WYGRANA Z RADOMIAKIEM 07/03/2020

W sobotnim meczu XXII kolejki piłkarskiej Fortuna I Ligi GKS 1962 Jastrzębie pokonał na Stadionie Miejskim Radomiaka Radom - 3:2 (0:0).

W pierwszej części meczu oba zespoły kilkukrotnie stworzyły niezłe sytuacje do zdobycia gola, ale wynik pozostawał bez zmian. Po stronie przyjezdnych próbował m.in. dwukrotnie Dawid Abramowicz, ale za każdym razem piłka mijała słupek. Jeśli chodzi o nasz zespół, to swoje szanse mieli Patryk Skórecki i Kamil Szymura, lecz po ich uderzeniach głową Cezary Miszta nie był zmuszony do interwencji.

Prawdziwy mecz rozpoczął się w drugiej połowie. W 50. minucie Mariusz Pawełek zdołał wybić na rzut rożny piłkę po mocnym uderzeniu pod poprzeczkę z dystansu Rafała Makowskiego, a po chwili nasz golkiper nie dał się zaskoczyć Damianowi Nowakowi. W odpowiedzi dogodną okazję miał Daniel Szczepan, jednak uderzył w boczną siatkę. W 56. minucie goście wyszli na prowadzenie za sprawą Patryka Mikity, który z bliska nie dał szans Pawełkowi. W kolejnych minutach dwukrotnie groźnie uderzał Marek Mróz, ale bez efektu. W 69. minucie Radomiak prowadził już różnicą dwóch bramek. Na listę strzelców ponownie wpisał się Mikita, pewnie wykorzystując rzut karny. Bliski zdobycia gola kontaktowego był siedem minut później bardzo aktywny tego dnia Marek Mróz, ale z ostrego kąta trafił w dobrze interweniującego Cezarego Misztę. W 76. minucie w końcu wpadło! Nadzieję dał nam nie kto inny, jak Marek Mróz, który umieścił piłkę w samym okienku bramki Radomiaka uderzeniem z okolicy linii pola karnego. Nasz zespół poszedł za ciosem i w 81. minucie był remis, do którego doprowadził Kamil Jadach. Carlos wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i pokonał Misztę uderzeniem głową. Kibice nie zdążyli jeszcze ochłonąć, a GKS wyszedł na prowadzenie. Ósmego gola w sezonie zdobył Farid Ali, który podobnie jak Jadach, pokonał Misztę strzałem głową!

Nasz zespół przebył drogę z piekła do nieba i do ostatniego gwizdka sędziego nie dał sobie wydrzeć niezwykle cennych i ciężko wywalczonych trzech punktów! Kolejny mecz GKS rozegrao w poniedziałek, 16 marca, kiedy to przy Harcerskiej podejmie Wartę Poznań.

Bramki: Marek Mróz (76), Kamil Jadach (81), Farid Ali (83) - Patryk Mikita (56 i 69-karny)

Skład GKS 1962 Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Patryk Skórecki (55. Kamil Jadach), Łukasz Norkowski (55. Petr Galuška), Damian Tront, Marek Mróz, Farid Ali, Daniel Szczepan (90. Kamil Adamek)

Skład Radomiaka Radom: Cezary Miszta - Adam Banasiak, Michał Grudniewski (5. Kacper Pietrzyk), Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz, Mateusz Michalski (70. Marcin Budziński), Michał Kaput, Meik Karwot (85. Maciej Górski), Rafał Makowski, Patryk Mikita, Damian Nowak