SPÓJNIA LANDEK W FINALE 28/09/2017

Spójnia Landek zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała.
W rozegranym wczoraj meczu półfinałowym podopieczni Andrzeja Myśliwca pokonali na wyjeździe MRKS Czechowice-Dziedzice 4:2 po dogrywce (0:0, 2:2, 2:2), pomimo, że do 80. minuty przegrywali 0:2.

Początek pierwszej połowy należał do gości, którzy stworzyli sobie kilka niezłych okazji do zdobycia gola. Z biegiem czasu spotkanie się wyrównało, dzięki czemu miejscowi mieli możność sprawdzić czujność Zbigniewa Huczały.

Druga odsłona zaczęła się po myśli gospodarzy, kiedy to po dośrodkowaniu Damiana Szczęsnego to siatki trafił Krzysztof Chrapek. Gospodarze próbowali pójść za ciosem, ale po kilkunastu minutach, przyjezdni otrząsnęli się z naporu rywali i próbowali doprowadzić do wyrównania, tyle że w 70. minucie gry nadziali się na kontrę, po której Szczęsny wygrał pojedynek 'sam na sam' z Huczałą. Przez następne dziesięć minut gra toczyła się w środku pola i wydawało się, że Landek zakończy pucharową przygodę w półfinale. Jednak w 80. minucie Łukasz Jastrzębski faulował w polu palu karnym Bartosza Woźniaka. Sędzia wskazał na 'wapno', a 'jedenastkę' na gola zamienił Daniel Sobas. Ten moment okazał się kluczowy dla dalszego przebiegu gry. Goście przejęli inicjatywę i już po pięciu minutach doprowadzili do wyrównania, kiedy to celnym uderzeniem głową popisał się Szymon Kubica. W doliczonym czasie gry goście mogli zakończył spotkanie, ale Mieczysław Sikora nie zdołał 'dobić' rywala.

Pierwszy kwadrans dogrywki był wyrównany, ze wskazaniem na gospodarzy. W drugiej odsłonie sytuacja się odwróciła, tyle że goście potrafili swoją przewagą udokumentować golem, a miało to miejsce w 112. minucie gry, kiedy to precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego Piotr Trąd nie dał szans bramkarzowi MRKS-u. Nie mający nic do stracenia piłkarze gospodarzy zerwali się do obrabiania strat, ale tuż przed koniec dogrywki nadziali się na kontrę. I chociaż Sikora nie zdołał pokonać Wojciecha Rogali, to piłka trafiła do siatki za sprawą nieobstawionego Sobasa.

W wielkim finale Spójnia zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała, który w drugim wczorajszym półfinale pokonał na wyjeździe rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała - 3:0 (1:0).

Bramki: Krzysztof Chrapek (49), Damian Szczęsny (69) - Daniel Sobas (80-karny i 118), Szymon Kubica (85), Piotr Trąd (112)

Skład Spójni Landek: Zbigniew Huczała - Daniel Gurbisz, Szymon Kubica, Mateusz Badowski, Marcin Habdas, Jakub Wojtyła (46. Piotr Trąd), Dawid Marek (68. Tymoteusz Gościniewicz), Kamil Kułagowski (54. Mateusz Skrobol), Daniel Sobas, Bartosz Woźniak, Filip Wiśniewski (46. Mieczysław Sikora)

Skład MRKS-u Czechowice-Dziedzice: Wojciech Rogala - Dominik Kopeć (90+4. Dominik Gałan), Rafał Żurek (80. Dawid Gola), Łukasz Jastrzębski, Damian Szczęsny (83. Wojciech Szal), Szymon Jastrzębski, Krystian Patroń, Janusz Raszka (10. Marcin Chrobak), Rafał Adamczyk, Krzysztof Chrapek, Mateusz Żyła