WYGRANA ZE SKRĄ CZESTOCHOWA 11/10/2015

W rozegranym wczoraj meczu X kolejki grupy śląsko-opolskiej piłkarskiej III ligi GKS 1962 Jastrzębie pokonał na Stadionie Miejskim Skrę Częstochowa 2:1 (1:0).

W pierwszej połowie dominowali piłkarze Grzegorza  Łukasika, którzy stworzyli sobie kilka okazji bramkowych. W dwudziestej szóstej minucie po strzale Kamila Jadacha piłka odbiła się od obrońcy gości, wpadła pod nogi Dawida Weisa, który nie miał problemu z umieszczeniem w jej siatce. Kilka minut później pięknym uderzeniem popisał się Adrian Kopacz, ale świetnie w bramce rywali spisał się Łukasz Kosut.

Na początku drugiej odsłony po akcji Oskara Mazurkiewicza drugiego gola dla gospodarzy strzelił Kamil Jadach. Dwubramkowa zaliczka nieco zaszkodziła poczynaniom miejscowych, którzy oddali inicjatywę rywalowi. Efektem tego było celna główka Łukasza Kowalczyka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Karola Tomczyka. Rywale zwietrzyli szansę na wywiezienie z Jastrzębia-Zdroju korzystnego wyniku, ale ich strzały na bramkę GKS-u były albo niecelne, albo na wysokości zadania stawał Grzegorz Drazik, jak to miało miejsce w sześćdziesiątej czwartej minucie, kiedy to wybronił uderzenie Kowalczyka.

Bramki: Dawid Weis (28), Kamil Jadach (46) - Łukasz Kowalczyk (53)

Skład GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Oskar Mazurkiewicz, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Kamil Duda (67. Damian Zajączkowski), Adrian Kopacz (67. Dominik Szczęch), Tomasz Musioł, Kamil Gorzała, Dawid Weis, Daniel Szczepan (74. Wojciech Caniboł), Kamil Jadach (90. Paweł Staniczek)

Skład Skry Częstochowa: Kamil Kosut - Karol Tomczyk (83. Szymon Kowalczyk), Dawid Witkowski, Mateusz Woldan, Piotr Mastelarz, Adrian Musiał, Łukasz Kowalczyk,  Piotr Nocoń (83. Dawid Niedbała), Eryk Krupa (52. Piotr Makowski), Adam Olejnik, Artur Kierat