PORAŻKA WISŁY USTRONIANKI W PSZCZYNIE 26/05/2012

W rozegranym dzisiaj meczu XXVII kolejki grupy drugiej IV ligi śląskiej drużyna KS Wisła Ustronianka przegrała na wyjeździe z MKS Iskra Pszczyna 0:2 (0:0).

W pierwszej połowie nieznaczną przewagę posiadali gospodarze, ale z ich akcji zaczepnych niewiele wynikało. Również ataki Wisły Ustronianki nie były na tyle groźne, by bramkarz przyjezdnych zmuszony był do jakiś nadzwyczajnych interwencji.

Wynik spotkania otworzył w 62 minucie Bogdan Prusek, któremu pomogła... murawa, bowiem piłka po uderzeniu doświadczonego napastnika Iskry odbiła się od nierówności na boisku i kompletnie zmyliła Krzysztofa Żerdkę.
Pięć minut później nasz zespół mógł doprowadzić do wyrównania, ale egzekwujący rzut wolny Kamil Sekuła trafił w poprzeczkę. Niedługo potem miejscowych od utraty gola ponownie uratowała poprzeczka, tym razem po uderzeniu z linii pola karnego Michała Pietraczyka.
Takiego pecha nie miał w 80 minucie Piotr Maroszek, którego strzał z 20 metrów znalazł drogę do bramki Wisły.

Bramki: Bogdan Prusek (62), Piotr Maroszek (80)

Sklad Wisły Ustronianki: Krzysztof Żerdka - Tomasz Czyż, Kamil Kotrys, Mateusz Tomala (63. Artur Czarniak), Tomasz Wuwer (84. Dawid Gomola), Mariusz Pilch, Konrad Mojżesz, Robert Lapczyk, Sebastian Juroszek, Michał Pietraczyk (84. Michał Raszka), Kamil Sekuła

Skład Iskry Pszczyna: Bartłomiej Krzywicki - Sebastian Orlik, Bartłomiej Grabczyński, Grzegorz Lekki, Wojciech Franiel, Mateusz Zamojda, Adam Maślorz, Przemysław Fraś (46. Łukasz Pastuszka), Andrzej Żur, Piotr Maroszek, Bogdan Prusek