BESKID BRENNA DRUGIM FINALISTĄ 24/09/2019

Znamy drugiego finalistę piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Skoczów.
W dzisiejszym pojedynku LKS Beskid Brenna pokonał na własnym boisku faworyzowany zespół WSS Wisła 2:1 (1:0), przesądzając o losach pojedynku w końcówce meczu.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali goście, ale to gospodarze stworzyli groźniejsze sytuacje. Za pierwszym razem piłka trafiła w poprzeczkę, za drugim zatrzepotała już w siatce, kiedy to Łukasz Pietrzyk po indywidualnej akcji popisał się precyzyjnym strzałem zza pola karnego.

Na początku drugiej odsłony Szymon Płoszaj doprowadził do wyrównania, kiedy to podobnie jak Pietrzyk celnie uderzył zza linii szesnastu metrów. Ten sam piłkarz mógł podwyższyć wynik, jednak w 61. minucie gry nie wykorzystał rzutu karnego za zagranie ręką w polu karnym piłkarza Beskidu. Miejscowi zwierzyli szansę na korzystny wynik i śmielej zaatakowali, czego efektem były dwa trafienia w konstrukcję bramki, a następnie gol na wagę awansu autorstwa Jerzego Szymury.

Bramki: Łukasz Pietrzyk (31), Jerzy Szymura (89) - Szymon Ploszaj (49)

Skład LKS Beskid Brenna: Jerzy Olchawa - Łukasz Pietrzyk, Dominik Olchawa, Kazimierz Ferfecki, Mateusz Kolarczyk, Dawid Bystroń (77. Grzegorz Kieczka), Mateusz Wieczorek, Jan Greń, Szymon Greń, Piotr Ferfecki, Jerzy Szymura

Skład WSS Wisła: Wojciech Woźniczka - Robert Gajda, Sebastian Juroszek, Robert Lapczyk, Dawid Mazurek, Marcin Mazurek, Paweł Michałek (46. Szymon Płoszaj), Mariusz Pilch, Szymon Woźniczka, Wojciech Małyjurek (78. Tymoteusz Pilch), Mateusz Tomala

Przypomnijmy, że pierwszym półfinale, który rozegrano 18 września, obrońca trofeum Błyskawica Drogomyśl ograł Tempo Puńców - 3:1 (1:1).