PORAŻKA Z ODRĄ 13/09/2015

W rozegranym wczoraj meczu szóstej kolejki rozgrywek grupy śląsko-opolskiej piłkarskiej III ligi GKS 1962 Jastrzębie przegrał na własnym boisku z Odrą Opole 1:2 (1:1).

Drużyna z Opola jest jednym z faworytów do awansu do II ligi i to udowodniła na Stadionie Miejskim, mając przewagę niemal w całym spotkaniu.
Już w trzynastej minucie w zamieszaniu w polu karnym skutecznym uderzeniem głową popisał się Mateusz Bodzioch. Kolejne akcje ofensywne przyjezdnych nie przyniosły skutku, za to gospodarze za sprawą Kamila Szymury zdołali doprowadzić do remisu.

Na początku drugiej odsłony goście ponownie objęli prowadzenie, kiedy to po fatalnym zachowaniu formacji obronnej GKS-u to siatki trafił Marcin Niemczyk. Z biegiem czasu gra się wyrównała i w siedemdziesiątej trzeciej minucie podopieczni Grzegorza Łukasika mogli doprowadzić do remisu. Mogli, ale... sędzia Jacek Babiarz z Kluczborka nie podyktował ewidentnego rzutu karnego za zagranie ręką w polu karnym. Ta sytuacja 'rozjuszyła' miejscowych, którzy w ostatnich minutach gry 'przycisnęli' przyjezdnych. Niestety, bez efektu bramkowego.

Bramki: Kamil Szymura (36) - Mateusz Bodzioch (13), Marcin Niemczyk (54)

Skład GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Oskar Mazurkiewicz (64. Jonatan Domin), Kamil Szymura, Paweł Staniczek (65. Piotr Pacholski), Damian Zajączkowski (86. Dominik Kulawiak), Adrian Kopacz (58. Dawid Weis), Tomasz Musioł, Mateusz Gorzała, Dominik Szczęch, Kamil Jadach, Daniel Szczepan

Skład Odry Opole: Tobiasz Weinzettel - Bartłomiej Kolanko, Maciej Michniewicz, Mateusz Bodzioch, Rafał Brusiło, Mateusz Gancarczyk (74. Dawid Wolny), Tomasz Wepa, Mateusz Peroński, Janusz Gancarczyk (63. Bartosz Włodarczyk), Waldemar Gancarczyk (85. Michał Grochowski), Marcin Niemczyk (72. Bartłomiej Gawron)