GKS 1962 JASTRZĘBIE LIDEREM PO I RUNDZIE 11/11/2017

W rozegranym dzisiaj meczu XVII kolejki rozgrywek piłkarskiej II ligi GKS 1962 Jastrzębie pokonał na wyjeździe Gwardię Koszalin 2:0 (1:0).
Dzięki tej wygranej podopieczni Jarosława Skrobacza z dorobkiem trzydziestu siedmiu punktów (jedenaście zwycięstw, cztery remisy i dwie porażki) okazali się najlepsi w pierwszej rundzie rozgrywek.

Pierwsze minuty spotkania przebiegały pod nieznaczne dyktando naszego zespołu. Efektem tego była bramka Daniela Szczepana w 15. minucie spotkania, który po dośrodkowaniu Dawida Weisa z bliska pokonał Adriana Hartleba. Po zdobytym golu jastrzębianie oddali inicjatywę gospodarzom, którzy stworzyli kilka sytuacji pod bramką Grzegorza Drazika. Najgroźniej było w 26. minucie, kiedy to Gwardia zdobyła bramkę, ale sędzia przerwał wcześniej grę po faulu na Draziku. W 42. minucie goście mieli okazję do podwyższenia prowadzenia. Z ostrego kąta  uderzał Kamil Jadach, Hartleb obronił to uderzenie, a dobitkę Szczepana wybili obrońcy sprzed linii bramkowej. Dwie minuty później niecelnie uderzył Michał Szubert i na przerwę nasi piłkarze schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Od początku drugiej połowy przewagę mieli gospodarze, jednak niewiele z tego wynikało. Najlepszą sytuację Gwardia stworzyła w 59. minucie. Sam na sam z Grzegorzem Drazikiem znalazł się Przemysław Brzeziański, ale uderzył obok bramki. Nasz zespół mimo gorszej dyspozycji zdołał jednak stworzyć sytuację pod bramką Hartleba. Sześć minut po wejściu na boisko Kamil Adamek wykorzystał dośrodkowanie Krzysztofa Gancarczyka i pokonał golkipera Gwardii uderzeniem z kilku metrów.

Zwycięstwo w Koszalinie zapewniło naszemu zespołowi tytuł mistrza jesieni. Teraz przed nami dwa spotkania z rundy wiosennej, które zostaną rozegrane awansem. W najbliższą sobotę GKS zmierzy się na wyjeździe z MKS-em Kluczbork, a 25 listopada przy Harcerskiej podejmie Gryf Wejherowo.

Bramki: Daniel Szczepan (15), Kamil Adamek (77)

Skład GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dawid Weis, Piotr Pacholski, Kacper Kawula, Dominik Kulawiak - Krzysztof Gancarczyk, Damian Tront, Tomasz Dzida (55. Bartosz Semeniuk), Kamil Jadach (87. Oskar Mazurkiewicz), Farid Ali (65. Wojciech Caniboł) - Daniel Szczepan (71. Kamil Adamek)

Skład Gwardii Koszalin:  Adrian Hartleb - Patryk Baranowski, Daniel Wojciechowski, Norbert Dondera, Przemysław Brzeziański (81. Radosław Mikołajczak), Michał Szubert, Adrian Kwiatkowski, Junpei Shimmura, Rafał Majtyka (87. Aleksander Sopel), Wojciech Zyska (72. Krystian Przyborowski), Kamil Poźniak