WSS WISŁA DRUGIM FINALISTĄ PP 14/09/2017

LKS Tempo Puńców przegrał z WSS Wisła 1:2 (1:1) w meczu półfinałowym piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Skoczów, który został rozegrany wczoraj w Puńcowie.

Początek meczu należał do gospodarzy. W 17. minucie gry Marcin Kołek wykorzystał błąd defensywy gospodarzy i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po stracie gola obrońcy trofeum zerwali się do odrabiania strat i osiem minut później za sprawą Sebasiana Juroszka doprowadzili do remisu. Niespełna kwadrans później Juroszek powinien zdobyć swojego drugiego gola, jednak piłkarz gości nie wykorzystał rzutu karnego.

W drugiej odsłonie wiślanie dopięli swego, kiedy to Jakub Kubica wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Gospodarze próbowali zdobyć wyrównującą bramkę, jednak nadziewali się na kontry rywali. W 82. minucie sędzia ponownie podyktował rzut karny dla gości. Do piłki podszedł Szymon Płoszaj, ale także on nie zdołał wykorzystać 'jedenastki' i przyjezdni do końca musieli 'drżeć' o końcowy rezultat.

Finałowym rywalem podopiecznych Tomasza Wuwra będzie Błyskawica Drogomyśl, która we wtorek ograła LKS Sportkontakt Goleszów 5:1.

Bramki: Marcin Kołek (17) - Sebastian Juroszek (25), Jakub Kubica (63)

Skład LKS Tempo Puńców: Błażej Oleksy - Wojciech Dadok, Wojciech Kołek, Michał Mach (46. Adam Olszar). Arkadiusz Szlajss, Dawid Bluck (65. Patryk Skakuj), Tomasz Olszar, Mateusz Szuster, Artur Mąka (65. Mateusz Wigezzi), Marcin Kołek (55. Alan Pastuszak),  Jakub Legierski

Skład WSS Wisła: Andrzej Nowakowski - Mariusz Pilch, Jakub Kubica, Tomasz Tomala, Jakub Marekwica (72. Kamil Kotrys), Dariusz Rucki, Bartłomiej Rucki, Marcin Mazurek, Adam Czyż (63. Dawid Mazurek), Damian Stawicki (68. Dariusz Juroszek), Sebastian Juroszek (58. Szymon Płoszaj)