PORAŻKA Z CHOJNICZANKĄ 30/09/2019

We wczorajszym meczu kończącym XI kolejkę Fortuna I Ligi GKS 1962 Jastrzębie przegrał na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 1:3 (1:1).

Początek spotkania ułożył się dla podopiecznych Jarosława Skrobacza znakomicie. W 3. minucie gola z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką, zdobył Damian Tront. W odpowiedzi goście uderzali dwukrotnie z dystansu. Ze strzałami Michala Obročníka i Aghwana Papikjana poradził sobie Grzegorz Drazik. W 10. minucie bliski zdobycia drugiego gola był Jakub Wróbel, który minimalnie niecelnie główkował. Po kwadransie gry do remisu doprowadził Tomasz Mikołajczak, pokonując Drazika strzałem z kilku metrów w krótki róg. W kolejnych minutach aktywniejsza w swoich poczynaniach była Chojniczanka. Ze strzałem z dystansu Mateusza Kuzimskiego w 28. minucie poradził sobie Drazik, a Mikołajczak główkował obok bramki. Po kolejnych kilku minutach znowu dobrze spisał się Drazik, tym razem po uderzeniu Pawła Zawistowskiego. Z naszej strony na bramkę Andrzeja Witana uderzał z dystansu Tront, ale bardzo niecelnie. W doliczonym czasie gry ponownie zza pola karnego próbował Zawistowski. Drazik odbił piłkę do boku, a dobitkę zawodnika gospodarzy zablokowali nasi obrońcy.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy z boiska wyrzucony został Jacek Podgórski, który brutalnie sfaulował Łukasza Norkowskiego w środku pola. Nie przeszkodziło to jednak gospodarzom w zdobyciu drugiej bramki zaledwie dwie minuty później. Na listę strzelców wpisał się Papikjan, pokonując Drazika płaskim strzałem w długi róg. Gospodarze mając korzystny wynik zdecydowali się na obronę wyniku, przez co gra toczyła się pod nasze dyktando, lecz niestety brakowało klarownych sytuacji. Głową po rzutach rożnych uderzali Bartosz Jaroszek i Michał Bojdys, jednak Witan nie dał się zaskoczyć. Z kolei nad bramką z dystansu strzelał Farid Ali. W 80. minucie fantastyczną okazję miał Rafał Adamek, którego obsłużył Kamil Jadach. Nasz pomocnik jednak z czterech metrów uderzeniem głową nie zdołał pokonać Witana. W 86. minucie ogromne szczęście dopisało gospodarzom. W polu karnym piłkę przyjął Kamil Adamek, obrócił się i uderzył, ale piłka trafiła w poprzeczkę, po czym odbiła się przed linią bramkową. Po chwili z jedną z nielicznych kontr w tej części gry wyszli gospodarze, którą strzałem nie do obrony pod poprzeczkę z ostrego kąta zakończył Emil Drozdowicz. Mimo aż siedmiu doliczonych minut wynik nie uległ zmianie i po siedmiu meczach bez porażki jastrzębianie, po raz drugi w sezonie, zeszli z boiska pokonani.

Bramki: Tomasz Mikołajczak (15), Aghwan Papikjan (52), Emil Drozdowicz - Damia Tront (3-karny)

Skład GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak (35. Oskar Mazurkiewicz), Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys, Daniel Liszka, Farid Ali, Damian Tront, Łukasz Norkowski (74. Rafał Adamek), Kamil Jadach, Jakub Wróbel (58. Adam Żak), Kamil Adamek

Skład Chojniczanki Chojnice:  Andrzej Witan - Oskar Paprzycki, Hubert Wołąkiewicz, Mateusz Bartosiak, Jan Mudra, Aghwan Papikjan (69. Mateusz Żukowski), Michal Obročník (26. Jacek Podgórski), Paweł Zawistowski, Mateusz Kuzimski (53. Kamil Sylwestrzak), Emil Drozdowicz, Tomasz Mikołajczak