Dawid Schie (46. Dariusz Rucki II), Marcin Pęszor